Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιβάλλεται να υπάρχουν θετικά τρεξίματα μέχρι το τέλος της εβδομάδας, προκειμένου να λάβει χώρα το προσηνεμο τσιμπούσι με τις καλύτερες προϋποθέσεις!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας εύχομαι καλα χιονια σε όλους,, εγώ δεν έχω πρόβλημα πλεον χιονιστηκαμε το κράταει ακομα  οποτε ειμαι ικανοποιημένος και να μη χιονιστω , θέλω να ξαναχιονιστω αλλα ειναι μια χαρά...να φάτε οσοι δεν είδατε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Προσηνεμος χιονιας δεν ειναι μονο η αθηνα..υπαρχουν καλοι ευρυτεροι προσηνεμοι χιονιαδες που  χιονισαν αξιοπρεπως μεγαλο μερος της ηπειρωτικης χωρας μεχρι και το μετσοβο χαρακτηριστικα αλλα στην αθηνα ειτε δεν εφτασαν οι θερμοκρασιες ειτε εντος λεκανοπεδιου δεν μπορουσε να συννεφιασει καν..και υπαρχουν και αλλοι προσηνεμοι που κεντραραν αθηνα και γινε μεγαλος ντορος χωρις να ειναι μεγαλοι προσηνεμοι χιονιαδες.. οπως προσφατα  οι ελπιδοβαρβαρες..η αθηνα ειναι το κριτηριο ενω δεν θα επρεπε να ειναι..χιονιζει σε μια λωριδα γης οπου δυτικα των μεγαρων και βορεια της θηβας δεν κανει τιποτα και τον βαφτιζουμε ιστορικο προσηνεμο..αλλο αθηνα και ιστορικος αθηνας αλλο προσηνεμος..

Αυτό είναι το πιο σωστό πράγμα που έχω διαβάσει περί του όρου «προσήνεμος χιονιάς». Πρέπει να σταματήσει να υπάρχει αυτή η ιδέα ότι προσήνεμοι χιονιάδες έχουν μονο μια μορφή και χιονίζουν μόνο τρεις νομούς… Πιστευω υπάρχουν 100 είδη και μορφές ενός προσήνεμου χιονιά… Εγώ τους χωρίζω προσωπικά σε δυο κύριες κατηγορίες σε «αυστηρούς» και «ευρείς». «Αυστηροί» είναι αυτοί που εστιάζουν μόνο σε συγκεκριμενες περιοχες κάθε φορά πχ μόνο στην Εύβοια και την Αττική, μόνο στον άξονα Βόλου-Ιστιαιας, μόνο στην Θηβα, μόνο στα νησιά του Αιγαίου. «Ευρείς» θα χαρακτήριζα αυτούς που μπορούν να επηρεάσουν περιοχές από την κεντρική Μακεδονία και την Θεσσαλία έως και την Πελοπόννησο. Αν και οι «αυστηροί» είναι πολύ πιο συχνοί από τους «ευρείς», οι δεύτεροι δεν παύουν να υπάρχουν… 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Επιβάλλεται να υπάρχουν θετικά τρεξίματα μέχρι το τέλος της εβδομάδας, προκειμένου να λάβει χώρα το προσηνεμο τσιμπούσι με τις καλύτερες προϋποθέσεις!!!

Θα ερθεις να με παρεις αν χιονιζει ομως.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Snowparty said:

Ο πιο ζωνικος φλεβαρης ειναι μπροστα μας.

gfs-0-36.png?18

δες εδω μπετον αρμε ισοβαρεις στην αγγλια.. Με τετοια διαταξη δεν παμε πουθενα γενικα. Και φοβαμαι οτι θα συνεχιστει αυτο σιγουρα ως τις 192 ωρες! Για μετα εχει ο θεος... Παντως υπαρχει το ενδεχομενο αλλαγης, η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι έννοιες "ελπίδα", "παράθυρο", "πιθανή ψυχρή εισβολή" δεν μπορεί να συνυπάρχουν φέτος σε πρόταση μαζί με τη λέξη ΠΑΙΟΣ.

Ο ΠΑΙΟΣ φέτος ειναι το ρεντικολο των σκυλιώνανε, το γεφχαει ο χοφμος μοντέλο, έχει ξεβρακωθεί ήδη δις απο Τζίφο και έπεται συνέχεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέρα από την Κυριακή, ύποπτο διάστημα για λάιτ ψυχρή εισβολή είναι η πρώτη Φλεβάρη, για πιο μετά δεν ασχολούμαι γιατι ΘΑ να αλλάξουν τα δεδομένα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

Καλά το πάει…

IMG_7634.png.ce38f00a991f808eca0d265afaa5d06a.png

IMG_7635.png.a180c5a6f0e2bad7bd2d4101a7d6095c.png

IMG_7636.png.8356e7e61fa26e2c86983caefde39bbc.png

Εστω λαιτ κακοκαιρία ημιορεινων προσήνεμων να βγει θα είμαι ευχαριστημένος…

Αυτο δινει τπτ εδώ; άκυρο τώρα ειδα δεν εχει υετό χαχα

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Αυτο δινει τπτ εδώ;

Όχι, αλλά τουλάχιστον κρατάει το κλίμα χειμερινό. Κοινώς ξερόκρυο, αλλά φέτος ακόμη και αυτό μου έχει λείψει…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ σας είπα στην συνάντηση σας θα σας το φέρω ...τουλάχιστον στον στρατηγό σας...😋😋

Αντε ντεεε!😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...