Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μην βαζετε απο τωρα ταφοπλακες......τα καλα 500αρια σιγα σιγα μπαινουν....βορεια Αττικη καλυτερες Τ στα 850...εχουμε δρομο......

Επεξεργάστηκε από gthomasandros
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χιονοκουρτινα καταπινει την Καλλιθεα..Με το ζορι διακρινομαι!!🤣

20240129_165739.jpg

Έχω να γελάσω έτσι από το 2023

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι θερμοκρασία έχεις Τζορτζ; ;..Καλά στρωσιδια απο το βράδυ και αύριο φιλε 

0,8 Αντουαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

ναι ισχύει, αλλά οι Τ στα 850 είναι πολύ ψηλά για κάτω των 100μ. Εγώ θα έλεγα κανονική χιονόπτωση έστω και με θετικές από 150-200 και στρώσιμο 350-400. Για εδώ που ημαστε πιο βόρεια λογικά θα χιονίσει χωρίς ουσία και στα πεδινά.

αχαχα μην παιρνεις και ορκο οτι θα χιονισει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε καμια ωρα που θα εχει πεσει ο ηλιος θα εχουμε τουλαχιστον 2,5 βαθμους λιγοτερο... αρα ας πουμε 5, βαλε και αλλο 1 στα 850, να μεταφραστει ως μισος βαθμος, 4,5 να αρχισει να παγωνει η πεδιαδα για να φυσιξει εδω ο βδ να φερει το κρυο ριχνει την Τ στα 4, μπαινουν και τα φαινομενα πεφτει 2-3 βαθμους αν ειναι καλη η μπορα...

για πειτε μου, τωρα που εχει ανοιγμα, να ριξω υπνο για να ετοιμαστω για ξενυχτι;😆

εξασθενηση - παυση φαινομενων σχεδον σε ολη τη μαγνησια τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, yiannis_volos said:

Όπου πιάνουν οι μπόρες θα στρώνει καλά από τα 400+ σίγουρα. Ε δεν παίζει να βγει φόλα. Για ημιορεινά μια χαρά είναι οι συνθήκες.

Ναι συμφωνω... Ειδικα σε λιγο που θα μπουν τα -35 στο Αιγαιο θα ειναι ολα οπως πρεπει και για κατι γενικευμενο. Ακομα δεν μπηκαν καλα καλα τα -30, στις 19.00 μπαινουμε στο -30 με -32.. Αλλα ποτέ δεν ξερεις 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη αίσθηση οταν είσαι έξω. Φρέσκος παγωμένος αέρας. 

Αίσθηση πως μπαίνεις σε κατάψυξη. 

Θεωρώ πως όλοι θα το δούμε να πέφτει το βράδυ. 

Πειραιάς 7 βαθμούς σε πτώση η θερμοκρασία. Σημείο Δρόσου 0.7 Ο άνεμος καθαρός Βόρειος

Εν αναμονή της νύχτας όπου μπορούν να γίνουν αρκετές εκπλήξεις 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς δεν έχω αυτή τη στιγμή φωτογραφικό υλικό,αλλά επιβεβαιωμένα το στρώσε στη Σκιάθο σε επιφάνειες πάνω από τα 350 Μ,δεν το περίμενα με τόσο ψοφια χαρακτηριστικά...αύριο το πρωί αναμένω να στρώσει μέχρι τα 250μ, τουλάχιστον να πάμε να το πιασουμε κ να το αγγίξουμε από κοντά 

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

σε καμια ωρα που θα εχει πεσει ο ηλιος θα εχουμε τουλαχιστον 2,5 βαθμους λιγοτερο... αρα ας πουμε 5, βαλε και αλλο 1 στα 850, να μεταφραστει ως μισος βαθμος, 4,5 να αρχισει να παγωνει η πεδιαδα για να φυσιξει εδω ο βδ να φερει το κρυο ριχνει την Τ στα 4, μπαινουν και τα φαινομενα πεφτει 2-3 βαθμους αν ειναι καλη η μπορα...

για πειτε μου, τωρα που εχει ανοιγμα, να ριξω υπνο για να ετοιμαστω για ξενυχτι;😆

εξασθενηση - παυση φαινομενων σχεδον σε ολη τη μαγνησια τωρα

Θα παγώσει η πεδιάδα όμως; Ψόφια την βλέπω. Θα έχει αναστροφή; Θα έχει συννεφιά βλέπω στο gfs τουλάχιστον. Φοβάμαι μη βγει τζούφιος ο ΒΔ, χαχαχα και περιμένουμε να πέσει απλά και μόνο λόγω έντασης φαινομένων (σωθήκαμε :P). Εγώ έχω την αίσθηση ότι με τα χίλια ζόρια θα πέσει κάτω από 3, άντε 2.2-2.5, κάπου εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Soto Weather said:

σε καμια ωρα που θα εχει πεσει ο ηλιος θα εχουμε τουλαχιστον 2,5 βαθμους λιγοτερο... αρα ας πουμε 5, βαλε και αλλο 1 στα 850, να μεταφραστει ως μισος βαθμος, 4,5 να αρχισει να παγωνει η πεδιαδα για να φυσιξει εδω ο βδ να φερει το κρυο ριχνει την Τ στα 4, μπαινουν και τα φαινομενα πεφτει 2-3 βαθμους αν ειναι καλη η μπορα...

για πειτε μου, τωρα που εχει ανοιγμα, να ριξω υπνο για να ετοιμαστω για ξενυχτι;😆

εξασθενηση - παυση φαινομενων σχεδον σε ολη τη μαγνησια τωρα

Εννοείται διάλειμμα τώρα και ξυπνητήρι σε κάνα 2ωρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατηρώ κάτι που μου κάνει εντύπωση 

Θήβα στους 4,5 βαθμούς 

Ενώ κηφισια στους 3.5 .. μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει πως εξηγητε αυτό . Συνήθως η Θήβα είναι πάντα 1-2 βαθμούς κάτω από τι η κηφισια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από 6,8 πριν μια ώρα στους 5,3 στον Αλμυρό τώρα χωρίς φαινόμενα. Απλά για την ιστορία 3,8mm σήμερα εκεί στον μοναδικό ιδιωτικό σταθμό της πόλης…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, g_ar said:

Από 6,8 πριν μια ώρα στους 5,3 στον Αλμυρό τώρα χωρίς φαινόμενα. Απλά για την ιστορία 3,8mm σήμερα εκεί στον μοναδικό ιδιωτικό σταθμό της πόλης…

Τον Αλμυρό τον βλέπω σταθερά πιο κρύο από Βόλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχουμε κολλησει στους 2.5 βαθμους εδω.. δεν λεει να πεσει με τιποτα

 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάνω βόλτα, υποθέτω έφτασα Τουρκοβούνια, αν και όχι τέρμα ψηλά, ωστόσο εκεί που έφτασα ήταν στο όριο να το γυρίσει. Υπολογίζω 300 μέτρα.

Μερικές φώτο από την βόλτα μου. Κάπου έπιασα Παρθενώνα, ενώ κατάφερα και βρήκα ουράνιο τόξο, και μετά λόγω βόλτας βρήκα και την φαινομενική αρχή του.. χεχε.

Γουστάρω πολύ τις χιονομπορες οπότε έβγαλα αρκετές φώτο!

IMG_20240129_170353.jpg

IMG_20240129_170405.jpg

IMG_20240129_171106.jpg

IMG_20240129_171159.jpg

IMG_20240129_171235.jpg

IMG_20240129_171830.jpg

IMG_20240129_172154.jpg

IMG_20240129_172427.jpg

IMG_20240129_172621.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 minutes ago, alkis91_2.0 said:

by the way  απιστευτη πτωση 2β σε 10 λεπτα χωρις καν φαινομενα στον Αγ. Κοσμα μονο επειδη γυρισε απο Β σε ΒΒΔ ο αερας! 

@South καυσωνάκιας

image.png.f9c4b0d863bfc303437537a722de57e3.png

Ναι ναι το πρόσεξα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...