Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

"Οι πιθανότητες ποτέ δεν είναι υπέρ μας αλλά ποτέ δεν ξέρεις."

Γέρων Backντορίσιος. 

Οι φαπες ειν'αμετρητες και η πλατη μας καμπουριασε...🤣

Sakis ο Αχιονος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, icestorm said:

Καταρχας ποιο ειναι το ονομα σου μιλαμε τοσο καιρο μην σε λεω καυσωνακια...η Ν. Σμυρνη ειναι σε υψομετρο 0-50μ 500μ απο τη θαλασσα ε συγνωμη τι θεωρείται; Παρε το Γκαζι που ειναι σε πατπιο υψόμετρο. Κατι ακομα η χρονοσειρα που λες απο ποτε ως ποτε ειναι; Για ποια περιοδο αφορα δλδ ;

Καυσωνάκια θα με λέτε δημόσια. Είναι αξία αυτό το όνομα χεχε

Κοίτα εγώ κάνω focus στις απόλυτα θερμότερες περιοχές. Δες την head on σύγκριση που κάνω στα στατιστικά μεταξύ Μονεμβασιάς-Αλμερίας για την ίδια περίοδο. Και οι 2 περιοχές στην ηπειρωτική ευρώπη, παραθαλάσσιες στο ίδιο γ.πλάτος. 

Αλλά και πάλι δεν είναι μόνο Μονεμβασιά. Όλα τα παραλιακά νησιά μας ξεπερνάνε Ιβηρική σε μέσες Τ στο ίδιο γ.πλάτος

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας μιλήσω κι εγώ για την παραλιακή χιονομανα Θεσσαλονίκη που από όλες τις παραλιακές πόλεις της Μεσογείου και όχι μόνο πρέπει να την κοντραρει μόνο ο Βόλος άντε και καμιά πόλη στην Κροατία ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Ας μιλήσω κι εγώ για την παραλιακή χιονομανα Θεσσαλονίκη που από όλες τις παραλιακές πόλεις της Μεσογείου και όχι μόνο πρέπει να την κοντραρει μόνο ο Βόλος άντε και καμιά πόλη στην Κροατία ...

Στη Μακεδονία έχετε την καυσωνική Μεγίστη Λαύρα. Θερμοκρασιακά βάζει κάτω όλη τη Γαλλική Ριβιέρα το χειμώνα σε μέσες 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Καυσωνάκια θα με λέτε δημόσια. Είναι αξία αυτό το όνομα χεχε

Κοίτα εγώ κάνω focus στις απόλυτα θερμότερες περιοχές. Δες την head on σύγκριση που κάνω στα στατιστικά μεταξύ Μονεμβασιάς-Αλμερίας για την ίδια περίοδο. Και οι 2 περιοχές στην ηπειρωτική ευρώπη, παραθαλάσσιες στο ίδιο γ.πλάτος. 

Αλλά και πάλι δεν είναι μόνο Μονεμβασιά. Όλα τα παραλιακά νησιά μας ξεπερνάνε Ιβηρική σε μέσες Τ στο ίδιο γ.πλάτος

Εδώ είσαι φάουλ...με όλη την καλή διάθεση.Ολοι μας λίγο πολύ έχουμε συστηθεί και δεν είναι ούτε πρέπον ούτε ευγενικό να μην ξέρουμε το όνομα σου μέτα από τόσα χρόνια εκτός κι αν είσαι VIP😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, vorios_polos said:

Εδώ είσαι φάουλ...με όλη την καλή διάθεση.Ολοι μας λίγο πολύ έχουμε συστηθεί και δεν είναι ούτε πρέπον ούτε ευγενικό να μην ξέρουμε το όνομα σου μέτα από τόσα χρόνια εκτός κι αν είσαι VIP😋

Το ξέρετε το όνομα μου ιδιωτικά πολλοί 😇

Και εσύ! Δημόσια θέλω να με λέτε καυσωνάκια!Τέλος! 😇

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εδώ είσαι φάουλ...με όλη την καλή διάθεση.Ολοι μας λίγο πολύ έχουμε συστηθεί και δεν είναι ούτε πρέπον ούτε ευγενικό να μην ξέρουμε το όνομα σου μέτα από τόσα χρόνια εκτός κι αν είσαι VIP😋

Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσεις τη χαλαρή κουβεντούλα και να εστιάσεις ταργκετ. Άντε να δούμε τι θα γίνει το χάλι μας τον Φλεβάρη ... 😉 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδα στον υπνο μου χθες οτι θαβοταν η Ξανθη με 9 μερες χιονοθυελλα χαχαχα

Που τετοια τυχη ακομα και για αυτο το μερος που παλιοτερα καθε χρονο εβαζε 1 μετρο χιονι για πλακα (στα βουνα παντα) ... 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πλεον η Βορεια Ελλαδα δεν βλεπει καθολου χιονια. Η κλιματικη αλλαγη φταιει; τοσο πολυ μας εχει επηρεασει;;; 

 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσεις τη χαλαρή κουβεντούλα και να εστιάσεις ταργκετ. Άντε να δούμε τι θα γίνει το χάλι μας τον Φλεβάρη ... 😉 

Από χτες προσπαθώ αλλά εάν δεν δω κάτι τρανταχτό που να με γεμίζει το μάτι άσχετα με τους ευνοϊκούς δείκτες κτλ δεν μπορώ να κεντραρω...σίγουρα μέχρι 2-3 δεν έχουμε κάτι γιατί θα φαινόταν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Ειδα στον υπνο μου χθες οτι θαβοταν η Ξανθη με 9 μερες χιονοθυελλα χαχαχα

Που τετοια τυχη ακομα και για αυτο το μερος που παλιοτερα καθε χρονο εβαζε 1 μετρο χιονι για πλακα (στα βουνα παντα) ... 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πλεον η Βορεια Ελλαδα δεν βλεπει καθολου χιονια. Η κλιματικη αλλαγη φταιει; τοσο πολυ μας εχει επηρεασει;;; 

 

Για κάποιο λόγο δεν υπάρχουν τα χαμηλά από δυτική η κεντρκη Μεσόγειο να κινούνται ανατολικά και να καταλήγουν μαύρη θάλασσα...αυτή είναι η εξήγηση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Για κάποιο λόγο δεν υπάρχουν τα χαμηλά από δυτική η κεντρκη Μεσόγειο να κινούνται ανατολικά και να καταλήγουν μαύρη θάλασσα...αυτή είναι η εξήγηση...

Αυτή είναι ναι. Αλλά γιατί..? Εχει  προσεγγίσει το θέμα κάποιος μετεωρολόγος...Να εξηγήσει τον λόγο για τον οποίον εξαφανίστηκαν πλέον τα χαμηλά με αυτή τη συγκεκριμένη πορεία? Τι τα επηρεάζει πλέον και σπανίζουν, και δε ακολουθούν πλέον μέσα στο Αιγαίο βορειοανατολική πορεία αλλά νοτιοανατολική....?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Καυσωνάκια θα με λέτε δημόσια. Είναι αξία αυτό το όνομα χεχε

Κοίτα εγώ κάνω focus στις απόλυτα θερμότερες περιοχές. Δες την head on σύγκριση που κάνω στα στατιστικά μεταξύ Μονεμβασιάς-Αλμερίας για την ίδια περίοδο. Και οι 2 περιοχές στην ηπειρωτική ευρώπη, παραθαλάσσιες στο ίδιο γ.πλάτος. 

Αλλά και πάλι δεν είναι μόνο Μονεμβασιά. Όλα τα παραλιακά νησιά μας ξεπερνάνε Ιβηρική σε μέσες Τ στο ίδιο γ.πλάτος

Ναι οκ σεβαστα ολα αυτα αλλα δεν μου απάντησες περα απο το όνομα για το αν ειναι σημείο αναφοράς των Αθηνων η Ν. Σμυρνη κ για το ποια ειναι η χρονοσειρα που βγαζει 12.6 το 3 μηνο του χειμώνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, icestorm said:

Ναι οκ σεβαστα ολα αυτα αλλα δεν μου απάντησες περα απο το όνομα για το αν ειναι σημείο αναφοράς των Αθηνων η Ν. Σμυρνη κ για το ποια ειναι η χρονοσειρα που βγαζει 12.6 το 3 μηνο του χειμώνα

Όλη η χρονοσειρά της  από 2012. Απλά πρόσεξε εγώ κοντράρω απόλυτα θερμότερες περιοχές μεταξύ τους στο ίδιο γ.πλάτος. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 1-2 Φλεβάρη που έχω κεντραρει (περα από την κακοκαιρία της Κυριακής) τα ενσεμπλες του 06ζ ειναι λίγο πολύ τα ίδια σε σχέση με το 00ζ

 

 

gfs-chalkda-gr-385n-235e (8).png

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Τετοια ωρα ειχε ξεκινησει το παρτυ και στα κεντρονοτια πριν ακριβως 2 χρονια.....Καλλιθεα στην Ελπιδα..

20220124_161513.jpg

Τι ωρα το στρωσε σε δρομους????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1-2 Φλεβάρη πάντως ψιλό ψύχραναν τα ens . Με βλέπω πάλι με ηρεμιστικά να είμαι 😇 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Και οι υπολοιποι παιδες και καυσωνακη.Πηγαιντε στα αντίστοιχα θεματα με τις μπανανιες.

Ναι παιδιά. Ελάτε στο νήμα με τις τροπικές καλλιέργειες ή τα στατιστικά. Ειδικά σε αυτό με τις τροπικές καλλιέργειες σας παρακαλάω τόσα χρόνια. 😇

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Snow Junky είπε:

Άντε οι κβ του χρόνου με υγεία.Δςν βλεπω κάτι για μας.νομιζω και μακάρι να πέσω έξω αν έρθει κάτι θα αφορά τα προσηνεμα 

Είπαμε πατρίδα. Στη Λοξάδα έχουν είκοσι μέρες που γύρισαν οι πελαργοί....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και οι υπολοιποι παιδες και καυσωνακη.Πηγαιντε στα αντίστοιχα θεματα με τις μπανανιες.

Ίσως να είναι αυτός ο λόγος που οι χάρτες του Ιανουαρίου έχουν 707 σελίδες... Επειδή μιλάμε στις 600 για μπανανίες και αφιερώματα μιας και δεν υπάρχει κάτι άλλο ενδιαφέρον😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...