Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, leonidasdasos είπε:

θα το κανει

ο κίτρινος ο υετός εδώ είναι με -2 -3 το πολύ πάντως. Όταν μπαίνει το "καλό" κρύο εξαφανίζεται.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Μέχρι τα 400-500 Μ οι χιονοπτώσεις αύριο στη Φθιώτιδα!!Πολύ καλά φαινόμενα,και με το γεμάτο -3 θα έχουμε εκπλήξεις 

Τι ωρα μητσο να ανεβω χωριο???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

ο κίτρινος ο υετός εδώ είναι με -2 -3 το πολύ πάντως. Όταν μπαίνει το "καλό" κρύο εξαφανίζεται.

θα το δεις στο 12ρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

για αύριο λέω. Θα πάει από -2 στο -5 για μισή μέρα μπροστά; Δεν λέω για το Σάββατο.

θα παει στο -3 -4 απο πορταρια και πανω θα ναι ασπρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Τι ωρα μητσο να ανεβω χωριο???

Ε εκεί προς το μεσημεράκι.Σε τι υψόμετρο ανεβαίνεις;600 Μ αν θυμάμαι καλά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άλλο σενάριο πάει να βγάλει ο τζίφος στο 6αρι, δηλαδή τίποτα Παρασκευή βράδυ προς ξημερώματα Σαββάτου αλλά θα το φέρει λίγο πιο μετά (Σαββατο βραδυ προς Κυριακη)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, leonidasdasos είπε:

θα παει στο -3 -4 απο πορταρια και πανω θα ναι ασπρα

Μακάρι αλλά στον καλό υετό θα είναι στο όριο όπως φαίνεται γιατί και τα γεωδυναμικά δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο. Λίγο καλύτερο συγχρονισμό Τ με τον καλό υετό να είχε και θα πήγαιναν για μισό μέτρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, DIMITRIS said:

άλλο σενάριο πάει να βγάλει ο τζίφος στο 6αρι, δηλαδή τίποτα Παρασκευή βράδυ προς ξημερώματα Σαββάτου αλλά θα το φέρει λίγο πιο μετά (Σαββατο βραδυ προς Κυριακη)

Κάτι τέτοιο βλέπω και εγώ, κρίμα που τελειώνει το διάλειμμα μου τώρα θα τον δω μετά☹️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

Ε εκεί προς το μεσημεράκι.Σε τι υψόμετρο ανεβαίνεις;600 Μ αν θυμάμαι καλά;

Ναι 600... καλα δεν ειναι μακρια το χωριο ενα 10λεπτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Αυτή εδώ η μιξα μας χαλάει τη συνταγή ε;

IMG_7035.jpeg.5316a9cc54db3ea12ce1e66e59a85fb1.jpeg

Χθες δεν υπήρχε, και στην θέση της υπήρχε Ριτζ προς Σκανδιναβία όπου έκανε το χαμηλό να πάρει καλή κλιση

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

αυτή η μ'υξα μπορεί να μας φτιάξει!

Και εγώ έτσι το βλέπω, να χαλάσει η αρχική φάση και να πεταχτεί δυνατό χαμηλό για να έρθει δυτικότερα

Έχει γίνει πολλές φορές με αποκορύφωμα την ελπίδα(χάσαμε Σάββατο-Κυριακή και πήραμε Δευτέρα Τρίτη)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

αυτή η μ'υξα μπορεί να μας φτιάξει!

Μπορεί να μας φτιάξει μόνο αν συνεργαστεί σωστα τόσο το ριτζ προς σκανδιναβια όσο και ο χαμηλό που πάει να πλακώσει τον αζορικο πάνω από την Ισλανδία. Στην ουσία θελουμε καλύτερο σκανδιναβικό και να αργήσει να περάσει το χαμηλό. Διαφορετικά δεν θα έχει κανενα αποτέλεσμα αυτή η υφεσουλα που εμφανίστηκε…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Και εγώ έτσι το βλέπω, να χαλάσει η αρχική φάση και να πεταχτεί δυνατό χαμηλό για να έρθει δυτικότερα

Έχει γίνει πολλές φορές με αποκορύφωμα την ελπίδα(χάσαμε Σάββατο-Κυριακή και πήραμε Δευτέρα Τρίτη)

Ναι αυτό έχω και εγώ στο μυαλό μου αλλά δεν έγινε σε αυτό το τρέξιμο, θα δουμε μετά από τα ανσάμπλ εάν έχει πιθανότητες ένα τέτοιο σενάριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...