Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείτε να μου πείτε τι θερμοκρασία είχε πιάσει στην Αθήνα στα 850 με τη Βαρβάρα; Γιατί έχω ένα σχέδιο στο μυαλό μου 😁

Σόρρυ για το οφ τοπικ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Το θεμα ειναι με πιο στρατόπεδο θα εισαι γιατι βλεπω σε εχουν στην απ εξω καποιοι😂

Οι πορτες ειναι ανοιχτες παντως για τον Βόλο απο την προσήνεμη ταξιαρχία.

εγώ είμαι double agent, τα έχουμε πει. Ιδανικά όμως προτιμώ χαμηλό από τα δυτικά σαν το 2014 γιατί έχει καλύτερες Τ. Στην Μπάρμπαρα παρόλο που είχε χαμηλότερα 850 η Τ με το ζόρι έφτανε -1 ενώ το 2014 λόγω ΒΔ ήταν καρφωμένη στο -2 επί 30 ώρες ενώ τα 850 ήταν λίγο υψηλότερα. Και ένα αργοκίνητο 1005 από Ιόνιο στο Αιγαίο μπορεί να δώσει συνεχόμενα φαινόμενα επί πολλές ώρες, ενώ με προσήνεμη φάση συνήθως εδώ ρίχνει λίγες ώρες στην αρχή και μετά τέλος. Στην Μπάρμπαρα κοιμήθηκε ο Θεός και κόλλησε η σύγκλιση 3 βράδια πάνω μας. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιθανό αυτό να ξανασυμβεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μου αρεσουν καθολου τα ανσαμπλ του παιου..υποβαθμιζουν την κατασταση παρα πολυ,σε σημειο που μπορει να μιλαμε απλα για εναν χιονια ημιορεινων στην καλυτερη..κοβει και διαρκεια και γενικα ειναι ασχημα.. επισης αν καταφερουμε να εχει σηκωθει ο αζορ 10 φορες σε ενα μηνα και να μην παρουμε τιποτα,τι να πω..θα τα εχουμε δει ολα πλεον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Μπορείτε να μου πείτε τι θερμοκρασία είχε πιάσει στην Αθήνα στα 850 με τη Βαρβάρα; Γιατί έχω ένα σχέδιο στο μυαλό μου 😁

Σόρρυ για το οφ τοπικ 

-8.5 νομιζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

-8.5 νομιζω

Νομίζω ήταν και πιο κάτω.. Ευχαριστώ κάπου θα το βρω. 

Σε βλέπω πλάκα πλάκα χιονισμένο σε λίγο καιρό χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!

Ακομα δεν μαθατε μετα απο τοσα χρονια παρατηρησης χαρτων οτι οταν υπαρχουν σεναρια στη βορεια Ελλαδα με -12,-13, ερχεται κογκας απο Βολο και κατω…😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα! οκ τα πρωινα καλα τα παμε. Θα παιξει μεγαλο ρολο το πως θα ειναι το χαμηλο στη γροιλανδια το οποιο πρεπει να πιεστε σωστα απο τον αντικυκλωνα ωστε να πεσει πανω μας οσο το χαμηλο στροβιλιζεται στη μεσογειο

αυτο το επιτυχανει ο τζιφος στο πρωινο του, το τζεμ σχεδον τα καταφερε, ο παιος απετυχε, ο ναυτης εχει μαπα αντικυκλωνα, ο ιαπωνας εχει ωραιο σεναριο παρολο που δεν ειναι μεγαλο το ισλανδικο χαμηλο και μαλιστα αν συνεχιζε θα εβγαζε πολυ ωραιο χιονιά, ο κινεζος είναι πανεμορφος, κανει αυτο με το χαμηλο αλλα εχει εγκλωβησει το χαμηλο στην κοιλια του αντικυκλωνα με δεν κανει και το ριτζ που θα μπορουσε να κανει. Ο κορεατης καλος και αυτος με τη σφηνα αλλα το αποτελεσμα ειναι λιγο δυτικα αλλα και αυτος θα εβγαινε καλος αλλα πολυ μακρια αρα μικρη η σημασια του... σε αυτη τη παραμετρο δεν μπορω να σχολιασω ουκμο γιατι δεν τρεχει σε αρκετες ωρες  και αικον κακο 

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω καθόλου όρεξη να δω τον τζίφο να ανανεώνει, αφού δεν παίζει να μπορεί να βγει κάτι καλύτερο από το 00αρι...

Btw από ευρωπαίο και ούκμο σίγουρα προτιμώ ούκμο

ECM1-168.GIF?31-12ukmo-0-168.png?0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σα να παει να ριτζαρει πιο ψηλα,αν και νωρις ακομα

και ελαφρως πιο ανατολικα νομιζω

Επεξεργάστηκε από athper
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κσλημερες.Φοβαμαι μη γινει καμια στραβη και θαφτει η κεντρικη Μακεδονια και η Σαλονικη και βρεχει Λαρισα στον θερμο τομεα και πληγωθεις ανεπανορθωτα.Πσυχουλα μ.ΔΚΒ ενωμενοι.🤣🤣🤣🤣🥰

Δε θάφτηκε ποτέ η Θεσσαλονίκη χωρίς να το στρώσει Λάρισα😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σατανά πάς να σπείρες τη διχόνοια στο στράτευμα...🤣

Υ.Γ. Δε θυμάμαι το Δεκέμβριο του 2010 μόνο αν το έστρωσε Θεσσαλονίκη. Αλλιώς ούτε το αντίθετο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν είναι σαν τον ευρωπαίο ο τζίφος έκανε αρνητικό βήμα..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κατσε να.βαλω το πουλι μου για γουρι

 

keguhorgnp.jpg

Βαλε ρε Γιωργο μια στρουθοκαμηλο που ειναι μεγαλο πουλι να το σιγουρεψουμε😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά κοιτ΄τα χθεσινά ραν του τζίφου... δεν έχουν καμία σχέση με τα σημερινά. Πολύ κατώτερο το 6αρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...