Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12αρι gfs

Και είμαι στο θάλαμο εννιά, για το καλό μου στην ηρεμία, μήπως βρω,τον εαυτό μου...Κι έχω κρυμμένο το σουγιά για το καλό μου..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι καλυτερο υετικα αλλα χαλασε τις τ

* εννοω πως εχει παραταση φαινομενων, οχι αυξηση υετου στο 6ωρο που στοχευαμε...

ενα τρεξιμο ειναι που χαλαει τις τ, θα περιμενω παιο και 18αρι ισως και πρωινα για να προσπαθησουμε να ριξουμε τις Τ 1 βαθμο... για υετους και συγκλισεις μονο δορυφορο

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowy Stathis είπε:

Τίποτα τίποτα, να ξεκινήσει ένα -14 για να βλέπουμε στο τέλος ένα τίμιο -8 με τις εκπτώσεις που κάνουν στις 72 ώρες 😂😂

Με πρόλαβες... χαχαχα... κάτι τέτοιο... Αν δούμε -14 στις 100 ώρες θα μπορούμε να κοιμόμαστε ΛΙΓΟ πιο ήσυχοι τη νύχτα μηπως μείνουμε τελικά κάπου στο -8 στο τέλος!!!😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υποβάθμιση και άλλο από τον τζίφο. Κλασσικά πράγματα, αλλά είμαστε χαλαροί οι κάτω των 300μ. Δεν έδειχνε και τίποτα άξιο λόγου ούτως ή άλλως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowy Stathis είπε:

Τίποτα τίποτα, να ξεκινήσει ένα -14 για να βλέπουμε στο τέλος ένα τίμιο -8 με τις εκπτώσεις που κάνουν στις 72 ώρες 😂😂

Έχει γίνει αυτό στην Μήδεια από -13 πήγαμε -9.5 αλλά τελικά μας έσωσε η συγκλισαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερα να το πηγαίνουμε μέρα μέρα γιατί απ' ότι βλέπουμε άλλαζουν ταχύτατα τα σενάρια των 72 ωρών πλέον, Δευτέρα χειροτέρευση και βλέπουμε, μέχρι την Τετάρτη καιρικος αιώνας (100+ ώρες)

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια... ειμαστε 80 ωρες μακρια ακομα... δεν γινεται να το τελειωνετε ετσι... δεν λεω πως ειναι με εμας οι πιθανοτητες αλλα επειδη ενα τρεξιμο χαλασε 1 βαθμο τις τ δεν σημαινει κατι, αφου μπορει να αλλαξει στα επομενα τρεξιματα προς το καλυτερο ( και προς το χειροτερο )

προχωραμε... η τουλαχιστον προχωρω...

μαλιστα στα προηγουμενα τρεξιματα σας ειπα, εχω βαλει στο ματι και το βραδυ τριτης ξημερωμα τεταρτης...

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

παιδια... ειμαστε 80 ωρες μακρια ακομα... δεν γινεται να το τελειωνετε ετσι... δεν λεω πως ειναι με εμας οι πιθανοτητες αλλα επειδη ενα τρεξιμο χαλασε 1 βαθμο τις τ δεν σημαινει κατι, αφου μπορει να αλλαξει στα επομενα τρεξιματα προς το καλυτερο ( και προς το χειροτερο )

προχωραμε... η τουλαχιστον προχωρω...

Μόνο μία φορά φέτος άλλαξε προς το καλύτερο. Την μία και μοναδική που δεν θέλαμε να βελτιωθούν τα χαρακτηριστικά, στον Ντάνιελ. Δεν ξέρω, ψόφια τα βλέπω και επίσης σε κάθε κακοκαιρία φέτος υπάρχει η τάση το nowcast να βγαίνει χειρότερο από τα μοντέλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

Μόνο μία φορά φέτος άλλαξε προς το καλύτερο. Την μία και μοναδική που δεν θέλαμε να βελτιωθούν τα χαρακτηριστικά, στον Ντάνιελ. Δεν ξέρω, ψόφια τα βλέπω και επίσης σε κάθε κακοκαιρία φέτος υπάρχει η τάση το nowcast να βγαίνει χειρότερο από τα μοντέλα. 

νομιζω πως στις προηγουμενες κακοκαιριες, επειδη δεν ειχαν καλες τ για πεδινο χιονι εστιασαμε περισσοτερο στα φαινομενα για πηλιο... δεν ειδαμε παραμετρους οπως αεριδες στην ανωτερη ατμοσφαιρα κλπ... Επισης, ξανατονιζω πως τα καλα 500 αρια θα παιξουν μεγαλο ρολο στα φαινομενα, οπου αντιθετα την προηγουμενη φορα δε βοηθησαν καθολου

ξερουμε πως καλο χιονι απο αυτο δε βγαινει, αρα εχουμε στοχο το καλυτερο δυνατο σεναριο, που τωρα ειναι ενα 10 ποντο μεσα στη νυχτα της τριτης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

΄Ασχετο λιγο αλλα εντυπωσιακό.Απο Κυριακή μεσημέρι μέχρι Πέμπτη σερί φαινομενα στην Κρήτη.Ούτε στα πιο τρελά μας ονειρα στην Θεσσαλονίκη. Απο την αλλη ευχομαι τα καλήτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Soto Weather said:

νομιζω πως στις προηγουμενες κακοκαιριες, επειδη δεν ειχαν καλες τ για πεδινο χιονι εστιασαμε περισσοτερο στα φαινομενα για πηλιο... δεν ειδαμε παραμετρους οπως αεριδες στην ανωτερη ατμοσφαιρα κλπ... Επισης, ξανατονιζω πως τα καλα 500 αρια θα παιξουν μεγαλο ρολο στα φαινομενα, οπου αντιθετα την προηγουμενη φορα δε βοηθησαν καθολου

ξερουμε πως καλο χιονι απο αυτο δε βγαινει, αρα εχουμε στοχο το καλυτερο δυνατο σεναριο, που τωρα ειναι ενα 10 ποντο μεσα στη νυχτα της τριτης

Στα 500άρια έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι μακράν καλύτερα από τα σάπια που είχαμε στις προηγούμενες κακοκαιρίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, SnowNurse said:

Μόνο τα ματάκια μου το βλέπουν καλύτερο για την Τρίτη;😀

 

θερμοκρασιακα ναι μονο εσυ το βλεπεις😆 υετικα για λαμια και πανω ειναι καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

θερμοκρασιακα ναι μονο εσυ το βλεπεις😆 υετικα για λαμια και πανω ειναι καλο

Την Πέμπτη έχω ραντεβού με οφθαλμίατρο...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο ένα απαίσιο τρέξιμο του τζίφου για την συνέχεια, έχει μουλαρωσει εδώ και μέρες, δεν λέει να αλλάξει.

IMG_7746.png.9530677006462b5516723f64d7979847.png

Την ίδια ώρα το τζεμ 

IMG_7745.png.ed6c096e4721e395f9a0cff5e4168fd2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...