Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

πωπω... για την περιοχη μου ειναι τρομος χωρις να εχει πολυ υετο... να βγαινεις μερα μεσημερι εξω και να εχει ασθενη προς μετρια χιονοθυελλα με -10! δηλαδη πανω χανια θα φτασει -20 οπως στην αριαδνη (ειχε φτασει νομιζω τοπικα)

Ακραίες θερμοκρασίες αν και σενάριο επιστημονικής φαντασίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντωμεταξυ σε χιονιζουν καμια 45αρια σεναρια...παρατα τα ρε...χααχα

Ε οχι στη πρωτη φαση 9 με 12 με Χίονιζουν γυρω στα 25 με 30 απλά τα 10 12 αρκετα καλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Το σενάριο 5 του τζεμ δίνει εντωμεταξυ στην Χαλκίδα -4.6 μέγιστη και -9 ελαχιστη 16 γεναρη

Αθήνα -8.1 και -4.1 μέγιστη!

θα ήθελα να το ζήσω στη ζωή μου αυτό σε πόλεις όπως η Χαλκίδα και η Αθήνα, θα ήταν το ιστορικό των ιστορικών!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, cptbill said:

Η απόλυτη ξενερα. Δευτέρα με Παρασκευή θα πρέπει να είμαι Αθήνα για 5 μέρες. Θα σπάω το κεφάλι μου εάν όντως χιόνισει σε εμάς (κάνα χλμ πιο πάνω από την Αγία Αικατερίνη ειμαι)

Θα κάθομαι να βλέπω το χιόνι ως ο απόλυτα στερημένος από τις IP cams του σπιτιού 🤪

για να εισαι σιγουρος μπες στις καμερες των χανιων και ασε τις IP και τα λοιπα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

επισης πιστευω πως αυτη η ανοδος στο μ.ο. ευρωπαικου δεν σημαινει υποτροπικο και ζωνικη σε καμια περιπτωση.... τα περισσοτερα σεναρια εχουν ισχυρο ψυχος πιο πανω απο τη χωρα και τα βαλκανια οποτε λιγο να αλλαξει ο αντικυκλωνας και να κατεβει κιαλλο το ψυχος ο μ.ο. θα πεσει ευκολα και αρκετα. 

 να ενα σεναριο που το κατεβασε... σεναριο 44 τζιφουgens-44-0-228.png.b1ed19e8a8379a5938aa1badf633d004.pnggens-44-0-252.png.077109e1b48041269a477e44e933a9ec.png

πιστευω πως θα αρχισει να εμφανιζει περισσοτερα σεναρια ( οχι απαραιτητα τοσο ψυχος ) και εκει στις 6-7 του μηνα θα παρουμε μια μυρωδια

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Πάμε λέμε!!! 

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2024-01-03&model=ecm&member=ENS&bw=1

βροχουλες και χιονι απο τα 600+ ? ενταξει σιγα τα αυγα. γεναρη εχουμε μην λεμε και ευχαριστω για τα αυτονοητα.,,.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

βροχουλες και χιονι απο τα 600+ ? ενταξει σιγα τα αυγα. γεναρη εχουμε μην λεμε και ευχαριστω για τα αυτονοητα.,,.

Οταν δεν γινονται τα αυτονοητα δεν μπορουμε να ζηταμε τα μη αυτονοητα ολα θελουν μια σειρα  οποτε μια αρχη ειναι κια αυτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τρομε΄ρο σενάριο το 22 από τα ανσάμπλ του ευρωπαίου για το άλλο σ/κ, από τις 222 ώρες μέχρι τις 252 χιονίζει διαδοχικά πολλές περιοχές της χώρας μας, βάζω μερικά φρειμ...

gens-22-1-222.png

gens-22-0-222.png

gens-22-2-222.png

gens-22-1-234.png

gens-22-0-234.png

gens-22-2-234.png

gens-22-1-246.png

gens-22-0-246.png

gens-22-2-246.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

βροχουλες και χιονι απο τα 600+ ? ενταξει σιγα τα αυγα. γεναρη εχουμε μην λεμε και ευχαριστω για τα αυτονοητα.,,.

το πάμε δεν είναι για το τι φαίνεται τώρα στους χάρτες αλλά το τι μπορεί να έρθει που δε φαίνεται ακόμη...

από την αλλη δε ζω στη Φλώρινα να περιμένω κάθε χρόνο να χιονίζομαι, αλλά σε πεδινή παραθαλάσσια πόλη, οπότε και καλή κοκοκαιρία ημιορεινών για εδώ να έρθει εγώ θα ειμαι πολύ χαρούμενος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν.......ο τζίφος είναι αρκετά συνεπής στα τρεξίματα του αρκετα κακος ομως σήμερα....διαβάζει εναν αντικυκλωνα στα βόρεια μας που βυθίζεται πρόσκαρα διαλύει το χαμηλό του Ιόνιου και μετά...αποσύρεται πολύ πιο βορειοδυτικά...αποτέλεσμα μηδέν,ο Ευρωπαίος...πολύ πιο ψυχρός κατεβάζει αρκετά ΝΔ το κρύο πιο νωρίς στις 9....ο κύριος Ζιακόπουλος μίλησε για χάος.Αν η τάση πάντως του Ευρωπαίου συνεχισθεί...για ΝΔ...και γρήγορη κατάβαση ψύχους...οι Κεντρικοί(καλά το κατάλαβαν τα παιδιά στην Χαλκιδα και Βόλο)....και ισως παρακάτω από αουτσάιντερ γίνονται φαβορί.

Αντώνη...που τα είδες βρε τα χιόνια σε εμάς??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκε καινούργιο μοντέλο στο meteociel, το οποίο έχει ανάλυση 1.3 χλμ, πάρα πολλές νέες παραμέτρους και δίνει δεδομένα ανά 15 λεπτά!

https://www.meteociel.fr/modeles/aromepi.php

Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο για Ελλάδα ή συνολικά για Ευρώπη, ακόμα τουλάχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελα να αρχιζουν οι τουμπιτσες σιγα σιγα.Γερμανε τι επαθες ρε?Κρυωσες που λεει ο Μιχαλης?Ντεπον να παρεις.Σε ενα τρεξιμο δειτε ποσο οπισθοχωρησε ο απλωμενος Α.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο κινεζος μου αρεσε πιο πολυ... φερνει επιτελους χειμωνα με παρελασεις ψυχους... και εβγαλε και πολυ ωραιο χιονια στις 9/1-11/1 αλλα ποιος τον πιστευει...cma-0-144.png.21494960a28783fd284b0a4f0920fdf1.pngcma-0-204.png.b2cef429b870e47a0c3acad32d4ff362.pngcma-0-240.png.4b392a76bbf160420c8dcac6746caad3.png

...cma-1-156.png.fc3355ce7cbde12cd456aabbfc20d3b5.pngcma-1-168.png.6819b02a422f7149b1a2d21e6dfb5253.pngcma-2-156.png.674f55d3ed711e9d8419e317e39dbfbf.pngcma-2-168.png.96f88db5819d0d1873690dbd4e4c95ea.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα να αρχιζουν οι τουμπιτσες σιγα σιγα.Γερμανε τι επαθες ρε?Κρυωσες που λεει ο Μιχαλης?Ντεπον να παρεις.Σε ενα τρεξιμο δειτε ποσο οπισθοχωρησε ο απλωμενος Α.

Εδώ galanto...Πάμε να φέρουμε το κινέζο χααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γκαλαντοοοοοο.Βαζω αρχικο στοχο 20ποντο για Γρεβενα.Θα συμετεχεις ή θα τρέχεις στα λιβαδια και θα σου φωναζου "στασου μυγδαλα"?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γκαλαντοοοοοο.Βαζω αρχικο στοχο 20ποντο για Γρεβενα.Θα συμετεχεις ή θα τρέχεις στα λιβαδια και θα σου φωναζου "στασου μυγδαλα"?

Πάμε μη μασάς....εγω ανάλογα με τα τρεξιματα θα τρεχω και στα λιβαδια αλλα μετα θα ξανάρχομαι θα φεύγω  θα ξανάρχομαι χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...