Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ετσι αγορι μου.Ζηστο,ειναι υπεροχο!Σε λιγο καιρο θα εχεις μαθει και ολο το ρεπερτοριο απο kid's radio,ζουζουνια κτλ.😅

Baby shark μόνο ρεεεεε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ρε παιδες οτι ειναι να ρθει θα ρθει...Οσοι εχετε γινει μπαμπαδες ειδικα μπορειτε να με νοιωσετε...Γυρναω σπιτι...Αγγιζω τη φουσκωμενη κοιλια της γυναικας μου..Μιλαω στη μπεμπαρα μου και αντιδρα...Εγω που μεγαλωσα με Τρυπες και Σιδηροπουλο,με iron maiden κτλ...και της τραγουδω"Σ εχω ερωτευθει"του Ρουβα..Το θαυμα της ζωης μπροστα στα ματια μου...Ριγη,δεος...

Και που να την κρατησω στην αγκαλια μου εαν μ αξιωσει ο θεος...!!!Παμε να κανουμε χαβαλε..Γιατι ο καιρος ειναι χαβαλες,ειναι χομπι..Αλλου ειναι οι χαρες...Και το εννοω..Ειλικρινα...Δε με νοιαζει τιποτα...Ας εχασα απο την Ατρομηταρα,ας κατσει 30αρι τον Φλεβαρη..Η ζωη ειναι μια πλακα κι ενα θαυμα...Ολα τ αλλα ας θελουν ας ερθουν....

Φιλια πολλα...Σας αγαπω ολους!!!

Α μη το ξεχασω..Εχθες της φωναξα για πλακα..Παο θρησκεια χιονια και υστερια και κλωτσησε..🤣Συμπτωση αλλα πραγματικα τρελαθηκα,μολις γυρισαμε απο τον γιατρο...Τι να λεμε...Με συγχωρειτε για τα εκτος..Αλλα με ξερετε..👍

Σακη πάρε pampers και για εσένα γιατί έχεις καταχεστεί!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Αν καταφέρει το κέντρο της Αθήνας να δει χιονόπτωση και φέτος, δεν υπάρχουν λόγια για την τύχη μας

Στα ψηλά (>150-200 μ.) του Δήμου Αθηναίων πολύ πιθανό με βάση τα σημερινά τρεξίματα, στο Σύνταγμα και την Ομόνοια δύσκολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Αν καταφέρει το κέντρο της Αθήνας να δει χιονόπτωση και φέτος, δεν υπάρχουν λόγια για την τύχη μας

Απλή χιονόπτωση ,λίγο ή πολύ, βλέπει σχεδόν κάθε χρόνο. Δεν είναι πολλής οι χρονιές που περνάει ο χειμώνας χωρίς νυφάδα. Το θέμα είναι το παραπάνω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ετοιμαστειται γι αυτό που ερχεται αρχές Φλεβάρη θα ναι καταστροφηηηηηηη  ολοκληρωτικηηηηηη 

τι κανένας σεισμός;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, Χιονοσκεπής said:

Πάντως όταν χιονιζε στα βόρεια την προηγούμενη εβδομάδα και εκανε "άχρηστο κρύο" στην Αθήνα με μονοψήφιες, όλοι χαιρόμασταν που πήραμε μια τζούρα χειμώνα...

Και τα ΒΑ πήραν ένα τίποτα στην προηγούμενη κακοκαιρία πλην Β. Έβρου. Η κακοκαιρία της Δευτέρας θα είναι η τρίτη συνεχόμενη ξερή ψυχρή εισβολή για εδώ. Στην τελευταία η Ξάνθη πήρε μερικά μόνο χιλιοστά βροχής. Ο μήνας θα κλείσει με ούτε 11μμ στο σταθμό του ΕΑΑ όταν θα έπρεπε να είχε τουλάχιστον 40μμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

τι κανένας σεισμός;

Καμια ταινια θα ειναι να με κανα τσουνάμι να καταπίνει τα παντα στο πέρασμα του. Στα δικά μας ελπίζουμε απλα να μη μας καταπιεί ο καταπίωνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Η Φλώρινα (και το ευρύτερο οροπέδιο) έχει αποδείξει άπειρες φορές ότι και με 0 στα 850hpa κάνει θαύματα που άλλη πόλη δεν μπορεί να κάνει. Και ακόμα και 200μ υψόμετρο να είχε, τα ίδια θαύματα θα έκανε λόγω θέσης καθώς η μεταφορά ψύχους λόγω ΒΔ δεν κοιτάει υψόμετρα. Αρκεί να μη βρίσκει εμπόδια (που στην ευρύτερη περιοχή Φλώρινας δεν υπάρχουν).

Το ότι έχουμε φτάσει σημείο να συγκρίνουμε Θήβα με Φλώρινα, ειναι δείγμα του ότι το έχουμε πάει σε άλλο Level και εκμεταλλευόμαστε καταστάσεις και συγκεκριμένα την μάλλον πέτρινη (συγκριτικά με προηγούμενες) 10-15ετία για τη βόρεια χώρα γενικότερα.

Ακόμα και η εικόνα που παρουσιάζουν τα 1200μ του Μετσόβου τελευταία που δυσκολεύονται να σταυρώσουν 5ποντο, δεν είναι και η πιο αντιπροσωπευτική για τα υψόμετρα αυτά της Ηπέιρου.

Να συγκρίνουμε Θήβα με Φλώρινα σε προσήνεμους χιονιάδες (που η 2η δεν έχει καθόλου υετό), είναι απόλυτα λογικό.

Να συγκρίνουμε Θήβα με Φλώρινα όταν η 2η χιονίζεται ή/και χιονοστρώνεται και η Θήβα έχει νοτιάδες με 15°C, ειναι άδικο όμως γτ η 2η είναι στα 600μ και πολύ βορειότερα.

Τα συμπεράσματα δικά μας/σας. Πάμε παρακάτω.

 

Συνολικό χιονουετο έχει σίγουρα περισσότερο η Θήβα, τουλάχιστον 5/10 έτη. Ότι και να λέμε, είναι η Φλώρινα του νότου φίλε μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Στα ψηλά (>150-200 μ.) του Δήμου Αθηναίων πολύ πιθανό με βάση τα σημερινά τρεξίματα, στο Σύνταγμα και την Ομόνοια δύσκολο

Τι πιθανότητες θα έδινες π.χ. σε εμένα που είμαι στα 160 μέτρα στο δάσος Χαϊδαρίου με βάση τα σημερινά; ( έτσι για την πλάκα )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Στα ψηλά (>150-200 μ.) του Δήμου Αθηναίων πολύ πιθανό με βάση τα σημερινά τρεξίματα, στο Σύνταγμα και την Ομόνοια δύσκολο

Όχι όμως ακατόρθωτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Michael είπε:

Απλή χιονόπτωση ,λίγο ή πολύ, βλέπει σχεδόν κάθε χρόνο. Δεν είναι πολλής οι χρονιές που περνάει ο χειμώνας χωρίς νυφάδα. Το θέμα είναι το παραπάνω..

Και πάλι όμως, μετά τα ιστορικά χιόνια των τελευταίων ετών και επειδή μιλάμε για Αθήνα και έναν αδύναμο σχετικά χειμώνα είναι εντυπωσιακό το ότι μπορεί να δούμε και φέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Berdon είπε:

Τι πιθανότητες θα έδινες π.χ. σε εμένα που είμαι στα 160 μέτρα στο δάσος Χαϊδαρίου με βάση τα σημερινά; ( έτσι για την πλάκα )

Αν πιάσει η σύγκλιση δυτικά, μπορεί να ευνοηθείς. Πολύ νωρίς ακόμα για αυτά. Ούτε τα 500 μ. δεν είναι ακόμη κλειδωμένα. Βάσει τζιφου, είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος ότι μπορεί να έχουμε καλές ραγδαιότητες με μπούκες που θα ρίξουν πρόσκαιρα τα υψόμετρα χιονόπτωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Αν πιάσει η σύγκλιση δυτικά, μπορεί να ευνοηθείς. Πολύ νωρίς ακόμα για αυτά. Ούτε τα 500 μ. δεν είναι ακόμη κλειδωμένα. Βάσει τζιφου, είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος ότι μπορεί να έχουμε καλές ραγδαιότητες με μπούκες που θα ρίξουν πρόσκαιρα τα υψόμετρα χιονόπτωσης.

Και εγώ στις ραγδαιοτητες ελπίζω αλλά ναι, είναι σίγουρα νωρίς ακόμα να μιλάμε για υψόμετρα, θερμοκρασίες κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει... καμία μπούκα ελπίζουμε να δούμε και αν ήμαστε τυχεροί, μπας και στρώσει λίγο κάνα αμάξι! Εννοώ οι εντός λεκανοπεδίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Γκαλάντο ????!!!!δεύτερη φορά φέτος που το παθαίνεις...αυτή την φορά όμως συμφωνώ 😎😎😎

Το χουμε βαγγελη σε λεω παμε παρα πολυ καλα και να χει και διάρκεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...