Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Gary είπε:

Για ποτέ θανο?

Αν παραμείνουν τα μοντέλα ίδια για 21 του μήνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά πέρα των 78-96 ωρών με αφήνει παγερά αδιάφορο ότι και να δείχνουν τα μοντέλα.

Υπάρχει κάτι μέχρι τις 96 ώρες αυτή τη στιγμή, όχι!

οπότε τίποτα δεν υπάρχει μέχρι στιγμής για εμένα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα στρατευμα.Βελτιωση εστω και μικρη στα ποσοστα του τζιφου σε σχεση με το 18αρι.Βελτιωση και στον παιο συμφωνα με τον Γκαλαντο(δεν τα εχω δει).Το παλευουμε ακομα,μεχρι τελευταιας ρανιδος του αιματος μας.

@sakis13 Δεν πιστευω να νομιζεις οτι ειμαι στ''αληθεια στραταρχης και Κολοκοτρώνης.Κανεις δεν ψαρωσε,τους καραγκιοζηδες κανουμε ενιοτε να περναμε καλα ειδικα σε κακες καιρικες περιοδους οπως η φετινη και ωραιοποιουμε καποια δεδομενα σε μια πιθανη κατεβασια,την τραβαμε απο τα μαλλια,ξανα για να περναμε καλα,κανεις δεν ειναι φανφαρας εδω μεσα,κανεις δεν εταξε χιονια στην Αθηνα.Οποιοσδηποτε πατησει πανω στην περιοχη του στα ensembles μπορει να δει τα ποσοστα για χιονοπτωση.Ειναι το πιο ευκολο πραγμα.Τα σκληρα μπινελικια θα τ ακουσεις απο το τηλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά για χιόνι πόρτα είσαι δυστυχώς σε λάθος χώρα και πόλη ... μιά χαρά χειμώνα θα κάνει το ΣΚ, ειλικρινά δεν βλέπω γιατί γκρινιάζουμε τόσο πολύ... άσε που ακόμη είναι όλα ορθάνοιχτα ακόμη και για πεδινό χιόνι (η χιονόστρωση είναι άλλη ιστορία).

Κοιτα φιλε μου οταν μετραω πανω απο μετρο στρωμενου χιονιου ανα δεκαετία κ μιλαω για τα 170 στους πρόποδες του Υμηττού εχω απο το χειμώνα καποιες απαιτησεις. Δεν ειμαι ουτε Δ. Πεδινη Ελλαδα ουτε Κρητη ουτε Κασο που αρεσει στον φιλο (ασπονδο) καυσωνακια. 

Τωρα για το αλλο που λες θα συμφωνησω οτι κ ετσι με ισχυρη βαροβαθμιδα κ καταλληλη κινηση αντικυκλωνα μπορει να προσεγγισει ψυχρη λιμνη στα 500 κ εκει αλλαζουν θετικα τα δεδομενα. Ειναι το σεναριο του Κοντρολ του τζιφου το οποιο παιζει αρκετα κ ως σεναριο κ σε αλλα μοντελα ενω αυτο εδειχνε κ το κυριο ραν 12  του τζιφου χθες. 

Γι αυτο εχουμε χρονο γιατι ειναι μπιλια κ θα φανει αν γινει μπορει κ 2-3 μέρες μετα.  Ελπιζουμε λοιπον ακομη αν κ δεν ειναι το επικρατέστερο σεναριο προς το παρόν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια υποχωριση των άλλων μοντέλων ως προς τον Αυλώνα θέλουμε...το χαμηλό της Ισπανίας μπορεί να μας σώσει αλλά θέλει και λίγο τάισμα ,θέλει να φάει λίγο Αυλώνα😋...άλλο είναι να περιμένεις από τον Αυλώνα να σου γίνει χαμηλό και άλλο να σου έρχεται έτοιμο στο στο πιάτο και απλά να θες να ανατροφοδοτηθει έστω και λίγο..είμαστε μέσα στο παιχνίδι όλοι ακομη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Κοιτα φιλε μου οταν μετραω πανω απο μετρο στρωμενου χιονιου ανα δεκαετία κ μιλαω για τα 170 στους πρόποδες του Υμηττού εχω απο το χειμώνα καποιες απαιτησεις. Δεν ειμαι ουτε Δ. Πεδινη Ελλαδα ουτε Κρητη ουτε Κασο που αρεσει στον φιλο (ασπονδο) καυσωνακια. 

Τωρα για το αλλο που λες θα συμφωνησω οτι κ ετσι με ισχυρη βαροβαθμιδα κ καταλληλη κινηση αντικυκλωνα μπορει να προσεγγισει ψυχρη λιμνη στα 500 κ εκει αλλαζουν θετικα τα δεδομενα. Ειναι το σεναριο του Κοντρολ του τζιφου το οποιο παιζει αρκετα κ ως σεναριο κ σε αλλα μοντελα ενω αυτο εδειχνε κ το κυριο ραν 12  του τζιφου χθες. 

Γι αυτο εχουμε χρονο γιατι ειναι μπιλια κ θα φανει αν γινει μπορει κ 2-3 μέρες μετα.  Ελπιζουμε λοιπον ακομη αν κ δεν ειναι το επικρατέστερο σεναριο προς το παρόν. 

Χαλάρωσε ρε συ. Δεν μένεις και Ζωγράφου!! Ηλιούπολη μένεις 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες! Ο παιος έδωσε αυτό ακριβώς που του ζήτησα χθες. Παράταση των φαινομένων στη βόρεια Ελλάδα. Είμαι οκ με αυτό. Γιατί δλδ να μην το κρατήσει; Όταν ο παιος είχε αρνητικό σενάριο για μας στις 120 ώρες όχι απλά έβγαινε, καταπέλτης ήταν…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για εδώ χαλιά είναι τα ενσεμπλες, θα περιμένω και τα αυριανα πρωινά τι θα δείξουν που θα έχουν έρθει όλα κοντά σε ένα μόνο σενάριο 

chart (12).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Για εδώ χαλιά είναι τα ενσεμπλες, θα περιμένω και τα αυριανα πρωινά τι θα δείξουν που θα έχουν έρθει όλα κοντά σε ένα μόνο σενάριο 

chart (12).png

Κοιτα χαλια δεν τα λες. Με μ.ο -4  6 μερες πριν ειμαστε ακομα μεσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, icestorm είπε:

Κοιτα χαλια δεν τα λες. Με μ.ο -4  6 μερες πριν ειμαστε ακομα μεσα. 

Δεν υπάρχει σενάριο που να φτάνει το -10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Για εδώ χαλιά είναι τα ενσεμπλες, θα περιμένω και τα αυριανα πρωινά τι θα δείξουν που θα έχουν έρθει όλα κοντά σε ένα μόνο σενάριο 

chart (12).png

Ε όχι και χάλια! Απλά, δεν φαίνεται εντελώς πεδινό χιόνι όταν βλέπεις να έχει max δυναμική το -8. Αλλά όχι και χάλια ρε συ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις ελάχιστες φορές αν όχι η μοναδική απ' όσο θυμαμε που στις 120 το ευρωπαϊκό έχει το βέλτιστο σενάριο σχεδόν για όλους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα στρατευμα.Βελτιωση εστω και μικρη στα ποσοστα του τζιφου σε σχεση με το 18αρι.Βελτιωση και στον παιο συμφωνα με τον Γκαλαντο(δεν τα εχω δει).Το παλευουμε ακομα,μεχρι τελευταιας ρανιδος του αιματος μας.

@sakis13 Δεν πιστευω να νομιζεις οτι ειμαι στ''αληθεια στραταρχης και Κολοκοτρώνης.Κανεις δεν ψαρωσε,τους καραγκιοζηδες κανουμε ενιοτε να περναμε καλα ειδικα σε κακες καιρικες περιοδους οπως η φετινη και ωραιοποιουμε καποια δεδομενα σε μια πιθανη κατεβασια,την τραβαμε απο τα μαλλια,ξανα για να περναμε καλα,κανεις δεν ειναι φανφαρας εδω μεσα,κανεις δεν εταξε χιονια στην Αθηνα.Οποιοσδηποτε πατησει πανω στην περιοχη του στα ensembles μπορει να δει τα ποσοστα για χιονοπτωση.Ειναι το πιο ευκολο πραγμα.Τα σκληρα μπινελικια θα τ ακουσεις απο το τηλ.

Γιωργαρα δεν θα μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσης με κανεναν και ποσο μαλλον με σενα..Απλα εισαι πανεξυπνος για μην εχεις αντιληφθει τι γραφω...Δε θα το συνεχισω περεταιρω...Δε γνωριζουν ολοι εδω μεσα απο καιρο...Ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει...Αλλα δε γινεται να βαφτιζουμε την κομποστα,παστιτσιο...Δε γινεται με τα ιδια τρεξιματα 10 του μηνα να εχουμε κηδεια και δυο μερες μετα χωρις αλλαγες να εχουμε γαμους...Εγω ειμαι ο πρωτος εδω μεσα που ανεκαθεν κανω πλακες...Δεν εχω δωσει σε κανεναν το παραμικρο δικαιωμα..Ποσο μαλλον να το παιξω ξερολας...Απλα εγραψα κατι που προσωπικα με ενοχλησε..Γιατι καλως η κακως υπαρχουν παρερμηνειες..Αυτα απο μενα και το ληγω εδω..Ξερεις ποιος ειμαι..Οχι μονο εσυ..Ολοι..Αλλα ειδικα εσυ!! Περιμενω τα μπινελικια τηλεφωνικως αλλα παρε βραδυ γιατι εχω meeting απο τωρα και μετα...Καλη συνεχεια απο μενα...Μην σας κουραζω αλλο με την παρουσια μου...Να περνατε ομορφα...Καλη συνεχεια σε ολους σας!!!Τα λεμε παιδες μου!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Από τις ελάχιστες φορές αν όχι η μοναδική απ' όσο θυμαμε που στις 120 το ευρωπαϊκό έχει το βέλτιστο σενάριο σχεδόν για όλους...

Φετος ομως ειναι Παραπαίος δυστυχως.Ή ετσι μου φαίνεται τουλαχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ε όχι και χάλια! Απλά, δεν φαίνεται εντελώς πεδινό χιόνι όταν βλέπεις να έχει max δυναμική το -8. Αλλά όχι και χάλια ρε συ

Ε ναι αυτό εννοω δεν υπάρχει πεδινό χιονι με αυτό το διάγραμμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αηδία είναι οι χάρτες. Πέρα από τη κακοκαιρία 21 με 23 Γενάρη που θα είναι light, μετά δεν έχω καταλάβει τι δείχνει. Ζέστη παντού σε όλη την Ευρώπη?  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Από τις ελάχιστες φορές αν όχι η μοναδική απ' όσο θυμαμε που στις 120 το ευρωπαϊκό έχει το βέλτιστο σενάριο σχεδόν για όλους...

Αυτό είπα κι εγώ, κάθε φορά ο παιος ήταν αυτός που παρακαλούσαμε να τουμπαρει και τα ξεβράκωνε όλα. Ας γίνει έτσι άλλη μια φορά…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Γιωργαρα δεν θα μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσης με κανεναν και ποσο μαλλον με σενα..Απλα εισαι πανεξυπνος για μην εχεις αντιληφθει τι γραφω...Δε θα το συνεχισω περεταιρω...Δε γνωριζουν ολοι εδω μεσα απο καιρο...Ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει...Αλλα δε γινεται να βαφτιζουμε την κομποστα,παστιτσιο...Δε γινεται με τα ιδια τρεξιματα 10 του μηνα να εχουμε κηδεια και δυο μερες μετα χωρις αλλαγες να εχουμε γαμους...Εγω ειμαι ο πρωτος εδω μεσα που ανεκαθεν κανω πλακες...Δεν εχω δωσει σε κανεναν το παραμικρο δικαιωμα..Ποσο μαλλον να το παιξω ξερολας...Απλα εγραψα κατι που προσωπικα με ενοχλησε..Γιατι καλως η κακως υπαρχουν παρερμηνειες..Αυτα απο μενα και το ληγω εδω..Ξερεις ποιος ειμαι..Οχι μονο εσυ..Ολοι..Αλλα ειδικα εσυ!! Περιμενω τα μπινελικια τηλεφωνικως αλλα παρε βραδυ γιατι εχω meeting απο τωρα και μετα...

ethnikos-star-mister-mpoutia.gif.5961ae30bf55d1b37f988f4bf65c8848.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Αυτό είπα κι εγώ, κάθε φορά ο παιος ήταν αυτός που παρακαλούσαμε να τουμπαρει και τα ξεβράκωνε όλα. Ας γίνει έτσι άλλη μια φορά…

Εισαι ετοιμος νεοοοο?????😂🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ε όχι και χάλια! Απλά, δεν φαίνεται εντελώς πεδινό χιόνι όταν βλέπεις να έχει max δυναμική το -8. Αλλά όχι και χάλια ρε συ

Ε χάλια είναι. Θα φτάσουμε 20 Γενάρη και πάλι την ψόφια κακοκαιρία του Δεκέμβρη θα κάνει με τα κίτρινα γεωδυναμικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Εισαι ετοιμος νεοοοο?????😂🤣🤣

Θα ήμουν περισσότερο αν ερχόμουν και έφερνα και το 4χ4 γιατί εδώ πάνω το χω πάρει απόφαση ότι σωστό χιόνι δεν θα ξαναδώ 😂😂🥹

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φετος ομως ειναι Παραπαίος δυστυχως.Ή ετσι μου φαίνεται τουλαχιστον.

Ε ναι αλλιώς δεν θα ειμασταν έτσι μέρα από το πρωινό του τρέξιμο...ολοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...