Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμιά προοπτική δε φαίνεται σε εύλογο χρονικό διάστημα για τη συνέχεια να κάνει υπόλοιπο χειμώνα φυσιολογικό για την εποχή. Η περίοδος που διανύουμε υποτιθέμενη "καρδιά του Χειμώνα" έχει καταντήσει καλωσόρισμα της Άνοιξης ειδικά τώρα που αυξάνει αισθητά η ημέρα. Τώρα να κάνει καμιά φωτοβολίδα στη συνέχεια και να ευνοηθεί το 1/3 της χώρας σε όποιον κάτσει η μπίλια δε μου λέει απολύτως τίποτα, ούτε πρόκειται να να με κάνει να ξεχάσω αυτό το παρατεταμένο καιρικό αίσχος ακόμα και αν θα ανήκω στους ευνοημένους. Και πώς θα μπορούσε να συμβεί αυτό όταν για 2 μέρες ψευτοχειμώνα το τίμημα είναι ατελείωτες ανοιξιάτικες ημέρες ηλιοφάνειας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Ουτε το δεκεμβρη δεν ηταν τοσο συμπαγεις ο στροβιλος...καταλαβαινετε τι μας περιμενει.....

απ την πολυ θερμανση μαλλον κολλησε.....

Να στείλουμε το Σάκη τον υδραυλικό😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Eμένα τα τρεξίματα τζίφου μου θυμίζουν 2008.

Με τη μόνη σημαντική διαφορά ότι τώρα ο στροβιλος φαίνεται πολύ πιο σφιχτός αποτι τότε. Το 08 έκανε αναδίπλωση ουσιαστικά ο μισός στροβιλος. Παρόμοιες συνθήκες ψάχνουμε αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρούμε τέτοιο κενο στον στροβιλο για να γίνει το ριτζ. Επίσης αυτή τη στιγμή ο αζορ είναι πιο παχυς από ποτέ και δεχόμενος την πίεση από ατλα μεριά δεν περνάει τίποτα 

archivesnh-2008-2-12-0-0.png

archivesnh-2008-2-14-0-0.png

gfsnh-0-378.png

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ καλύτερος ο μ.ο.

animxcv7.gif

περιμένουμε κατά τα άλλα να δούμε πότε θα χιονίσει στα Γιάννενα. Τελευταία μέρα που χιόνισε στα Γιάννενα (φυσικά όχι αξιοπρεπώς) είναι μέσα στον Μάρτιο του 2022

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ο καναδος οχι μονο δεν ειναι σε καλο φεγγαρι αλλα ειναι χειροτερος και απο τον Γερμανό.reboot θελει το μοντελο

Το ξέρω κι εγώ κοροιδευτικά το λέω 😁

Όταν βγει με το καλό ελληνικό μοντέλο τοτε θα δούμε πράγματα και θαύματα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Το ξέρω κι εγώ κοροιδευτικά το λέω 😁

Όταν βγει με το καλό ελληνικό μοντέλο τοτε θα δούμε πράγματα και θαύματα 🤣

Ειπαμε εχει ο κλεαρχος τον ηρακλη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Κατερριφθη ο μυθος περι κοκκινισματος της Λοντρας.Πλεον και η Λοντρα κοκκινιζει και ο σβερκος μας.

gfsnh-0-192.png

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΟ:

1. KΟΚΚΙΝΗ ΛΟΝΤΡΑ

2. ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΣ ΚΑΤΑΠΙΟΝΑΣ.

Merci.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα φιλαρακια..Πολυ τρεξιμο σημερα..Στα πολυ γρηγορα ειδα τα προστυχα τα μοντελα..Αν και μισω τη συγκεκριμενη σημαια(λατρης της Ιρλανδιας και των Κελτων)ειναι η μονη που μας κρατα στο παιχνιδι..

flag-union-jack-union-british-britain-uk-country-icon-patriotic.jpg

Τη Κυριακη στο Κορυδαλλο παντως θα φλερταρουμε με συνθηκες καυσωνα για την εποχη....!!!!Δε το δειχνει κανενα μοντελο..Αλλα ειμαι σιγουρος..Παμε για ρεκορ θερμοκρασιας!!!🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Snowaddict said:

Με τη μόνη σημαντική διαφορά ότι τώρα ο στροβιλος φαίνεται πολύ πιο σφιχτός αποτι τότε. Το 08 έκανε αναδίπλωση ουσιαστικά ο μισός στροβιλος. Παρόμοιες συνθήκες ψάχνουμε αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρούμε τέτοιο κενο στον στροβιλο για να γίνει το ριτζ. Επίσης αυτή τη στιγμή ο αζορ είναι πιο παχυς από ποτέ και δεχόμενος την πίεση από ατλα μεριά δεν περνάει τίποτα 

archivesnh-2008-2-12-0-0.png

archivesnh-2008-2-14-0-0.png

gfsnh-0-378.png

Eκεί θα παιχτεί ο φετινός χειμώνας. Ακριβώς εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Eκεί θα παιχτεί ο φετινός χειμώνας. Ακριβώς εκεί.

Αυτή η διάταξη μπορεί να είναι και το τελευταίο μας χαρτί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη φορά στην επίγεια ύπαρξη μου βλέπω τόσο χοντρό αζορικο να επιμένει να είναι χοντρός. 

Και όχι μόνο αυτό.... Δεν καταλαβαίνω πως η Αγγλία είναι στα κόκκινα και ταυτόχρονα και όλη η ανατολικοδυτικη Ευρώπη. 

Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snowaddict said:

Αυτή η διάταξη μπορεί να είναι και το τελευταίο μας χαρτί 

Αν διατηρηθεί για τόσο μεγάλο διάστημα ο Καταπιόνας, ναι. Προς τα εκεί θα είναι το τελευταίο μας χαρτί. Συμφωνώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Dusterakos said:

Πρώτη φορά στην επίγεια ύπαρξη μου βλέπω τόσο χοντρό αζορικο να επιμένει να είναι χοντρός. 

Και όχι μόνο αυτό.... Δεν καταλαβαίνω πως η Αγγλία είναι στα κόκκινα και ταυτόχρονα και όλη η ανατολικοδυτικη Ευρώπη. 

Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. 

Δεν ειναι απλά ένας αζορικός, είναι ουσιαστικά μια τεράστια έξαρση του υποτροπικού. Αν ήταν καλοκαιρι (ευτυχώς δεν είναι) θα κλαίγανε μανούλες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Πρώτη φορά στην επίγεια ύπαρξη μου βλέπω τόσο χοντρό αζορικο να επιμένει να είναι χοντρός. 

Και όχι μόνο αυτό.... Δεν καταλαβαίνω πως η Αγγλία είναι στα κόκκινα και ταυτόχρονα και όλη η ανατολικοδυτικη Ευρώπη. 

Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. 

Περίμενε να δεις τι θα γίνει και το καλοκαίρι φίλε μου.... Ο καυσωνάκιας θα κάνει πάρτυ 😎

Πάντως όπως τόνισε ο @weatherforattica ( θύμισε μου το όνομα σου αν μπορείς) τραγική είναι η έλλειψη υετού και έστω απλών βροχοπτώσεων για πιο μετά.... Χιόνια ας μην ρίξει εδώ αλλά τουλάχιστον να ξεδιψάσει λίγο ο τόπος. Αχχχ και να ερχόταν επιτέλους ένα νέο 63' και να έπεφταν βροχή τα μηνύματα ( αποτυχημένο λογοπαίγνιο 😅

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πιο light εκδοση του καταπιονα εναι μεχρι 10 φλεβαρη.....

Συμφωνω με τα παιδια παραπανω ..εαν βγει μια αξιοπρεπεις ψυχρη εισβολη θα μαστε πολυ πολυ τυχεροι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Berdon said:

Ο καυσωνάκιας θα κάνει πάρτυ 😎

 προς το παρόν κουμπώνω ηρεμιστικά γιατί ξανά η Μονεμβασιά έπεσε κάτω από τους 10 βαθμούς.

Αν δείτε δεν ποστάρω να ξέρετε έκανα εισαγωγή σε ψυχιατρική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως κοιτώντας πιο προσεκτικά τα ensembles τζιφου, διαφαίνεται μια τάση η ατλαντική ροή να κόψει σε κανένα 10ήμερο. (αιωνιότητα μεν, αλλά). Δείτε από τις 240 ωρες και μετά.

gens-31-1-252.png

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Περίμενε να δεις τι θα γίνει και το καλοκαίρι φίλε μου.... Ο καυσωνάκιας θα κάνει πάρτυ 😎

Πάντως όπως τόνισε ο @weatherforattica ( θύμισε μου το όνομα σου αν μπορείς) τραγική είναι η έλλειψη υετού και έστω απλών βροχοπτώσεων για πιο μετά.... Χιόνια ας μην ρίξει εδώ αλλά τουλάχιστον να ξεδιψάσει λίγο ο τόπος. Αχχχ και να ερχόταν επιτέλους ένα νέο 63' και να έπεφταν βροχή τα μηνύματα ( αποτυχημένο λογοπαίγνιο 😅

Ακριβώς... (Δημήτρης το όνομα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...