Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα πω την κρυφή μου επιθυμία και ας πέσετε να με φάτε. 

Για διάφορους λόγους δεν μπορώ φέτος το πολύ κρύο και θέλω να περάσει ανώδυνα ο χειμώνας . 

Προτιμώ ζεστή και βροχές εν τέλει παρά κρύο ... 

Αν κάνει κρύο ας είναι τουλάχιστον για χιόνια μέχρι τα πεδινά αλλιώς προτιμώ ζεστή ....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έλα πάμε παρακάτω...οποίος δεν του αρέσει το παρεάκι φεύγει απλά και αθόρυβα.Οποιος μένει προσαρμόζεται σε ότι πιο δημοκρατικό και ελεύθερο και συνδυαστικό του χαβαλε της γνώσης της ανάλυσης ναι και του τσατ έχω εγώ συμμετάσχει ποτέ...γιατί το καλύτερο όλων είναι ο συνδιασμός και οι ισορροπίες...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Εγώ θα πω την κρυφή μου επιθυμία και ας πέσετε να με φάτε. 

Για διάφορους λόγους δεν μπορώ φέτος το πολύ κρύο και θέλω να περάσει ανώδυνα ο χειμώνας . 

Προτιμώ ζεστή και βροχές εν τέλει παρά κρύο ... 

Αν κάνει κρύο ας είναι τουλάχιστον για χιόνια μέχρι τα πεδινά αλλιώς προτιμώ ζεστή ....

 

Πρακτικά αυτό που θέλω εγώ κάθε χειμώνα, χαχαχα. Σιγά ο καθένας ότι θέλει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Εγώ θα πω την κρυφή μου επιθυμία και ας πέσετε να με φάτε. 

Για διάφορους λόγους δεν μπορώ φέτος το πολύ κρύο και θέλω να περάσει ανώδυνα ο χειμώνας . 

Προτιμώ ζεστή και βροχές εν τέλει παρά κρύο ... 

Αν κάνει κρύο ας είναι τουλάχιστον για χιόνια μέχρι τα πεδινά αλλιώς προτιμώ ζεστή ....

 

ποιος θα πέσει να σε φάει ρε φίλε πλάκα κάνεις;... ο καθένας λέει τη γνώμη του και τα θέλω του πολιτισμένα ...αυτό έλειπε...κι εγώ πρόπερσι δεν ήθελα να έχει κρύα και βροχές και χιόνια ειδικά την άνοιξη για λόγους προσωπικούς-οικογενειακούς  και το είχα πει .... αλλωστε ότι και να θέλουμε εμείς δεν παίζει ρόλο ο καιρός και η φύση θα κάνει ότι γουστάρει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To ειχα αφησει 1 ώρα ανοιχτο,ειδα 31 νέες απαντησεις λεω επιτελους κατι ερχεται, αμ δε 😛

παντως ειναι ο χειροτερος χειμωνας απο το 2009 και μετα σιγουρα για την Αττικη παντα

Ουτε Βιλια δεν χιονισε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι ότι όλη αυτή η βαρετοκαιρια και η γκαντεμιά μας, μας έχουν ισοπεδώσει ψυχολογικά. Τελευταίο καιρό νομίζω ότι υπάρχουν πολύ πιο συχνά εντάσεις μικρές ή μεγάλες.

Δύσκολο πράγμα να είσαι χιονοφιλος στην Ελλάδα. Ειδικά φέτος.

Ο καθένας μας πρέπει να βρει κάπου να ξεσπάει παιδιά. Το φόρουμ δεν είναι η λύση. Το φόρουμ είναι για να μοιραζόμαστε όλοι μαζί τις ίδιες χαρές, να εμψυχωνουμε ο ένας τον άλλο και ένα σωρό άλλα πράγματα εκτός από το να τσακωνομαστε.

Αν κάποιος έχει τέτοιες ορέξεις, πολύ απλά, κλείνει το λαπτοπ/κινητό του.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς επίρρωση όσων λέτε στη νότια Ελλάδα αυτή τη στιγμή έχουμε το πιο σημαντικό στατιστικό ''αποτέλεσμα'' του πόσο θερμό Ιανουάριο διάγουμε καθώς το 14.7 μέση ελάχιστη αυτή τη στιγμή 21 Ιανουαρίου στο Καστελόριζο δεν έχει ξαναγίνει ιστορικά από το δίκτυο του ΕΑΑ. Αντίστοιχα και το 19.4 μέση μέγιστη στα Χανιά..

Αν μείνει πάνω κάπου εκεί κοντά το Καστελόριζο θα κλείσει σε μέση ελάχιστη Ιανουαρίου από όλη τη χρονοσειρά του στους 12.2 -12.3...Μακράν η υψηλότερη μέση ελάχιστη Ιανουαρίου στη χώρα και ξεπερνάει ακόμα και τις Αζόρες μια τέτοια τιμή.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Sotiris είπε:

Πάντως η αλήθεια είναι ότι όλη αυτή η βαρετοκαιρια και η γκαντεμιά μας, μας έχουν ισοπεδώσει ψυχολογικά. Τελευταίο καιρό νομίζω ότι υπάρχουν πολύ πιο συχνά εντάσεις μικρές ή μεγάλες.

Δύσκολο πράγμα να είσαι χιονοφιλος στην Ελλάδα. Ειδικά φέτος.

Ο καθένας μας πρέπει να βρει κάπου να ξεσπάει παιδιά. Το φόρουμ δεν είναι η λύση. Το φόρουμ είναι για να μοιραζόμαστε όλοι μαζί τις ίδιες χαρές, να εμψυχωνουμε ο ένας τον άλλο και ένα σωρό άλλα πράγματα εκτός από το να τσακωνομαστε.

Αν κάποιος έχει τέτοιες ορέξεις, πολύ απλά, κλείνει το λαπτοπ/κινητό του.

 

Να συμπληρωσω οτι το φορουμ.ειναι και για μα βγαζουμε την πικρα μας και την απογοητευση μας ενιοτε.Αν δεν τα βγαλουμε εδω που θα τα βγαλουμε?Παντα ομως χωρις να ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΜΕ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα τα ανεχομαστε οχι ομως την ειρωνια και την προσβολη.Εδω ανεχομαι τοσα χρονια τον @South καυσωνάκιας να μας γλενταει.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Προχωραμε με σχολιασμο χαρτωνχαχαχαχαα

Height/Temp. 850 hPa GFS Τετ 31.01.2024 18 UTC

Γιωργο αυτο μου φαινετε λουκουμακι για εσας Αρκει να το κρατησει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Εγώ θα πω την κρυφή μου επιθυμία και ας πέσετε να με φάτε. 

Για διάφορους λόγους δεν μπορώ φέτος το πολύ κρύο και θέλω να περάσει ανώδυνα ο χειμώνας . 

Προτιμώ ζεστή και βροχές εν τέλει παρά κρύο ... 

Αν κάνει κρύο ας είναι τουλάχιστον για χιόνια μέχρι τα πεδινά αλλιώς προτιμώ ζεστή ....

 

Καυσωνακιας team!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Ολα τα ανεχομαστε οχι ομως την ειρωνια και την προσβολη.Εδω ανεχομαι τοσα χρονια τον @South καυσωνάκιας να μας γλενταει.😂

Ναι αλλά σας αγαπάω ταυτόχρονα 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να συμπληρωσω οτι το φορουμ.ειναι και για μα βγαζουμε την πικρα μας και την απογοητευση μας ενιοτε.Αν δεν τα βγαλουμε εδω που θα τα βγαλουμε?Παντα ομως χωρις να ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΜΕ.

Ε ναι που θα έλεγα το σιχτιρισμα για τα μπετά τα ζεστά της Μήδειας..ερωτω!!!σε όποιον και αν το έλεγα θα ήμουν στην Σταυρούπολη τώρα🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Canadathens13 said:

Καυσωνακιας team!!

Εύγε τέκνα μου. Εύγε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Mountain είπε:

Height/Temp. 850 hPa GFS Τετ 31.01.2024 18 UTC

Γιωργο αυτο μου φαινετε λουκουμακι για εσας Αρκει να το κρατησει

Δεν πιστευω σε τιποτα φιλε πλεον.Ακομα.και αν φερει ενα χιονακι,δεν μπορει να αναπληρωθει το υετικο ελλειμα.Πρεπει να βγουν κακοκαιριες δεν παει αλλο και ας χιονιζει μονο στα βουνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να συμπληρωσω οτι το φορουμ.ειναι και για μα βγαζουμε την πικρα μας και την απογοητευση μας ενιοτε.Αν δεν τα βγαλουμε εδω που θα τα βγαλουμε?Παντα ομως χωρις να ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΜΕ.

Φυσικά...στο αντίστοιχο θέμα 😂

Το οποίο αναμένεται να ξεπεράσει σε αριθμό καρτελών και δημοτικότητα το θέμα "Αναλυση χαρτων Φεβρουαρίου 2024"😂😂

610705404_Screenshot_20240121_120418_SamsungInternetBeta.jpg.44a8399f36e9a888673d4f7991d83f40.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Θλίψη πάντως με τους χάρτες που είδαμε μαζί στο παρελθόν ψάχνοντας για Γιάννενα, σαν να αλλάξαμε γεωγραφική θέση😂

Υπάρχει χειμώνας στην Αττική που να μην έχει καταφέρει ούτε κάτω από -4 στα 850; Νομίζω μέχρι εκεί έχουμε φτάσει φέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Υπάρχει χειμώνας στην Αττική που να μην έχει καταφέρει ούτε κάτω από -4 στα 850; Νομίζω μέχρι εκεί έχουμε φτάσει φέτος

Λογικα θα φτασει αποψε τη νυχτα για λιγο,χωρις φαινομενα φυσικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν πιστευω σε τιποτα φιλε πλεον.Ακομα.και αν φερει ενα χιονακι,δεν μπορει να αναπληρωθει το υετικο ελλειμα.Πρεπει να βγουν κακοκαιριες δεν παει αλλο και ας χιονιζει μονο στα βουνα.

Δυστυχώς το κακό γίνεται-ξεκινάει από το φθινόπωρο που δεν κάνει τον καιρό τον φυσιολογικό στην ώρα του και συνεχίζει έτσι και τον χιεμώνα όχι μόνο φέτος εδώ και πολλά τελευταία χρόνια.... όταν ο πιο υετοφόρος μήνας του έτους ο Νοέμβρης και ο δεύτερος ο Δεκέμβρης βγαίνουν με τις περισσότερες ώρες ηλιοφάνειας ακόμα και από τον Μάιο τότε κάτι πάει πολύ λάθος.....είμαστε από αρχές Νοέμβρη για παράδειγμα φέτος με μόλις 3-4 μέρες (σύνολο 24ωρα εννοώ αν τα βάλεις όλα μαζί) κακοκαιρίας με βροχές.....ε δεν είναι έτσι......θα πρεπε να κάνουν παρέλαση τα χαμηλά εδώ και 2+ μήνες τουλάχιστον ένα την εβδομάδα και αυτό δεν θα ήταν και φυσιολογικο να φανταστείτε.... με 3-4 μέρες ηλιοφάνειας το 15ήμερο το πολύ και όχι 28 μέρες τον μήνα ..... με χιόνια στα βουνά στα ημιορεινά αρχικά και σταδιακά στα πεδινά και τούμπαλιν ....νοτιάδες βοριάδες και ξανά μανά.....  γι αυτό τρελαίνομαι όταν λένε για φυσιολογικούς χιεμώνες με τέτοοιους καιρούς θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε....αν δεν κάνει βροχές και χιόνια τώρα πότε θα τα κάνει;.... πάλι την άνοιξη; ε δεν είναι φυσιολογικό να έχει κάτω από τα κανονικά και νεφοκαλύψεις όλη την άνοιξη ότι και να λεμε φώναζα και πέρσι που ο Μάιος έβγαινε πιο ψυχρός από τον Δεκέμβρη και τον Γενάρη με περισσότερες μέρες νεφοκάλυψης και ψιλόβροχου........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον παίδες για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά ....

Φέτος θα δούμε μεγάλα πράγματα, αρχης γενομένης απο Φλεβάρη μέχρι και τέλη Απρίλη..

Κρατήστε το αυτό.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Λογικα θα φτασει αποψε τη νυχτα για λιγο,χωρις φαινομενα φυσικα.

Τραγικό. Πρέπει να έχει γίνει από τους άθλιους χειμώνες της δεκαετίας του '90

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...