Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Antipathitikos είπε:

Ποια λευκή πετσέτα; Ούτε αυτή δεν μπορεί να μείνει  λευκή! Κόκκινη από τη σβερκια είναι μόνο.

Πιο πιθανό να δω τον Γιάννη από το άλλο φόρουμ να κάνει εγγραφή εδώ παρά χιόνι στα ΚΒ 😋😋😋

 

 

images (12).jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τελευταιο που θα δουμε στην κακοκαιρια ειναι ο υετος και το τελευταιο μοντελο στο οποιοθα δουμε την προγνωση υετου ειναι ο παιος, οποτε μη χαλιεστε😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σενάριο του παιου πάντως με λίγη παράταση στον υετο και συνολικά 10-12μμ με -7 στα 850 θα το έπαιρνα χωρίς συζήτηση…τουλάχιστον θα ήμουν σίγουρος πως ότι πέφτει θα μένει και θα απολάμβανα έναν χιόνια χωρίς το αγχος του αν θα πέσει η Τ ή αν θα το γυρίσει σε χιονόνερα και υγρά χιόνια…έτσι κι αλλιώς ο καλύτερος χιονιάς στην περιοχή μου τα τελευταία χρόνια παίζει να είχε 15μμ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

το τελευταιο που θα δουμε στην κακοκαιρια ειναι ο υετος και το τελευταιο μοντελο στο οποιοθα δουμε την προγνωση υετου ειναι ο παιος, οποτε μη χαλιεστε😁

μας υποχρέωσε και το Bolam προχθές που γενικά για τελευταία στιγμή είναι καλό. Δεν πειράζει, ας γκρινιάζουμε λίγο για γούρι και σε μια βδομάδα θα ανεβάζουμε τις φωτο με το μισό μέτρο 😛 .... not

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

μας υποχρέωσε και το Bolam προχθές που γενικά για τελευταία στιγμή είναι καλό. Δεν πειράζει, ας γκρινιάζουμε λίγο για γούρι και σε μια βδομάδα θα ανεβάζουμε τις φωτο με το μισό μέτρο 😛 .... not

8 χρόνια γρκινιάζω για δυτικό και το μόνο που κατάφερα είναι να εξαφανιστεί οριστικά σαν κατηγορία χιονόπτωσης στα Γιάννενα😕

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν αυριο τα πρωινα εμφανισουν στο συνολο τους ριτζαρισμα αναλογο του παιου(120h),παμε για χιονοκαιρια αφου θα ειμαστε στις 100 ωρες.Αν οχι,μενει να δουμε αν θα υπαρχει καταβαση ψυχους χωρις αυλωνα,ή τίποτα.Αυτη τη στιγμη οι πιθανοτητες για μενα ειναι: 

30% καταβαση αυλωνα 

50% καταβαση ψυχους χωρις αυλωνα 

20% τιποτα-προσκαιρο κρυο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αν αυριο τα πρωινα εμφανισουν στο συνολο τους ριτζαρισμα αναλογο του παιου(120h),παμε για χιονοκαιρια αφου θα ειμαστε στις 100 ωρες.Αν οχι,μενει να δουμε αν θα υπαρχει καταβαση ψυχους χωρις αυλωνα,ή τίποτα.Αυτη τη στιγμη οι πιθανοτητες για μενα ειναι: 

30% καταβαση αυλωνα 

50% καταβαση ψυχους χωρις αυλωνα 

20% τιποτα-προσκαιρο κρυο.

Εμεις αρχηγέ λογικά δεν έχουμε ελπίδες ετσι ;;;🤣....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

μας υποχρέωσε και το Bolam προχθές που γενικά για τελευταία στιγμή είναι καλό. Δεν πειράζει, ας γκρινιάζουμε λίγο για γούρι και σε μια βδομάδα θα ανεβάζουμε τις φωτο με το μισό μέτρο 😛 .... not

εγω οπως ειπα και νωριτερα, κυνηγαω το χαμηλο... μικρες οι πιθανοτητες αλλα θελω γενικευμενο υετο, οχι τοπικοτητες απο ανατολικα να στουκαρουν τα φαινομενα στο πλιασιδι και να καθομαι εγω αγκαλια με τους σταθμους της μετεο να λενε 6 βαθμους τη στιγμη που περιμενω 2 με φαινομενα... και ενα χιονι στα βορεια και κεντρικα ρε παιδια τι εχει παθει αυτα τα χρονια, δεν εχω καταλαβει ακομα ( σοβαρους λογους βασισμενους σε μελετες )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

εγω οπως ειπα και νωριτερα, κυνηγαω το χαμηλο... μικρες οι πιθανοτητες αλλα θελω γενικευμενο υετο, οχι τοπικοτητες απο ανατολικα να στουκαρουν τα φαινομενα στο πλιασιδι και να καθομαι εγω αγκαλια με τους σταθμους της μετεο να λενε 6 βαθμους τη στιγμη που περιμενω 2 με φαινομενα... και ενα χιονι στα βορεια και κεντρικα ρε παιδια τι εχει παθει αυτα τα χρονια, δεν εχω καταλαβει ακομα ( σοβαρους λογους βασισμενους σε μελετες )

έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου για χαμηλό εννοείται. μπορεί να βγει αλλά όχι όπως το θέλουμε. αν και βάση ens Ευρωπαικού πιστεύω θα εκφυλιστεί πολύ από όλες τις απόψεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνία με το χιόνι δεν έκανε κανείς. Άνετα αύριο φτάνει ο Αυλώνας Καζακστάν, άνετα κάνει και αποκοπή στο Ιόνιο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Antrious Antrious είπε:

περυσι τον φλεβαρη δεν θυμαμαι να εκανε κατι σπουδαιο στα προσηνεμα με αυτες τις θερμοκρασιες  σε παραθαλασσιες  και πεδινες περιοχες παρα μονο σε ορεινες και ημιορεινες περιοχες                                                                                                                                                                       archives-2023-2-6-6-7.pngarchives-2023-2-6-6-1.png

Μόνο 30π σε μένα παραθαλάσσια κ σχεδόν μια βδομάδα ολική χιονοκάλυψη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επανήλθα...επί τροχαδην είδα παιο και ανσμπλ.Χρηδιμο το κύριο του παιου για τον αυλωνισκο που θέλουμε σαν μπαλαντζαρισμα...χρειαζόταν ένα τέτοιο τρέξιμο ...όχι απλά πάμε καλά πάμε Τρίκαλα!!!😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Επανήλθα...επί τροχαδην είδα παιο και ανσμπλ.Χρηδιμο το κύριο του παιου για τον αυλωνισκο που θέλουμε σαν μπαλαντζαρισμα...χρειαζόταν ένα τέτοιο τρέξιμο ...όχι απλά πάμε καλά πάμε Τρίκαλα!!!😁😁😁

Βαγγέλη άργησες και θα το γυρίσουμε σε self - service!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην καλύτερη των περιπτώσεων να βγει Αυλώνας κλωστή για αυτό και ήταν καλός ο παιος....βέβαια εμείς παίζουμε και χωρίς Αυλώνα αλλά με Αυλώνα μπορεί να βγει ιστορικός.Αυριο λογικά ο παιος η δεν θα κατεβάσει τίποτα η θα κάνει λεπτή γραμμή ακόμη πιο δυτικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο ευρωπαίος αν είναι λάθος, το έχει ήδη στις 48-60 ώρες, οπότε θα αλλάξει άμεσα αύριο το κύριο αν είναι όντως λάθος, και βρίσκεται στην ένωση πολικής λίμνης και του πολκου χαμηλού της Σκανδιναβίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oi ημιορεινοί Βίγκινκγ κλπ της Κούλας...ας προσέχουν και τα σημάδια της φύσης...!!https://www.protothema.gr/greece/article/1455599/ageli-lukon-perna-exo-apo-spiti-ston-oikismo-tis-varubobis/ ΑΙΡΧΟΝΤΑΙ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

παρα πολυ τοπικα ομως και  καμοια σχεση με τον χαμω που εγινε το 2021 και 2022 στην αττικη οδο ειναι σαν να συγκρινουμε τιν ημερα με τιν νυχτα

Που θες να καταλήξεις. Εντάξει, τα ΚΒ πάνε για θαψιμο και εμείς για πέτσα. Δεν μας χαλάει και η πέτσα. Προφανώς και θέλω ένα -11 να κάνει μισό μέτρο, αλλά το αφήνω και κυνηγάω πετσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Και έπειδηβειμσι σίγουρος τι θα έχει γραφτεί....σκεφτείτε έναν μέσο όρο απλά...

Προφανώς και θέλω τον παιο 150 με 200 κμ δυτικά. Εκεί που έκανε αποκοπη ήταν τα καλά 500αρια ανατολικά. Πρέπει αποκοπή να γίνει ακριβώς μέσα στο κεντρικό Αιγαίο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

παρα πολυ τοπικα ομως και  καμοια σχεση με τον χαμω που εγινε το 2021 και το 2022 στιν αττικη οδο ειναι σαν να συγκρινουμε τιν ημερα με τιν νυχτα

το 2022 με την Αττική οδό πάλι τοπικό ήταν, τα δυτικά της Αθήνας δεν είχαν τίποτα, ουσιαστικά μια λωρίδα γης έπιασε πολύ καλα

Και επαναλαμβάνω στην Μπάρμπαρα ΔΕΝ είχαμε καλές θερμοκρασίες, παίζαμε μεταξύ -6 με -7 και απλή χιονοπτώση στα παραθαλάσσια, όταν είχαμε δύο φορές -8 και -9 το έστρωσε κανονικά μέχρι την θαλλασα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Αν το δείξει και ο μέσος προς σε λίγο ειδικά ως προς την κάθοδο αυλωνα τότε δεν χάνεται για προσηνεμα ….

Έχουν χαθεί ΆΠΕΙΡΕΣ ευκαιρίες στις 130 ώρες. Και με Μέσους όρους τρομερούς

Φίλε Σωτήρη, είναι πάρα μα πάρα πολύ νωρίς να λέμε ότι έρχεται καρφί και ότι δεν χάνεται για προσηνεμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...