Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τα 12 άρια δυστηχως πάτησαν φρένο ως και λίγο όπισθεν...ούτε που θα ασχολούμασταν κανονικά με δαυτο...πάμε για το μεγάλο...δεν γουστσρο άλλο ημίμετρα ...τέλος!!!και δεν το θέλω κι όλας να μην έρθει καν...

Aυτός ο τύπος χιονιού στα βόρεια έχει αξαφανιστεί και θα ήταν έκπληξη να έρθει τώραμ από το πουθενά..δηλαδή χιονιάς βόρειας χώρα μόνο....αυτά συνέβαιναν σε φυσιολογικούς χειμώνες όχι τώρα που έχουμε τέτοιες διατάξεις......πλέον η μόνη περίπτωση σχεδόν σίγουρου χιονιά ειναι να κατέβει πρώτα ψύχος και μετά να έρθει χαμηλό από τα δυτικά..... με οριακές θερμοκρασιες και κακοκαιρίες της μισής ημέρας και των χάλια γεωδυναμικών είναι και ψυχοφθορες και οριακές που δεν αξίζουν τόσο σάλιο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eγώ νομίζω ότι τα βλέπετε όλα λάθος....απλά παραθαλάσσια Μακεδονία ποτέ δεν έδωσε χιονόστρωση κανένα μοντέλο...δλδ αν δουμε Βέρμιο κουραμπιέ...και τις πόλεις ανατολικά του(Βέροια ,Νάουσα).....χιονισμένες μας πειράζει?...αν όλος ο νομός Κιλκίς μέχρι και την Μεσήβρια έχει ένα 10ποντο μας πειράζει?....και η Θεσσαλονίκη κάποια στιγμή θα είναι στο 1 plus...με υετό...ε θα είναι μέρα και χιονόπτωσης.Εκείνο που δεν κατάλαβα...ακόμα...είναι γιατί δεν είχατε βάλει στην κουβέντα τον Αυλώνα της επόμενης εβδομάδας που μας το τρώει η Γάζα.....είναι από τους καλύτερους Αυλώνες που εχω δεί.!

 

Χρόνια πολλά Αντώνη πατριώτη....είσαι πολύ νότια φίλε γι αυτήν την διαταραχή.....νομίζω Φλώρινα-Πτολεμαίδα-Κοζάνη έχουν τον λόγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Aυτός ο τύπος χιονιού στα βόρεια έχει αξαφανιστεί και θα ήταν έκπληξη να έρθει τώραμ από το πουθενά..δηλαδή χιονιάς βόρειας χώρα μόνο....αυτά συνέβαιναν σε φυσιολογικούς χειμώνες όχι τώρα που έχουμε τέτοιες διατάξεις......πλέον η μόνη περίπτωση σχεδόν σίγουρου χιονιά ειναι να κατέβει πρώτα ψύχος και μετά να έρθει χαμηλό από τα δυτικά..... με οριακές θερμοκρασιες και κακοκαιρίες της μισής ημέρας και των χάλια γεωδυναμικών είναι και ψυχοφθορες και οριακές που δεν αξίζουν τόσο σάλιο.....

Πραγματικά...από την πείνα μας μας κουνάνε κουλουράκι κηδείας και νομίζουμε ότι έχουμε μπροστά μας ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΟ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Eγώ νομίζω ότι τα βλέπετε όλα λάθος....απλά παραθαλάσσια Μακεδονία ποτέ δεν έδωσε χιονόστρωση κανένα μοντέλο...δλδ αν δουμε Βέρμιο κουραμπιέ...και τις πόλεις ανατολικά του(Βέροια ,Νάουσα).....χιονισμένες μας πειράζει?...αν όλος ο νομός Κιλκίς μέχρι και την Μεσήβρια έχει ένα 10ποντο μας πειράζει?....και η Θεσσαλονίκη κάποια στιγμή θα είναι στο 1 plus...με υετό...ε θα είναι μέρα και χιονόπτωσης.Εκείνο που δεν κατάλαβα...ακόμα...είναι γιατί δεν είχατε βάλει στην κουβέντα τον Αυλώνα της επόμενης εβδομάδας που μας το τρώει η Γάζα.....είναι από τους καλύτερους Αυλώνες που εχω δεί.!

 

Χρόνια πολλά Αντώνη πατριώτη....είσαι πολύ νότια φίλε γι αυτήν την διαταραχή.....νομίζω Φλώρινα-Πτολεμαίδα-Κοζάνη έχουν τον λόγο.

Σε κάθε διαταραχή φετος αυτο έπαθα...δε βαριέσαι ετσι κι αλλιως χειμωνα παρωδία ζούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Ντάξει αυτό όντως είναι δύσκολο....έχουμε παραπάνω απ το μισό γάιδαρο να φάμε ακόμη!

Έχει ξανακάνει 2 φορές απόλυτα ελάχιστη έτους άνω των 7 βαθμών. In Μονεμβασάρα power we trust 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σε κάθε διαταραχή φετος αυτο έπαθα...δε βαριέσαι ετσι κι αλλιως χειμωνα παρωδία ζούμε 

Eλα μωρέ απλά...αν θυμάσι την προηγούμενη Τρίτη...σε ένα ξαδελφάκι.....της διαταραχής που έρχεται η θεσσαλονίκη είχε 2 και εσύ 4 εγώ με το ζόρι επιασα το 0 και χιόνι...,αλλά όλα τα λεφτά είναι αν μας πιάσει...ο Αυλώνας...της επόμενης εβδομάδας..εκεί σε βλέπω φαβορί...μαζί με την Θεσαλική μαφία....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και πάλι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά χιονια αδέρφια ειδικα σε Κιλκίς Θεσσαλονίκη και σε Φλώρινας κοζανη...άμα μεχρι αυριο στα 12 αρια μου δώσουν τιποτα φωνάξτε με 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ο Φλεβάρης είναι ένας μήνας πολύ ιστορικός για μας εδώ κάτω. Δεν ξέρω αν γίνεται να δούμε κάτι σε 2004 ή 2008 φέτος. 

Νικόλα είναι νωρίς ακόμα. Είμαι σίγουρος ότι ο Φλεβάρης τα έχει ευκαιρίες. Από την άλλη εβδομάδα θα βλέπουμε άλλους χάρτες 🤣🤣. Το πιστεύω.

Υ.Γ. να ανοίξω τον σχολιασμό χαρτών του Φλεβάρη όπως τότε το 2021 που θαφτηκαμε με την Μήδεια 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιά να  έχουμε να λέμε για την μπούρδα που έρχεται παρακάτω μια εικόνα σε υετο και θερμοκρασίες  από ολα τα μοντέλα για την συμπρωτεύουσα .αν πάραταθει ο  υετος μπορεί να το δουν και στρωμένο κάποια προάστια 

Screenshot_2024-01-17-21-30-48-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.3a6e9e8a6a5b15f672710457cfe8caa9.jpg

IMG_20240117_212820.jpg.0e1376512191ffef8b59cd9204c95e13.jpg

Screenshot_2024-01-17-21-34-57-45_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.e7fc7b527f1dc4860cf9f21a1cebc8e1.jpg

IMG_20240117_213909.jpg.424eec13a9640d09bd901b774b37fb22.jpg

 

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα τα μοντελα δινουν χιονοπτωση στην πολη αλλα λιγο αλλα πολυ οποτε ηρεμηστε να τα ξαναδουμε και αυριο... δεν υπαρχουν ενδειξεις ουτε για απογοητευσεις ουτε για πανυγηρια. Μια απλη κακοκαιρια ειναι που εχει δυναμικη να χιονισει στην πολη και να στρωσει τα προαστια. Μπορεί να χαλάσει και να χιονίσει μόνο χορτιάτη. Εκει αναμεσα παιζουμε προς το παρων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Τέλος δηλαδή; Κηδεία; Το χάσαμε; 

Όχι ρε συ εντάξει υπάρχει χρόνος απλά τα 12αρια μας φρεναραν λίγο..είναι και η ανυπομονησία ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Έχει ξανακάνει 2 φορές απόλυτα ελάχιστη έτους άνω των 7 βαθμών. In Μονεμβασάρα power we trust 😂

Ακραίο πρέπει να πληρώνει πολλά λεφτά αυτό άμα βγει...σα να λέμε το Ελληνικό να κάνει 2 χρονιες σερι απόλυτα ελάχιστη πάνω από 4?!

Εντάξει είναι λίγο πιο μαριτιμ με μικρότερες διακυμάνσεις αλλά κ πάλι το παράδειγμα μου παίζει όντως να μην έχει γίνει ποτέ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Τέλος δηλαδή; Κηδεία; Το χάσαμε; 

Για τα κεντρικά νομίζω ότι είχε τελειώσει από προχθές.απλα θα το χουμε σε πολύ χαμηλά υψόμετρα που δεν με χαλάει κιόλας.το θέμα είναι για τα παιδιά απ' τα βόρεια τώρα να μην το χάσουν και αυτοί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτα απ' όλα τα μοντέλα προσπαθούν να δείξουν τη διαφαινόμενη τάση για αυτό και τα ίδια πολλές φορές σε οριακές καταστάσεις έχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ τους. Περιμένετε το Σάββατο και τότε συγκλισεις, ρεύματα, μετατοπίσεις, ραγδαιοτητες, επιφανειακοί άνεμοι κλπ παράγοντες μπορεί να δώσουν τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις σε όλους που προηγουμένως τα μοντέλα δεν μπορούσαν να αποτυπώσουν. Περιμένετε το nowcast... Κι ο,τι χιονίσει ας κατεβάσει...😉

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...