Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14β στα 1200μ πιασαμε..Γκιωνα και Βαρδουσσια βαθια μεσα στο καλοκαιρι θυμιζουν τελη ιουνιου

3 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Ηρθα να δω την κατασταση και μολις ειδα δεν κοιταξα καθολο πισω μου🤣🤣🤣

 

20240104_171752.jpg

20240104_171845.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Ηρθα να δω την κατασταση και μολις ειδα δεν κοιταξα καθολο πισω μου🤣🤣🤣

Αν αιρθης αιδό θα μας μηλάσ φείλε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

14β στα 1200μ πιασαμε..Γκιωνα και Βαρδουσσια βαθια μεσα στο καλοκαιρι θυμιζουν τελη ιουνιου

 

20240104_171752.jpg

20240104_171845.jpg

Το παλεύει ακόμα το Ελληνικό καλοκαίρι. Δεν τα παρατάει με τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο λυπηρό απ όλα είναι πως η κεντροβόρεια και ανατολική Ευρώπη βιώνει έναν πολύ δυνατό χειμώνα σε ψύχος και χιόνια όταν εδώ δεν μπορεί καλά καλά να συννεφιασει .....τρομακτικά πράγματα ....φτάσαμε στα Φώτα και θέρμανση δεν έχω βάλει ....βασικά ούτε πάπλωμα δεν έχω βάλει....με μια κουβέρτα της πλάκας κοιμάμαι ....μόνο αν τους επόμενους  2 μήνες κάψουμε και τα κάδρα από τους τοίχους θα ξεπλυθεί αυτή η φετινή ντροπή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Εστώ αν και μόλις για 4 μέρες είναι εξωπραγματικό οτι μιλάμε για 21.6 μέση μέγιστη Ιανουαρίου... 

934201033_Screenshot2024-01-04at8_02_07PM.png.45ef9ca4584ce3ace664dc781c18656b.png

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το πρωί ταξίδευα Λάρισα - Αθήνα. Η Τ αυτοκινήτου στο ύψος της Θήβας στις 8.30 ήταν στους 7 βαθμούς (ζέστη για την εποχή, αλλά όχι κάτι τρελό) και λίγη ώρα μετά στον Κηφισό εκτινάχθηκε στους 17 (!!!) βαθμούς, λες και άλλαξα ήπειρο σε μερικά χιλιόμετρα. Περιττό να πω ότι με το φούτερ και τον κιτρινιάρη ντάλα να με βαράει έσκασα στον ιδρώτα μέχρι να φτάσω σπίτι. Αντιστάθηκα και δεν έβαλα αιρ κοντίσιον στο αμάξι.

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,8 τερματισε σημερα ο Παπαγος στα 300 μ....

17,0 νταν τα ψηλα του Ζωγραφου, 17,4 ο δικος μου και φουλ του 18 - 18,5 κεντρο και νοτιοτερα...

Αντε εις ανωτερα αυριο και Σαββατο, μακαρι απο Κυριακη να ερθει πρωτα καμια βροχη, και αργοτερα λιγο κρυακι....

15,1 τωρα σε μια μαλακη ηπια ανοιξιατικη βραδια, ποσο εκτος εποχης ειναι ο καιρος ρε παιδια....κριμα τα στολισμενα ακομα, δεν θυμιζει σε τιποτα γιορτες και αρχες Ιανουαριου εξω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιστορικά ζεστή βραδιά για Ιανουάριο. Δεν νομίζω ότι είναι συχνό να έχουμε νύχτα Ιανουαρίου 16 βαθμούς έστω και στην Αθήνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, Αντώνης Χιόνης said:

Ιστορικά ζεστή βραδιά για Ιανουάριο. Δεν νομίζω ότι είναι συχνό να έχουμε νύχτα Ιανουαρίου 16 βαθμούς έστω και στην Αθήνα

Πραγματικά...17.5 τοπικά στον Πειραιά μεσάνυχτα σχεδόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 βαθμοί τώρα στην Κρήτη...μεσάνυχτα Ιανουαρίου λέμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γαλάτσι πριν 22 χρόνια τέτοια ώρα είχαμε 15 βαθμούς κάτω σε σχεση με τωρα... εε και κάτι ψιλοφαινόμενα. Ήμουν αγέννητος ακόμα αλλά μπορώ να πω ότι το θυμάμαι σαν χθες🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ούτε 10 το πρωί και έχει φτάση ήδη 20 βαθμούς στην Κρήτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Σχετικό κρύο στην Ξάνθη σήμερα με ήλιο και καθαρή ατμόσφαιρα με βοριά περί τα 20κμ/ώρα. Η μέρα ξεκίνησε με 5c τώρα στους 12c. Έριξε χτες και 2 3 λεπτά σταγόνες. Σαφέστατα σήμερα έχει πιο κρύα αίσθηση από χτες. Βέβαια για τα στάνταρ της περιοχής δεν θεωρείται κρύο για Γενάρη. Κανονικά θα έπρεπε να έχει μόνιμα κάτω από 10c όλο το 24ωρο. 

Επεξεργάστηκε από dubnsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγαινεις ανετα με κοντομανικο στον ηλιο σημερα και μια ζακετα για τη σκια. 

Τελειωμενοι ειμαστε απλα το 99% δεν το εχει καταλαβει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Σχεδόν 21 βαθμοί ήδη τώρα στην Αττική βλέπω τοπικά. Τι να πω εξαιρετικά σπάνιο back to back κάθε μέρα 20άρια στην Αττική Ιανουάριο για τόσες μέρες...

Πάμε πάλι τοπικά για πάνω από 22 βαθμούς Κρήτη/Δωδεκάνησα κτλ...

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 βαθμοί εδώ τώρα, με τις δεκαοχτούρες να φωνασκούν. Λίγο πάνω από 20 η μέγιστη εχθές λόγω καταβατικού. Στους 6 η ελάχιστη.

Πάρτε και μια μουσικούλα που ταιριάζει με το καλοκαίρι που διάγουμε. Κρύος ο Αύγουστος φέτος.!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Σχεδόν 21 βαθμοί ήδη τώρα στην Αττική βλέπω τοπικά. Τι να πω εξαιρετικά σπάνιο back to back κάθε μέρα 20άρια στην Αττική Ιανουάριο για τόσες μέρες...

Πάμε πάλι τοπικά για πάνω από 22 βαθμούς Κρήτη/Δωδεκάνησα κτλ...

Ιανουάριος 2021 ήταν τρομακτικά χειρότερος το πρώτο δεκαήμερο από φέτος, δεν παύει βέβαια να είναι και αυτό το πρώτο 5νθημερο πολύ θερμό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

19 βαθμοί τώρα στην Κρήτη...μεσάνυχτα Ιανουαρίου λέμε

Μου θυμισες τα καυσωνικα βραδια.

Τοσο ακριβως ειχα εγω στο μπαλκονι μου απο τα μεσανυχτα και μετα μεσα στους καυσωνες του Ιουλιου - Αυγουστου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σίγουρα έχουμε ζήσει ζεστούς Χειμώνες αλλά το να κρατάει το  σπίτι 20 βαθμούς εσωτερική με κλειστό καλοριφέρ αρχές Γενάρη δεν το θυμάμαι. Υπήρχαν χρονιές που άναβε λίγο ίσα ίσα να πιάσει τη θερμοκρασία και σταματούσε αλλά τώρα δεν ανάβει καν μέσα στη μέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Σίγουρα έχουμε ζήσει ζεστούς Χειμώνες αλλά το να κρατάει το  σπίτι 20 βαθμούς εσωτερική με κλειστό καλοριφέρ αρχές Γενάρη δεν το θυμάμαι. Υπήρχαν χρονιές που άναβε λίγο ίσα ίσα να πιάσει τη θερμοκρασία και σταματούσε αλλά τώρα δεν ανάβει καν μέσα στη μέρα.

Εδώ πάντως μια χαρά πέφτει η εσωτερική τα πρωινά στους 17, οπότε ανάβει σίγουρα. Ακόμα και σε ζεστούς χειμώνες όπως φέτος μέχρι στιγμής 600 λίτρα πετρελαίου έγιναν καπνός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τσακισε μας νοτια και λιακαδα, παρτα μας ολα....

Δειτε μεγιστες φρικης, παμε για το θερμοτερο Γεναρη ολων των εποχων !!!!

18,3 ο Παπαγος στα 300 μ

18,7 Ζωγραφου ψηλα

19,1 το μπαλκονι μου

Προλαβαινει αραγε κανα 22-23αρι αυριο πριν τα φαινομενα της Κυριακης ?? για να δουμε

Αισχος, αθλιοτητα και καιρικη σαπιλα....φουλ Ανοιξιατικος και ζεστος ο ΜΙΣΟΣ χειμωνας παιδια, Δεκεμβριος και μισος Γεναρης....ο,τι προλαβει να σωσει και να κανει μεχρι 1/3, μετα αντε παλι υπομονη και πλερεζες να περασει το μακρυ καυτο 9μηνο καλοκαιρακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...