Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το Τζεμ με λίγες διορθώσεις μια χαρά είναι...οπότε είτε με μια σφήνα είτε με την δεύτερη είμαστε ον ταργκετ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Και το Τζεμ με λίγες διορθώσεις μια χαρά είναι...οπότε είτε με μια σφήνα είτε με την δεύτερη είμαστε ον ταργκετ...

Βαγγέλη πόσες ώρες ακόμα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά θέλω κάτι ενδιάμεσο από πρωινό τζεμ και ευρωπαίο:gemeu-0-240.png?0

image.png.2853b44db7b3d8c21570c0f660bf926e.png

 

 

 

εκεί ποου έχω κυκλώσει θέλω να φτάσει ο αντικυκλώνας. Αν φτάσει ως εκεί, τότε θα έχουμε απευθείας κατάβαση πολικών αερίων μαζών στην κεντρική Μεσόγειο, και εν τέλη το πολυπόθητο μεγάλο χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Προσωπικά θέλω κάτι ενδιάμεσο από πρωινό τζεμ και ευρωπαίο:gemeu-0-240.png?0

image.png.2853b44db7b3d8c21570c0f660bf926e.png

 

 

 

εκεί ποου έχω κυκλώσει θέλω να φτάσει ο αντικυκλώνας. Αν φτάσει ως εκεί, τότε θα έχουμε απευθείας κατάβαση πολικών αερίων μαζών στην κεντρική Μεσόγειο, και εν τέλη το πολυπόθητο μεγάλο χιόνι.

Ετσι ακριβως μιχαηλ.....χωρις γροιλανδικο δεν γινεται το πολυ μεγαλο χιονι...

Τα χουμε ξαναπει αυτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλυτερα προς το παρόν τα 12αρια για κεντροβόρεια χωρα και βορειοδυτική Ελλάδα.... για τα προσήνεμα είναι "γεια σας"...

Ας έχουμε ως οδηγούς και τα ensemble της Ρώμης και του Παρισιού, πέραν της Κωνσταντινούπολης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Αλλά ο στόχος είναι σε ένα 5ημερο να έχουν πάνω από 20 πόντους Λευκός Πύργος,  Ακρόπολη, Λίμνη Ιωαννίνων, Μυτιλήνη  και Τρίπολη 😉

Οι αθηνεζοι τα ποκεμον φαγανε τα τελευταια χρονια,μην τους λυπασαι..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μη δίνετε καμία σημασία σε κανένα κύριο τρέξιμο πέρα των 120-144 ωρών, απλά για χαβαλέ τα κοιτάμε, το θέμα είναι να δείξουν κάτι μαζικά τα ανσάμπλ και όχι στις 300 ώρες...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στις 180 ωρες το χαμηλακι που ενισχυεται και σηκωνει αντικυκλωνα στο gfs, "καταπινεται" στο αικον αλλιως θα εβγαζε πολυ καλο σεναριο πιστευω μεχρι εκει που τρεχει. Οι πιο εμπειροι και γνωστες τι εχουν να πουν;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

μη δίνεται καμία σημασία σε κανένα κύριο τρέξιμο πέρα των 120-144 ωρών, απλά για χαβαλέ τα κοιτάμε, το θέμα είναι να δείξουν κάτι μαζικά τα ανσάμπλ και όχι στις 300 ώρες...

Αν είχαμε χάρτη του ειρηνικού Δημήτρη θα έβλεπες πως ο τζίφος για μόλις 72 ώρες μετά έκανε ΤΗΝ τούμπα.. Πίστεψέ με οι διαφορές αυτές είναι πολύ μικρότερες σε σχέση με τις αντίστοιχες χθεσινές.

Το ούκμο πάντως πρέπει να είναι το πρώτο 12αρι το οποίο μέχρι και εγώ θα έλεγα "πολύ δυτικά!"

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήξερα ότι η Αμερική έχει μεγάλους ανεμοστρόβιλους, έως και F5 αλλά δεν ήξερα ότι είχαν ανεμοστρβιλο F5765675😅

 

 

tornado.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν είχαμε χάρτη του ειρηνικού Δημήτρη θα έβλεπες πως ο τζίφος για μόλις 72 ώρες μετά έκανε ΤΗΝ τούμπα.. Π΄σθτεψέ με οι διαφορές αυτές είναι πολύ μικρότερες σε σχέση με τις αντίστοιχες χθεσινές.

Το ούκμο πάντως πρέπει να είναι το πρώτο 12αρι το οποίο μέχρι και εγώ θα έλεγα "πολύ δυτικά!"

δεν είναι σε καλό φεγγάρι ούτε το ukmo τον τελευταίο μήνα οπότε, πιθανότατα, οι 168 ώρες του 12αριου του έχουν ελάχιστες πιθανότητες επιβεβαίωσης.

για τον τζίφο δεν έχω παρακολουθήσει λεπτομέρειες τις τελευταίες μέρες αλλά δεν μου κάνει εντύπωση για έχω την αίσθηση ότι ο τζίφος επέστρεψε, μετά την αναλαμπή που είχε, στις παλιες γνωστές του συνήθειες (λέγεται και αλλιως κωλοτούμπα...😂)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...δεν ειναι περαστικο αυλωνακι, ειναι κρυο που ερχεται για να μεινει , και οτι υπαρχει απο πισω σε μας θα κατεβει....μακαρι κατι να ισχυει απ αυτο !!!!

gfsnh-1-294.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Προσηνενοι παμε ωρε για το 4/4 

καλά έλεγα ότι είσαι προσήνεμη λέρα και εσύ. Δεν ήξερα ότι σου αρέσουν τόσο πολύ τα αστέρια! Βέβαια μπορούμε να σε πάμε στον ήλιο, και αυτό αστέρι είναι. χαχαχαχα.

Βέβαια εντάξει και εμένα σαν λογική δεν είναι χάλια ο τζίφος. εκτός αν έβγαινε έτσιν ακριβώς 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αποκοπη και εκ'νεου συνενωση.Αλλα κολπα απο τζιφο

είναι μανούλα σε αυτά αλλά σε αυτές τις ώρες μετά ρετάρει το μονδέλο της καρδιάς μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-192.png?12

Ας κλειδωσει πρωτα το ριτζαρισμα τοτ αζορικου ,και εχουμε ακομα δρομο για το που θα κατσει η καθοδος του αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...