Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Χχαχαχα τρελοκομεία....χαχαχα......λοιπόν..

Δυτική Μακεδονία επιτέλους ολόκληρη,Κιλκίς ,Νάουσα...και ελπίζω οι άσπονδοι φίλοι....Βέροια,Μακροχώρι....εμείς σαλόνικα....ετοιμαζόμαστε......για τα δικά...μας.....(ξέρουμε εμείς).....βλ. πυρότουβλα....,και ευχές για τον νότο στην συνέχεια.Να γράψουμε και εναν καλό λόγο για τους Λαρισαίους που τους βγαίνει η εξέλιξη....από τις 10 του μήνα το λένε.

Εμενα και στουπαρα πάντως χωρίς στρώσιμο μου αρκεί Σαλονικα,ελπίζω έστω αυτό να το δούμε🙏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

https://www.wxcharts.com/?panel=default&model=gfs,gfs,gfs,gfs&region=europe&chart=overview,850temp,wind10mkph,snowdepth&run=12&step=003&plottype=10&lat=51.500&lon=-0.250&skewtstep=0

εδω κ απο κινητο μπορεις να μπαινεις ευκολα μεταφραζει γρηγορα τα ραν!

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ τσεκαρα και τα φαινομενα που έδινε το πρωινό,τεράστια βελτίωση έχει το 12αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Γλυφάδα εμένα τότε ...😋...

Ρε είσαι καλά?? Ήρθες,στη χιονομσνα κ Γλυφάδα πήγες να μείνεις? Γισλτζι στρατηγό εχετε:):):)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

IMG_20240116_211548.jpg.aa50b45bd8ff5d3fe20fab9fe3b1c992.jpgIMG_20240116_211527.jpg.3a06dee2e3b381e798d785d0fca51253.jpg

Φαίνεται σαφη βελτίωση των κακών μοντέλων, πιο περιορισμένα τα λίγα προϋπάρχον αισιοδοξα σενάρια και όλα πλέων είναι κοντά μεταξύ τους. Πάλι όμως οριακά έξω θα μείνει η Θεσσαλονίκη. Λογικα θα πέσει καμία ξωφαλτση στα παραθαλάσσια και στον σταθμό του αεροδρόμιο εμυ παλι δε θα υπάρξει αναφορά για χιόνι (δλδ δε θα είναι official snow day για την Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες το βράδυ είδα ένα όνειρο μάλαμα πάντως. Λέει είχα αγχωθεί για τον χιονιά μην ρίξει τις Τ στη Μονεμβασιά αλλά υποτίθετε θα ήταν Πέμπτη μεγάλος χιονιάς που θα έπληττε την Ελλάδα. Γενάρης μήνας πάλι αν θυμάμαι καλά από το όνειρο. Ήταν Σάββατο, το είχατε κλειδώσει και την Κυριακή το πρώι άρχισαν ταφόπλακες και ξαφνικά την ώρα που μαγείρευα με παίρνουν τηλέφωνο λέει από την πολιτική προστασία να μου πουν να βγω να μιλήσω στα κανάλια γιατί για κάποιο λόγο τελικά θα έβγαινε καύσωνας πρώτη φορά στην ιστορία της Ελλάδας. 

Εγώ μέσα στη τρελή χαρά λέει βγήκα πρώτα στο ραδιόφωνο και όλοι με έλεγαν ''καυσωνάκια'' οι δημοσιογράφοι και έλεγα οτι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να ξεπεράσουμε το 32 βαθμούς Γενάρη μήνα..μετά κάπου έκανε παύση το όνειρο (κάτι κουλά για τη Χαμάς έβλεπα) και μετά βρέθηκα σε ένα στούντιο που για κάποιο λόγο μίλαγα Αγγλικά ενώ είμασταν στην Ελλάδα..και με διακόπτει ο δημοσιογράφος και μου λέει οτι υπάρχει έκτακτη αναφορά οτι έφτασε 40 βαθμούς στην Σπάρτη. Γενάρη μήνα λέμε τώρα. Και άρχισα να ξεκολιάζομαι στα γέλια. Έ, κάπως έτσι τελείωσε το όνειρο. 

Αυτά σου κάνει το πολύ μόντελινγκ. 

 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστευω οτι υπό αλλες συνθηκες και αν ηταν αλλιως τα τελευταια χρονια η κατασταση οι Θεσσαλονικείς ουτε που θα ασχολιόντουσαν με αυτο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κάτω από 100 χιλιόμετρα πιο νότια η σύγκλιση...και πάμε για ιστορικό 

οντως ρε φιλε  αλλα ειπαμε την πεμπτη θα μας δειξει αυτο που θελουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Εμενα και στουπαρα πάντως χωρίς στρώσιμο μου αρκεί Σαλονικα,ελπίζω έστω αυτό να το δούμε🙏

Και στρωσιμο θα φερουμε.Μην ξεχναμε μονο ποιος γυρισε το παιχνιδι οταν ολοι κιοτεψαν,ακομα και οι κ.β.😅😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South καυσωνάκιας said:

Χθες το βράδυ είναι ένα όνειρο μάλαμα πάντως. Λέει είχα αγχωθεί για τον χιονιά μην ρίξει τις Τ στη Μονεμβασιά αλλά υποτίθετε θα ήταν Πέμπτη μεγάλος χιονιάς που θα έπληττε την Ελλάδα. Γενάρης μήνας πάλι αν θυμάμαι καλά από το όνειρο. Ήταν Σάββατο, το είχατε κλειδώσει και την Κυριακή το πρώι άρχισαν ταφόπλακες και ξαφνικά την ώρα που μαγείρευα με παίρνουν τηλέφωνο λέει από την πολιτική προστασία να μου πουν να βγω να μιλήσω στα κανάλια γιατί για κάποιο λόγο τελικά θα έβγαινε καύσωνας πρώτη φορά στην ιστορία της Ελλάδας. 

Εγώ μέσα στη τρελή χαρά λέει βγήκα πρώτα στο ραδιόφωνο και όλοι με έλεγαν ''καυσωνάκια'' οι δημοσιογράφοι και έλεγα οτι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να ξεπεράσουμε το 32 βαθμούς Γενάρη μήνα..μετά κάπου έκανε παύση το όνειρο (κάτι κουλά για τη Χαμάς έβλεπα) και μετά βρέθηκα σε ένα στούντιο που για κάποιο λόγο μίλαγα Αγγλικά ενώ είμασταν στην Ελλάδα..και με διακόπτει ο δημοσιογράφος και μου λέει οτι υπάρχει έκτακτη αναφορά οτι έφτασε 40 βαθμούς στην Σπάρτη. Γενάρη μήνα λέμε τώρα. Και άρχισα να ξεκολιάζομαι στα γέλια. Έ, κάπως έτσι τελείωσε το όνειρο. 

Αυτά σου κάνει το πολύ μόντελινγκ. 

 

Χαχαχαχαχ φοβερός 😅

Τον Ιούλιο είχα δει όνειρο πως είχε 54(;) βαθμούς στην Περαία και ταυτόχρονα είχε καταιγίδα λίγο πιο ΒΑ και εγώ ο τρελός βγήκα για storm chasing

Sorry για το off topic

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, PAIONAS είπε:

αρχισε η αντιστροφη κινηση των μοντελων τα λεγαμε το πρωι  σωτο πες αλευρι  χαχαχα      ξαναλεω την πεμπτη το πρωι θα μας δειξουν αυτο που θελουμε 🙂

αυτο τιποτε αλλο 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

2 ώρες πριν, PAIONAS είπε:

αρχισε η αντιστροφη κινηση των μοντελων τα λεγαμε το πρωι  σωτο πες αλευρι  χαχαχα      ξαναλεω την πεμπτη το πρωι θα μας δειξουν αυτο που θελουμε 🙂

αυτο τιποτε αλλο!!!!!

 

 

 

 

 

11

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

Πιστευω οτι υπό αλλες συνθηκες και αν ηταν αλλιως τα τελευταια χρονια η κατασταση οι Θεσσαλονικείς ουτε που θα ασχολιόντουσαν με αυτο .

Αυτη η κακοκαιρία τον Γενάρη 1942, του 1954 η και του πρόσφατου 2017 θα θεωρούνταν θερμή εισβολή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατά ανσαμπλ για δω ...σε 20 είμαι σε μπλε και μωβ ,,,..σε 15 πασπαλα με 5 πόντους και 15 τιοοτα απολύτως δυστυχως ειναι πολλα ακομα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, south coast είπε:

Πιστευω οτι υπό αλλες συνθηκες και αν ηταν αλλιως τα τελευταια χρονια η κατασταση οι Θεσσαλονικείς ουτε που θα ασχολιόντουσαν με αυτο .

κανένας μας κατά πάσα πιθανότητα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πολύ δυνατά ανσαμπλ για δω ...σε 20 είμαι σε μπλε και μωβ ,,,..σε 15 πασπαλα με 5 πόντους και 15 τιοοτα απολύτως δυστυχως ειναι πολλα ακομα 

Σε αυτές τις ώρες έχει σημασία προς τα που πάνε από τρέξιμο σε τρέξιμο...αν αυξάνονται τα υετοφόρα σενάρια σε σχέση με τα μη υετοφόρα τότε πάμε καλά αν γίνεται το αντίθετο τότε εννοείται ότι δεν πάμε καλά...πάντα σε σχέση- συνάρτηση με το προς τα που πάνε και τα άλλα μοντέλα και ανσάμπλ τους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και στρωσιμο θα φερουμε.Μην ξεχναμε μονο ποιος γυρισε το παιχνιδι οταν ολοι κιοτεψαν,ακομα και οι κ.β.😅😉

Γιώργο είσαι ψυχαρα ρε φίλε,σε τέτοιες ρευστες περιπτώσεις μιλάει η εμπειρία και συ την έχεις με τα μπούνια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Σε αυτές τις ώρες έχει σημασία προς τα που πάνε από τρέξιμο σε τρέξιμο...αν αυξάνονται τα υετοφόρα σενάρια σε σχέση με τα μη υετοφόρα τότε πάμε καλά αν γίνεται το αντίθετο τότε εννοείται ότι δεν πάμε καλά...πάντα σε σχέση- συνάρτηση με το προς τα που πάνε και τα άλλα μοντέλα και ανσάμπλ τους....

Είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με το πρωι ..το πρωί σε σκούρο μπλε δηλαδη πανω απο 7 πόντους μεχρι και μωβ ειχα 4 τωρα 20 καί μάλιστα τα 8 ειναι μωβ ...οπότε ανέβηκαν αρκετα θα δείξει 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, SNOWMANIAC είπε:

Γιώργο είσαι ψυχαρα ρε φίλε,σε τέτοιες ρευστες περιπτώσεις μιλάει η εμπειρία και συ την έχεις με τα μπούνια!!!

Στα ζαρια σας επαιξε φιλε και του βγηκε...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετάφραση παιου από yr.no για το λιμάνι του Πειραιά. 

Εξαφάνισε τα πάντα. 

493443576_Screenshot2024-01-16at9_34_14PM.png.3f2319e667322c48d975c69b31b84e5d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με το πρωι ..το πρωί σε σκούρο μπλε δηλαδη πανω απο 7 πόντους μεχρι και μωβ ειχα 4 τωρα 20 καί μάλιστα τα 8 ειναι μωβ ...οπότε ανέβηκαν αρκετα θα δείξει 

τελικα θα εχεις συνεφα ;; χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μετάφραση παιου από yr.no για το λιμάνι του Πειραιά. 

Εξαφάνισε τα πάντα. 

493443576_Screenshot2024-01-16at9_34_14PM.png.3f2319e667322c48d975c69b31b84e5d.png

δεν θα βρεξει στον πειραια?

 

δεν ξαναγινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο κυριος κολυδας ειπε για χιονια στα βορεια ημιορεινα και βροχες σε πεοδινα παρθαλαλσια στη βόρεια Ελλάδα 

Πάρα πολύ καλό αυτό .....😃 είναι το γούρι μας ο Κολυδάς.... όποτε λέει ότι δεν θα χιονίσει βόρεια πεδινά χιονίζει......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο κυριος κολυδας ειπε για χιονια στα βορεια ημιορεινα και βροχες σε πεοδινα παρθαλαλσια στη βόρεια Ελλάδα 

μηπως ξερουμε τι ειπε ο Αρναουτ στο δελτιο του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...