Jump to content
thanossnow

Αναφορές κεντροβόρειου χιονιά 20-22/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

5 βαθμοί και στην Λάρισα και ρίχνει τα κερατά του. Αχ και να είχαμε εξαρχής Τ, θα είχαμε καλύτερο χιόνι από την Μήδεια/Λεάνδρο!

Μιχαήλ σταθμός ΑΤΑ λέει 4.4..Λες να γίνει τίποτα; Δεν είναι απίθανο να πέσουμε στους 2 ξέρω γω αργά τη νύχτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Ασσηρος θεσσαλονικης.

Όλα τα βιντεάκια είναι με τόσο ζουμ ή εσύ τα κάνεις ; Νομίζω ότι παρακολουθώ κολονοσκόπηση !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

5 βαθμοί και στην Λάρισα και ρίχνει τα κερατά του. Αχ και να είχαμε εξαρχής Τ, θα είχαμε καλύτερο χιόνι από την Μήδεια/Λεάνδρο!

4.4 εδω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Τσιμπάει προς τα πάνω του ΕΑΑ και αργεί να ανανεώσει κιόλας.

Μπορείς να βλέπεις κι εδώ:

https://weathergroup.gr/larissa/

Έχει θέμα με υετο αυτός ο σταθμός ρε γμτ.. Δεν έχει καταγράψει καν υετο τώρα φαντάσου. Και εγώ πάντα αυτόν βλέπω, αλλά έχει θέμα σε αυτό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει για εκπλήξεις η θεσσαλιαρααα,πέφτει και η Τ στη Λαμία με ψιλόβροχο, πορτοκάλι ουρανός έτοιμος για χιονακι χεχε,το πρωί ίσως πέσουν νιφάδες εδώ στα ψηλά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασθενης χιονόπτωση τώρα

Απολογισμός:

Τρομερή ένταση χιονόπτωσης

Χιονόστρωση στα αμάξια

Σπάσιμο αχιονίας μετά από 35 μήνες!!!!! στον σταθμό της ΕΜΥ

Έπαιξα μπάσκετ μέσα στο χιόνι 

Ελάχιστες μεταξύ 1,5-2 βαθμούς στην περιοχή μου

 

Ουσιαστικά έπεσε μέσα το καλύτερο δυνατόν σενάριο

ΕΠΙΤΥΧΙΑΝ

 

Έξτρα βίντεο:

     

IMG_20240120_185652.jpg.c0763e45dd2d1bbce63a5fb30c67fc3d.jpg

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Fotis said:

1,6 ° C στην Καλαμπάκα, , 2,9  στα Τρίκαλα, νομίζω κοντά στους 5 Καρδίτσα και Λάρισα και λίγο παραπάνω στο Βόλο. Άμα συνεχίσει έτσι μέχρι το πρωί Μάλλον θα έχουμε εκπλήξεις οι περισσότεροι 😁

εδω βρέχει με ραγδαιοτητα 7 mm/hr

Ο Βόλος πάντα είναι πιο πίσω θερμοκρασιακά σε τέτοιου είδους κακοκαιρίες ωστόσο λογικά θα έχει και υετό μέχρι πιο αργά.

Ο κάμπος της Θεσσαλίας πάει για την έκπληξη νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλαμπάκα ψιλό χιονίζει στα 210 m με 1,9 κ 0,6 dp τίποτα το ιδιαίτερο.Στα πιο ψηλά της πόλης φαίνεται να χιονίζει καλύτερα.Πολυ μέτρια πράγματα.Ισως καταφέρει κάτι το βράδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βροχη εδω με πολυ αερα και περιπου 7 χιλιοστα, τ στους 6,6 στο πολυτεχνειο με 2.7 σημειο δροσου ( διπλα παραλια ) και οι αλλοι στους 8μιση περιπου βαθμους.

η ζαγορα 2,7 σε πτωση... πιστευω σε καμια ωρα θα το γυρισει και εκει.

πορταρια στους 5 και 

χανια πηλιου 5-8 καινουργια ποντακια και -4 η τ

θεωρω πως η θεσσαλια λογω εντασης φαινομενων θα εχουν εκπληξεις προς τη νυχτα ( τρικαλα καρδιτσα φαρσαλα, ισως και καμια λαρισα τοπικα )

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, allematic είπε:

Ο Βόλος πάντα είναι πιο πίσω θερμοκρασιακά σε τέτοιου είδους κακοκαιρίες ωστόσο λογικά θα έχει και υετό μέχρι πιο αργά.

Ο κάμπος της Θεσσαλίας πάει για την έκπληξη νομίζω.

Να έχεις δίκιο σε όλα! Το μόνο στοίχημα είναι να μεινει αρκετός υετός μέχρι τα ξημερώματα στην πεδιάδα για να δει το χιόνι γιατί θερμοκρασιακά πιστεύω θα είναι καλά..

Ο βολός από την άλλη χιονιζεται με πολλούς τρόπους ακόμα κι αν στην πεδιάδα βλέπουμε αστεράκια

Επεξεργάστηκε από Fotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...