Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερχεται υπεροχη βδομαδα...Τα Βιλια πανε για μισο μετρο..Και ανετα....Χιονοκουρτινες θα σκεπαζουν ολη την Αττικη...Μεχρι και σε χαμηλα υψομετρα..Καταλευκα ολα τα βουνα μας..Κλειστος καιρος σε ολο τον νομο....!!!Κυριολεκτικα ονειρο θα ειναι μπροστα στο φετινο εκτρωμα...Και μαλιστα εκατασε και απο το πουθενα...Αντε παμε μαγκες μου!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Καλημέρα!

Μου κάνει εντύπωση που δίνει χιόνι πιο νότια κ πιο βόρεια όχι. Δηλαδή πάνω από τη μισή Αττική κ όχι Βμ Εύβοια ενώ δίνει έντονα φαινόμενα.

Μπορεί να το εξηγήσει κάποιος;

Ευχαριστώ!

Αυξημένο dp εξαιτίας της υγρασίας που μεταφέρει ο ΒΑ άνεμος.

Επίσης ,η αποτύπωση στον χάρτη ειναι χοντροκομμένη.

Καλημέρα!

SmartSelect_20240126_075042_Chrome.jpg

SmartSelect_20240126_075214_Chrome.jpg

SmartSelect_20240126_075200_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, g_ar είπε:

Πάντως μεγάλο +++ είναι πως η όλη ιστορία για εδώ φαίνεται να εξελίσσεται αργά το απόγευμα/βραδυ της Δευτέρας μέχρι και το πρωί της Τρίτης. Συνεπώς, ο,τι γίνει, θα γίνει νύχτα.

Δεν έχεις παράπονο γιατί ετυχες να βρίσκεσαι εδώ σε μια πλέον αξιοπρεπή 6ετία χαχα. Αν ήσουν στον Βόλο το 2007-2013 θα νόμιζες ότι ήσουν σε άλλη πόλη καιρικά, νομίζω διαχρονικά είναι/ήταν από τις χειρότερες περιόδους για την πόλη στο θέμα του χιονιού, εάν όχι η χειρότερη!

καλα, ανακασια που μενει αυτος μαλλον ουτε το 2007-2013 θα ειχε παραπονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, g_ar είπε:

Πάντως μεγάλο +++ είναι πως η όλη ιστορία για εδώ φαίνεται να εξελίσσεται αργά το απόγευμα/βραδυ της Δευτέρας μέχρι και το πρωί της Τρίτης. Συνεπώς, ο,τι γίνει, θα γίνει νύχτα.

Δεν έχεις παράπονο γιατί ετυχες να βρίσκεσαι εδώ σε μια πλέον αξιοπρεπή 6ετία χαχα. Αν ήσουν στον Βόλο το 2007-2013 θα νόμιζες ότι ήσουν σε άλλη πόλη καιρικά, νομίζω διαχρονικά είναι/ήταν από τις χειρότερες περιόδους για την πόλη στο θέμα του χιονιού, εάν όχι η χειρότερη!

καλα, ανακασια που μενει αυτος μαλλον ουτε το 2007-2013 θα ειχε παραπονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Καλημέρα!

Μου κάνει εντύπωση που δίνει χιόνι πιο νότια κ πιο βόρεια όχι. Δηλαδή πάνω από τη μισή Αττική κ όχι Βμ Εύβοια ενώ δίνει έντονα φαινόμενα.

Μπορεί να το εξηγήσει κάποιος;

Ευχαριστώ!

Κυρίως λόγω του βορειοδυτικού ανεμου

81-602GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανεμορφο διαγραμμα...Πραγματικα οαση...!!!Το περιμενω πως και πως..Αυτο θελουμε..Συνδυασμος κρυου με υετο..Κι ας μη χιονισει κεντρο...Θα παω να το βρω εγω...Και οχι πολυ μακρυα απο μενα..😘

ens_image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Με τα μακρινά τι γίνεται; Ευτυχώς δεν θα έχουμε πααρα πολυ κρύο σε σχέση με τώρα 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Χανεται το πρωτο δεκαημερο για πλακα....

Δεν υπάρχει περίπτωση ..Μέχρι να τελειώσει το πρώτο 10 ήμερο θα σας καταλευκος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο παιος βγάζει ΒΔ με -6 στην Χαλκίδα από βράδυ Δευτέρας μέχρι τρίτη πρωί! Το -7 είναι πιο δυτικά και βόρεια, πρέπει να έρθει προς τα εδω. Έχει και υετό αυτές τις ώρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβγαλε μια ομορφιά το Κοντρόλ για μετά. Είναι που δεν χρειάζεται να κοκκινίσει η Λόντρα για να ξανάρθει.😂

gens-0-1-360.png

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Soto Weather said:

Καλημέρα, το 00 Άρι πολύ καλό, μάλιστα βγάζει εκνεου επιδείνωση βράδυ τρίτης, πάμε πολύ καλά, πάμε να το φερουμε

Αφήστε Βολιώτες, θα το ΦΑΙΡΟΥΜΑΙ εμείς. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με πρωινο τζιφ πιστευω θα το δουν να πεφτει μέχρι τα 150-200 στα δυτικα και 250-300 προς εμάς στα πιο ανατολικά. Υπάρχει δυναμική να φέρει μέχρι και ένα -7 Μαξ πιστευω και το -6,5 καλο θα ηταν. Με -6,5 και αυτόν τον υετο θα μιλουσαμε για χιονια σχεδόν σε μηδενικά υψόμετρα δυτικά και εδώ περα απο τα 150 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνιστω ψυχραιμια την Κυριακη..Θελω να πιστευω οτι θα μπορεσουμε να κανουμε καποια σοβαρη κουβεντα για τα επικειμενα..Ευχομαι να προλαβουμε πριν αρχισει να μιλαει το κρασι η το τσιπουρο..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...