Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Kρατάει γερά ο τζίφος. ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΞΕΒΡΑΚΩΘΕΙ?

Η αγαπημενη μας καναδεζα πρωτα,και μετα ο αγγλος ασθενης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Spyros Snowstorm said:

Καταφερε ο γυφτος,να βγαλει χειροτερο τρεξιμο απο το 12αρι

Μακαρι να ειναι ακυρος στα ανσαμπλς του

Εχει γινει ο ξεφτίλας πιο ευρωπαιος και απο τον ευρωπαιο φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Galanto said:

Ωχ ωχ ......κάτσε  να πάω να δω το αβοκάντο...εντωμεταξύ εβγαλε ριζα λεω να το φυτέψω αυριο με τα 25 αρια την αλλη εβδομαδα πιστυω θα φυτρώσει μια χαρά 🤣🤣🤣

Ντεπασέ τα αβοκάντο. Πάμε Μονεμβασιά να φυτεύσουμε κοκοφοίνικες. Είναι πάνω από 10 βαθμούς αυτή την ώρα παρά τις προβλέψεις για 5 βαθμούς. Από βδομάδα βλέπω ελάχιστες 18 βαθμούς εκεί κάτω 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Το πιο ρεαλιστικό σενάριο από όλα έχει ο τζίφος,αν και 18αρι πιστεύω αύριο πρωί θα έχει παρασύρει και τα υπόλοιπα..

ναι όπως παρέσυρε τα υπόλοιπα στο 12αρι του ... χαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Το πιο ρεαλιστικό σενάριο από όλα έχει ο τζίφος,αν και 18αρι πιστεύω αύριο πρωί θα έχει παρασύρει και τα υπόλοιπα..

Αν είναι ετσι, ας  τα μαζέψουν καλύτερα από αύριο  όλα να μην περιμένουμε  και άδικα δηλαδη 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλικαρια?εσεις που βαζετε γελακια κατω απο τις εκτιμησεις μας

Βγειτε και γραψτε που ειναι το αστειο σε αυτα που γραφουμε

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Παλικαρια?εσεις που βαζετε γελακια κατω απο τις εκτιμησεις μας

Βγειτε και γραψτε που ειναι το αστειο σε αυτα που γραφουμε

 

Τπτ φαντάζονται το σενάριο στο σενάριο που δεν θα χιονίσει προσηνεμα 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ντεπασέ τα αβοκάντο. Πάμε Μονεμβασιά να φυτεύσουμε κοκοφοίνικες. Είναι πάνω από 10 βαθμούς αυτή την ώρα παρά τις προβλέψεις για 5 βαθμούς. Από βδομάδα βλέπω ελάχιστες 18 βαθμούς εκεί κάτω 😂

Μου αρέσει που περίμενες 5 βαθμούς Μονεμβασιά εσύ, ενώ με τα χίλια ζόρια πέσαμε τώρα στους 5,1 στα Πατήσια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Παλικαρια?εσεις που βαζετε γελακια κατω απο τις εκτιμησεις μας

Βγειτε και γραψτε που ειναι το αστειο σε αυτα που γραφουμε

 

ΑΝ αναφέρεσαι για μένα εγώ το έβαλα για το "αστείο" που έχει δημιουργηθεί με το ξεβρακωμα με τα μοντέλα, όχι ότι θεωρώ αστεία την εκτίμηση σου, έτσι και αλλιώς είναι νωρίς ακόμα για πανηγύρια, ποτέ τα μοντέλα δεν έμειναν ίδια στις 180 ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επηρεασμός φουλ και στο κοντρόλ και στον μέσο όρο στις 96...άρα νομίζω πλέον ότι πάμε καλά για ότι έχει να κάνει με το Ριτζ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμία σημασία στο κύριο του 18αριου του τζίφου, 9 στις 10 φορές δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα (είτε καλά είτε κακά σενάρια για εμάς), σημασία έχουν τα πρωινά, μην ασχολείστε καν με 18αρια. Γενικά μην σκάτε ή χαίρεστε με οτιδήποτε πέρα των 120 ωρών (βαριά) γιατί θα άλλαξουν σίγουρα όσο πλησιάζουν χρονικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιονοσκεπής said:

Μου αρέσει που περίμενες 5 βαθμούς Μονεμβασιά εσύ, ενώ με τα χίλια ζόρια πέσαμε τώρα στους 5,1 στα Πατήσια

Δεν περίμενα...Φοβόμουν μήπως και πέσει τόσο γιατί γίνεται της αναστροφής το κάγκελο σε όλη την Ελλάδα αυτή τη στιγμή.

Απλά φαίνεται η αντίσταση της Μονεμβασιάς στο κρύο είναι παροιμιώδης. Παρακάτω ο χάρτης της Πελοποννήσου με τις Τ ζωντανά τώρα. Δεν καταλαβαίνει χριστο η Μονεμβασιά καθώς έχει βγάλει και αεράκι παρά την ξαστεριά. Μακράν η θερμότερη περιοχή της ηπειρωτικής χώρας αυτή τη στιγμή.

581112176_Screenshot2024-01-14at12_34_13AM.png.0c7de0e121abc2d77a2dc08228c7a82e.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

ΑΝ αναφέρεσαι για μένα εγώ το έβαλα για το "αστείο" που έχει δημιουργηθεί με το ξεβρακωμα με τα μοντέλα, όχι ότι θεωρώ αστεία την εκτίμηση σου, έτσι και αλλιώς είναι νωρίς ακόμα για πανηγύρια, ποτέ τα μοντέλα δεν έμειναν ίδια στις 180 ωρες

Οχι δεν το εγραψα για εσενα,διοτι δεν εβαλες γελακι σε εκτιμηση μου.Αυτος που το εβαλε μας διαβαζει τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που με ανησυχεί είναι πως όπως είπε και ο Μιχαήλ οι αποθήκες ψύχους φαίνεται να αδειάζουν για πιο μετά 

Ψοφιο κρύο στα ΒΑ. Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω και "δροσιά" για τα δεδομένα των περιοχών αυτών. Ως πρώτο βήμα θα ήθελα να αναπληρωθούν τα αποθέματα ψύχους και μετά μιλάμε για ριτζαρίσματα κτλ. Γνώμη μου βέβαια..

IMG_20240114_003957.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τσεκ και ο Γάλλος τσεκ ο Γερμανός τσεκ και ο τζιφος...3 είναι τα σενάρια που θέλουμε...είτε χειρουργικό Αυλώνα δυτικά μας τύπου Τζεμ 00 είτε Αυλώνα με αποκοπή και χαμηλό που φρενάρει πάλι δυτικά είτε Γκαμήλα...και στα 3 παίζουμε μπαλλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καμία σημασία στο κύριο του 18αριου του τζίφου, 9 στις 10 φορές δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα (είτε καλά είτε κακά σενάρια για εμάς), σημασία έχουν τα πρωινά, μην ασχολείστε καν με 18αρια. Γενικά μην σκάτε ή χαίρεστε με οτιδήποτε πέρα των 120 ωρών (βαριά) γιατί θα άλλαξουν σίγουρα όσο πλησιάζουν χρονικά.

Το κακό είναι ότι δείχνουν σχεδόν τέλεια σενάρια, άρα θα χαλάσουν έστω και λίγο σαν τελικό αποτέλεσμα και ήμαστε στο όριο πάντα λόγω το υψηλών θερμοκρασιών στα 850(-8 που άνετα γίνεται -6 και χαιρετάει  ο χιονιάς)

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Τπτ φαντάζονται το σενάριο στο σενάριο που δεν θα χιονίσει προσηνεμα 😁

Έλεος... Πρέπει να καταλάβετε ότι ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από τα προσήνεμα. Το μόνο που ψάχνουμε, είναι πως επιτέλους θα δούμε χιόνι στα κεντροβόρεια μετά από 3 χρόνια πλήρους αχιονιάς! 

Σενάριο σαν το 18αρι του τζίφου είναι πολύ πιο κοντά στο να μας χιονίσουν σε σχέση με του ευρωπαίου, αντικειμενικά  για κβ!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ριτζ ειναι κλειδωμενο για μενα.Δεν κινδυνευουμε ουτε απο το χαμηλο του ατλαντικου.Αυτο ουσιαστικα θα ακολουθησει β.βανατολικη κινηση αφου γινεται ενα με το δευτερευον κεντρο του τροποσφαιρικου p.v πανω απο καναδα και γροιλανδια το οποιο θα στροβιλιζεται εκει για αρκετο καιρο.Το 18αρι απλα δειχνει το πιθανοτερο σεναριο που θα μπορουσε να χαλασει την καταβαση:ενα αλλο χαμηλο βορεια της αγγλιας προς σκανδιναβια που δεν θα αφησει τον αυλωνα να κατεβει.Υπαρκτος κινδυνος αλλα εγω ειμαι αισιοδοξος.Αυλωνας θα κατεβει και θα σκασει καπου μεταξυ ιονιου και τουρκιας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...