Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μποορύσα να διαλέξω σενάριο... αυτο θα ήταν το 26 του ευρωπαίου.. Ενώνει τις αναδιπλώσεις και βάζει πολικό ψύχος μέσα στην κεντρική Μεσόγειο.. Μακάρι να βλέπαμε τα 500αρια κάπου!!

gens-26-1-360.pnggens-26-0-360.png

 

 

παρόμοιας λογικής το 23, με πιο μαζεμένο αυλώνα.

gens-23-1-282.pnggens-23-0-282.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολο προσηνεμους βλεπω αρρωστους.Πρεπει να εξιλεωθουν τα παιδια με ενα -15/-45 ωστε να εξαφανιστουν οι παλιο ιωσεις.

Ναι αλλά μετά με τόσο ξεροκρύο στη Σαλονική θα την αρπάξει ο Βαγγέλης και δε κάνει🤣

21 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Μιχαηλ και φιλοι βορειοι μετα απο σκληρη μαχη ολημερης με πρησμενα ματια στο 18αρι

image.png.42c2aa7a1900089ea449125c351fb601.png

Ελλοχεύει ο κινδυνος της Δυσης αλλα σε τετοιες ωρες οι μετατοπισεις ειναι λογικες, μεχρι αυριο θα χουν ερθει ανατολικοτερα!

* Μιας και βλεπω για ασθενειες να αναφερω γριπη Α απο την Πεμπτη αλλα δεν χαμπαριαζω

Περαστικά! Εγώ πρώτη φορά στα χρονικά ανέβασα ξηρό πυρετό, χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα για την ώρα... ότι να 'ναι δηλαδή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Ναι αλλά μετά με τόσο ξεροκρύο στη Σαλονική θα την αρπάξει ο Βαγγέλης και δε κάνει🤣

Περαστικά! Εγώ πρώτη φορά στα χρονικά ανέβασα ξηρό πυρετό, χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα για την ώρα... ότι να 'ναι δηλαδή...

Εγώ ακόμη δεν το έχω περάσει την κορώνα ...ούτε γρίπες α η ν...κακό γατι ψοφο δεν έχει😋...περαστικα σε όλους σας παιδιά...καιρικά τρομερά 500 στον μέσο όρο..για μέσο όρο είναι πρωτοφανή αυτά τα 500 άρια στις 200+ ώρες...πραγματικά η Αριάδνη δεν είχε τέτοια κατάσταση image.png.ee5d6316d7f8cf7326ca155e1413ef8a.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Ναι αλλά μετά με τόσο ξεροκρύο στη Σαλονική θα την αρπάξει ο Βαγγέλης και δε κάνει🤣

Περαστικά! Εγώ πρώτη φορά στα χρονικά ανέβασα ξηρό πυρετό, χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα για την ώρα... ότι να 'ναι δηλαδή...

Είναι ότι να ναι γενικά οι αρρώστιες, εγώ 3 χρόνια δεν έχω τίποτα μέσα στην χρονιά και κάθε Χριστούγεννα έχω κάτι

29/12/2021 κοβιντ

4/1/2023 κοβιντ 

29/12/2023 γρίπη Α

Λογικά 4/1/2025 γρίπη Β;😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαριέμαι να δω τα σενάρια....νυσταξα αλλά για να έχει τέτοιο μέσο όρο πρέπει να υπάρχουν πολλά διαγώνια τέρατα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομαχτικά καλός ο μέσος όρος...μάλλον πάμε για κεντραρισμα χρονικό σε μέρα....και ο παιος και ο τζιφος την 10 Γενάρη την έβαλαν ταργκετ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Είναι ότι να ναι γενικά οι αρρώστιες, εγώ 3 χρόνια δεν έχω τίποτα μέσα στην χρονιά και κάθε Χριστούγεννα έχω κάτι

29/12/2021 κοβιντ

4/1/2023 κοβιντ 

29/12/2023 γρίπη Α

Λογικά 4/1/2025 γρίπη Β;😂

Μπορείς να μας κάνεις ένα διάγραμμα από αυτά τα ωραία που φτιάχνεις με τις αρρώστιες που έχεις κολλήσει κατά καιρούς και να βάλεις και τον μέσο όρο της δεκαετίας;;;😂

Πως θυμάσαι τις ημερομηνίες εγώ δεν θυμάμαι τι έφαγα εχθές χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Μπορείς να μας κάνεις ένα διάγραμμα από αυτά τα ωραία που φτιάχνεις με τις αρρώστιες που έχεις κολλήσει κατά καιρούς και να βάλεις και τον μέσο όρο της δεκαετίας;;;😂

Λοιπόν έχουμε το εξής αποκαλυπτικό πίνακακι για τις μέσες ετήσιες ιογενείς λοιμώξεις του καπελουG απ' το 1997-2023, με σαφή παρατηρούμενη άνοδο απ' το 2020 και μετά πιθανότατα λόγω εγκλεισμού λόγω καραντίνας και μικρότερης επαφής με μικρόβια σε καθημερινή βάση που χτίζουν γερό ανοσοποιητικό

Εεετιλεω χαχαχαχα, σταματαω για να μην ξεφύγουμε καλό βράδυ αλάνια τα λέμε στα πρωινά!!!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O μεσος ορος αυτη τη στιγμη λεει κεντρικη ευρωπη-ιταλια-βορεια βαλκανια μιας και η κυκλογεννεση γινεται βορεια ιταλια και το χαμηλο φευγει πανω απο την ελλαδα. Μετα ο αυλωνας κινειται ανατολικοτερα μεν, κυκλογεννεση νεα ωστοσο αγνοειται. Αυριο μπορει να αλλαξει φυσικα. Δυτικη ευρωπη δεν παιζει καν κρυο, μεχρι γερμανια συνορα με γαλλια παει,πιο δυτικα τους πιανει η βαση του αζορικου. Ενδεικτικα ενα διαγραμμα στη νοτια γερμανια απο το 12αρι.

image.png.81898f512106d0a85d6f47329a28e1a7.png

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καληνύχτα παιδιά.Ο τζίφος χιονίζει πολλές φορές και προσηνεμα σε δεύτερο χρόνο...

Κάποια για όνειρα γλυκά...

 

gens-1-1-288.png

gens-10-1-276 (1).png

gens-15-1-372.png

Αυτό που ακολουθεί αφιερωμένο εξαιρετικά!! Όνειρο!!! 

 

gens-17-1-312.png

gens-17-0-336.png

gens-22-1-336.png

gens-30-1-336.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To σενάριο 17 βγάζει -15 στα 850 και -41 στα 500 hPa πάνω απ' την Αττική.. θα είχε και δεύτερη φάση πιθανότατα, με εξίσου "πολικές" Τ και θα ήταν το νέο 1911 για την Αθήνα!

Ανεπανάλητο δέος για τα μάτια μας και μόνο και για να πούμε καληνύχτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

To σενάριο 17 βγάζει -15 στα 850 και -41 στα 500 hPa πάνω απ' την Αττική.. θα είχε και δεύτερη φάση πιθανότατα, με εξίσου "πολικές" Τ και θα ήταν το νέο 1911 για την Αθήνα!

Ανεπανάλητο δέος για τα μάτια μας και μόνο και για να πούμε καληνύχτα!

-12 στην Κρήτη!

gens-17-0-360.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρωινό πισωγυρισματος σήμερα, αλλά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Κυρίως λόγω του ουκμνου που εξαφάνισε την σφηνΑ. Ο τζιφος έχει σχεδόν το τέλειο σενάριο. Αικον άλλαξε σε σχέση με το 12αρι.

Έχουμε πολυυυυ δρόμο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβγαλε προσηνεμο χιόνια το πρωινό του τζίφου , ίσως είχε χιόνι και στα κβ αλλά δεν το έχω τσεκαρει

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζίφος καρατσεκ ,ουκμο τελείως διαφορετικό τρέξιμο απτα χθεσινά του και τζεμ σχετικά καλο χωρις τη σφηνα και αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πρωινό πισωγυρισματος σήμερα, αλλά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Κυρίως λόγω του ουκμνου που εξαφάνισε την σφηνΑ. Ο τζιφος έχει σχεδόν το τέλειο σενάριο. Αικον άλλαξε σε σχέση με το 12αρι.

Έχουμε πολυυυυ δρόμο.

Μιχαήλ το ουκμο λες θα κατεβαζε τίποτα στη πορεία; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απλας ο τζιφος παει κ για δευτερο χιονι στα καπακια!

ελπιζω οι κατω αππ τον μεσο ορο ζωνικοι ανεμοι να βοηθησουν και αυτοι οτι κατεβει να μην φυγει σφαιρα ανατολικα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Έβγαλε προσηνεμο χιόνια το πρωινό του τζίφου , ίσως είχε χιόνι και στα κβ αλλά δεν το έχω τσεκαρει

μπουκαρει ομορφα  απ τα βορεια  με προσηνεμη καταληξη το πρωινο του τζιφου ,,, οι βορειοι με τη ψυχουλα στα δοντια , οι προσηνεμοι χαμογελανε  🙂!!!!!!!!

gfs-2-240.png?0

gfs-2-246.png?0

gfs-2-252.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!!Καλη χρονια!!🤣Να τα πουμε??Ναιιιι..Να τα πουμε????Ναιιιιιιι

gfs-0-246.png

gfs-1-270.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή πρωτοχρονιά.

Δεν μένει σχεδόν κανείς παραπονεμενος. Κεντροβορειος με κατάληξη προσυνεμα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...