Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ διπλής ψυχρής εισβολής 9-14/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλαρη ποτιστικά βροχή Π Φάληρο ,σ ένα ωραίο χειμωνιάτικο βράδυ , 8,6 στο μπαλκόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανεμορφη χαμηλη νεφωση κ ποτιστικη βροχουλα εδω και καμποση ωρα Ζωγραφου με 6.7 στο μπαλκονι....νυχτια ονειρο, τσιρ τσιρ μουσκεμα οι δρομοι κ τα πρωτα 0.4 μμ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Νιώθω ότι όποτε εκφράζω άποψη περι ποσοτήτων χιονιού στην ορεινή Εύβοια, πέφτουν πάντα όλοι να με "φάνε". Και είναι πάντα οι ίδιοι και οι ίδιοι, αντίστοιχα φανατικοί της περιοχής. Δεν γίνεται να έχω πάντα λάθος σε όλες μου τις απόψεις.

να λεμε εομως καποια πραγματα σωστα.
γεωγραφικα και ορογραφικα και μονο αν υπολογισουμε την θεση της ευβοιας ακριβως ως προτο σημειο εναπωθεσης του υετου ερχομενου απο αιγαιο, ειναι λογικα να βαζει γενικα πολλαπλασιες ποσοτητες χιονιου απο αλλες περιοχες. Οπως και η ορεινη κρητη που δεν συγκρινεται με πολλες περιοχες. τωρα για την κακοκαιρια που περασε το 1 μετρο στα 1000 μετρα+ το βρισκω μια χαρα εφικτο και λογω του οτι ηταν πιο καλα θερμοκρασιακα και προφανως υετικα.
γενικα δεν εχω ασχοληθει με την ευβοια προσωπικα οποτε μπορει και να τα εχω πολυ λαθος στο μυαλο μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...Υπεροχο πρωινο..Βροχουλα,θερμοκρασια στους 7.1 βαθμους και περιπου 3mm για την ωρα με βαση το γκαζι..Γιατι ο σταθμος στο Χαροκοπειο κολλησε...Αισθανομαστε λιγο χειμωνα..Χιονιζει στη Παρνηθα!!!

Και καποιες ληψεις απο το βουνο της Αττικης στην διαταραχη που μας περασε..

416389591_10233471623238355_3940098147653488649_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχερές καλημέρες... 5,6χιλ. μέχρι στιγμής και 6 βαθμούς η Τ. Λογικά η Πάρνηθα πρέπει να έχει γίνει κουραμπιές 😃.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηδη 4.5 χιλιοστά στην Ηλιούπολη και συνεχίζουμε δυναμικά!

Στους 0.1 ο σταθμός της Πάρνηθας και βάζει χιόνι στα ψηλά...

Γενικά δεν μου αρέσει καθόλου να ξυπνάω νωρίς για τη δουλειά, αλλά σήμερα άξιζε και με το παραπάνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά πυκνή χιονόπτωση εδώ και καμιά ώρα περίπου, το έχει στρώσει.... Αρκετά μεγάλες οι νιφάδες λόγω υγρασίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Επίσης χλαπάτςας συνέχεια εδώ . 
 

Σταυρο @ORESIVIOS από περιέργεια , αν το δεις …, τι κάνει σε ´σενα …;;; 

Χρόνια πολλά Τάκη. Από τις 4.00+ χιονίζει αραιά,  από τις 6 περίπου όμως ξεκίνησε πυκνή χιονόπτωση με χιονόστρωση πλέον... Εσείς; θερμοκρασία οριακή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,  5mm περίπου στο Κρυονέρι με 4 βαθμούς αυτη την ώρα. 

3,2 βαθμοί στο χωριό στα 280μ υψόμετρο με 2,5mm υετό. Ζερίκι νιφαδιάζει συνέχεια απο χθες αργα το βραδυ αλλά δεν ειχε πολύ υετό,ισως για αυτό η Θ έμεινε χαμηλά απο τους 0,7 τα μεσάνυχτα στους 0,3 αυτή την ώρα. Γενικά,κράτησε κρύο η περιοχή.

 

SmartSelect_20240112_071158_Chrome.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5οC και 7,2mm στο αναλογικο βροχομετρο στην αυλη μου....Υπέροχο πρωινο....και ως Μαρουσι στη δουλειά τα ίδια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιλοβροχο με 3.5 βαθμούς στα Καλάβρυτα .....από τα 1100μ τα χιόνια .....λίγα πράγματα όμως σε σχέση με αυτά που φαίνονταν στα μοντέλα ....όρος το παρών μόνο 3mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...