Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

μεσα στιν εβδομαδα και μεχρι το τελος τις εβδομαδας σε  ολα τα μοντελα  σταδιακα θα περασει η διασπαση του πολικου στροβιλου και  θα δειξουν ολα τα μοντελα τιν ψυχρη εισβολη και τον μεγαλο κεντροβοριο χιονια μεχρι και τιν θαλασσα

Κοίταξε κάποια στιγμή θα έρθει αυτός ο μεγάλος κεντροβορειος με χιόνια μέχρι την θάλασσα(αλήθεια γιατί δεν αντικαθιστάς όλο αυτό το μακρύναρι με κάτι πολύ απλό ΚΒ και αν θες βαλε και ένα Δ🤣)...το θέμα είναι να είμαστε στα πόδια μας και όχι με Π...🤪 όταν ερθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Άμα συνεχίσουν τα μοντέλα να ξεσκίζουν τα ποιοτικά χαρακτηριστικά μέχρι μεθαύριο, κάτι που ασφαλώς και θα κάνουν, ναι οι μόνοι σίγουροι είναι οι Υπερβόρειοι

 

Εννοώ για στρωσίδια έτσι, νιφάδες θεωρούμε δούμε σίγουρα οι 150-200+, εκτός αν βγει το χειρότερο των χειρότερων σενάριων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάσει της εμπειρίας μου, με διακύμανση 3-8 αύριο (ΕΜΥ) και άντε πες μεθαύριο 2-7 ,νομίζω ότι ακόμα και τα "χαμηλά" υπερβόρεια των 300-350 δεν είναι τόσο σίγουρα για κάτι καλό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλάκα πλάκα έχει στρώσει κάτω από τα 100μ φέτος κάπου στην Ελλάδα, έστω και σε χόρτα; Σαμοθράκη έστρωσε και χαμηλά; γιατί νομίζω η Χώρα έχει υψόμετρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης η διάσπαση του πολικού στροβίλου δεν είναι θέσφατο ότι Σόνι και ντε θα ευνοήσει την Ελλάδα η τα κεντροβορεια...απλά συνδιαστικα με τους δείκτες και την υπό διαμόρφωση κυκλοφορία το κυνηγάμε μπας και δούμε φως στο τούνελ...οπότε εάν σου είναι κόπος ρίξε και κάποια ανάλυση παραπάνω εκτός από την φι;σοαση του πολικού στροβίλου που από μόνη της δεν λέει τίποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πλάκα πλάκα έχει στρώσει κάτω από τα 100μ φέτος κάπου στην Ελλάδα, έστω και σε χόρτα; Σαμοθράκη έστρωσε και χαμηλά; γιατί νομίζω η Χώρα έχει υψόμετρο.

Γιαννιτσά Βέροια Χαλκηδόνα πλατύ και αλλα ...Ε πώς δεν εστρωσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Γιαννιτσά Βέροια Χαλκηδόνα πλατύ και αλλα ...Ε πώς δεν εστρωσε

Bέροια είναι πάνω από 100. Γιαννιτσά σωστά τα έιχα ξεχάσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πλάκα πλάκα έχει στρώσει κάτω από τα 100μ φέτος κάπου στην Ελλάδα, έστω και σε χόρτα; Σαμοθράκη έστρωσε και χαμηλά; γιατί νομίζω η Χώρα έχει υψόμετρο.

Τυρναβο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antrious Antrious είπε:

γιατι τον θελω μεγαλο και κεντροβοριο και μεχρι και τιν θαλασσα τον χιονια και οχι τις πλακας χιονιας οπως το προηγουμενο Σαββατοκυριακο

Εντάξει κι εγώ θέλω και είναι όνειρο μου να σπάσει το ρεκόρ του 88 με τους 80 πόντους δίπλα στο σπίτι μου και να περάσω το ένα μέτρο ,αλλά φαντςσου σε κάθε ποστ να έγραφα...."έρχεται ο μεγάλος κεντροβορειος με χιόνια ως τη θάλασσα και θα σπάσω το ρεκόρ του 88 στρωμένο 1 μέτρο..."....ακούγεται κάπως ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πλάκα πλάκα έχει στρώσει κάτω από τα 100μ φέτος κάπου στην Ελλάδα, έστω και σε χόρτα; Σαμοθράκη έστρωσε και χαμηλά; γιατί νομίζω η Χώρα έχει υψόμετρο.

Πλατύ Ημαθίας 0 μέτρα έστρωσε, 10 πόντο στις εύκολες και 5 στους δρόμους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κοίταξε κάποια στιγμή θα έρθει αυτός ο μεγάλος κεντροβορειος με χιόνια μέχρι την θάλασσα(αλήθεια γιατί δεν αντικαθιστάς όλο αυτό το μακρύναρι με κάτι πολύ απλό ΚΒ και αν θες βαλε και ένα Δ🤣)...το θέμα είναι να είμαστε στα πόδια μας και όχι με Π...🤪 όταν ερθει

Χαχα όντως γιατί απο ότι βλέπω τον1988 ας πούμε ειναι once in a lifetime 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πλάκα πλάκα έχει στρώσει κάτω από τα 100μ φέτος κάπου στην Ελλάδα, έστω και σε χόρτα; Σαμοθράκη έστρωσε και χαμηλά; γιατί νομίζω η Χώρα έχει υψόμετρο.

Και Έβρο σίγουρα, είχε ρίξει καραπεδινά και Νοέμβριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θέλω να πιστεύω πως όχι...

Βασικα και το 2001 με την διάρκεια του ειναι ανα 15ετια για Θεσσαλονίκη μιλάω αλλα τεσπα θα φανεί μπορεί οι ανωμαλίες να έρθουν και απο την πλευρά που μας βολεύει 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, yiannis_volos said:

Πλάκα πλάκα έχει στρώσει κάτω από τα 100μ φέτος κάπου στην Ελλάδα, έστω και σε χόρτα; Σαμοθράκη έστρωσε και χαμηλά; γιατί νομίζω η Χώρα έχει υψόμετρο.

Και στον Εβρο κατω απο τα 100 δυο φορες την μια Νοεμβρη. Εκει βεβαια εχουμε και μια μικρη ηπειρωτικότητα αλλα και παλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βάσει της εμπειρίας μου, με διακύμανση 3-8 αύριο (ΕΜΥ) και άντε πες μεθαύριο 2-7 ,νομίζω ότι ακόμα και τα "χαμηλά" υπερβόρεια των 300-350 δεν είναι τόσο σίγουρα για κάτι καλό. 

Από Αγ Στέφανο και πάνω θεωρώ εγώ πως αφορά η κακοκαιρία αυτή. Διόλου ευκαταφρονητο βέβαια στο φετινό χειμώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και να μην μπορέσει να ριτζαρει 8-10 ο αζορ προς β.δνσυολικα που αυτή την στιγμή το κόβω δύσκολο μπορεί να βγάλει χιόνια ,όχι βέβαια αυτό που ψάχνουμε,με Αυλώνα από β.δυτικα και ριτζαρισμα κεντρική Ευρώπη ,με λίγα λόγια δεν είναι χαμένο το πρώτο δεκαήμερο ακόμη .Ο πολικός στρόβιλος φαίνεται πανίσχυρος πάνω την Σκανδιναβία και ίσως θέλει μια πρώτη εκτόνωση καλοδεχούμενη έστω και μικρή και μετά μπορεί να στρώσει πιο εύκολα η ιστορία....σενάρια ψαχνωντας το χιόνι μπορεί να πει κάποιος😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Γιατί αυτός ο Αntrious εχει .μονιμη επωδό τα χιονια στη θάλασσα ;

Είτε ζει σε παραθαλάσσια περιοχή είτε αν φτασουν τα χιόνια στη θάλασσα είναι πιο σίγουρο ότι θα χιονιστει και ο ίδιος αν ζει σε πεδινή περιοχή με μηδενικό υψόμετρο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Χαχα όντως γιατί απο ότι βλέπω τον1988 ας πούμε ειναι once in a lifetime 

Μια που γεννηθηκα μια που πηρε η ΑΕΛ πρωταθλημα, once in a lifetime  🥳

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

στα παραθαλλασια τις πιεριας μισο μετρο χιονι εβαλε αυτος ο χαρτης

Απλά έμεινε το χαμηλό πίσω, δε βγήκε ποτέ Αιγαίο κι από Θεσσαλονίκη και ανατολικότερα έχω την εντύπωση δεν έκανε τίποτα. Στη Λάρισα λίγο με την μικρή μετατόπιση του χαμηλού καταφέραμε 20ποντο. Η δυτική Θεσσαλία έβαλε πολύ περισσότερο.

Επεξεργάστηκε από LarissaSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αυτή την κακοκαιρία που συζητάτε κατάφερε και έστρωσε πρόσκαιρα μέσα στην Άρτα(!)

Μάλιστα έκανε και αστραπόβροντα.

Επεξεργάστηκε από allematic
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

στα παραθαλλασια τις πιεριας μισο μετρο χιονι εβαλε αυτος ο χαρτης

Ναι αλλά η δική μου θάλασσα έμεινε αχιονιστη ..άρα δεν ψάχνουμε το 2012 ως τον μεγάλο κεντροβορειο με χιόνια μέχρι την θάλασσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Απλά έμεινε το χαμηλό πίσω, δε βγήκε ποτέ Αιγαίο κι από Θεσσαλονίκη και ανατολικότερα έχω την εντύπωση δεν έκανε τίποτα. Στη Λάρισα λίγο με την μικρή μετατόπιση του χαμηλού καταφέραμε 20ποντο. Η δυτική Θεσσαλία έβαλε πολύ περισσότερο.

Πότε υπήρξε εδω αχιονη τριετία την τελευταία 20ετια;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...