Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα χαμηλοτερες Τ σε αυτη τη κακοκαιρια, αλλα οπως φανηκε απο τις ραδιοβολησεις δεν ειχαμε ουτε καν ενα -5 στα 850, ενω ολα δειχναν οτι -5 θα εχουμε. Ακομα δεν τελειωσαμε, εχουμε μεχρι τις 9 πιστευω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, enigma είπε:

Ναι, σε εξάρσεις! Ή κοινώς μπούκες. Όχι γενικευμένα.

Και σε μπούκες και γενικεύμένα....Οπως και νάχει χιόνισε ως πολύ χαμηλότερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

καλα ναι, εγω για πλακα τα λεω αυτα... απλα οταν εβαλα καποια στιγμη την καμερα ειχε και χοντρες νιφαδες μεσα αλλα ναι,μαλλον απο κοκοσαλι θα εγινε η δουλεια

όταν στρώνει τόσο άμεσα είναι κοκοσάλι. Το καταλαβαίνεις στις σκεπές που είναι σαν να έριξες κάτι από πάνω, σαν να πασπάλησες. Δεν είναι στρώμα χιονιού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αχ ετσι μου ερχεται να παρω τπ ποδηλατο και να ανεβω μονος μου πορταρια! αλλα μαλλον ουτε μεχρι ανω βολο δεν θα αντεξω😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

6.4 στη Μονεμβασιά...και βρόχα πριν λίγο

έχω καλέσει προληπτικά ΕΚΑΒ για όλα τα ενδεχόμενα 😂

Μια καλή μπούκα θέλει και ασπρίζει κι εκεί με χιονοχάλαζο η προσήνεμη Μονεμβασάρα 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, allematic said:

Μια καλή μπούκα θέλει και ασπρίζει κι εκεί με χιονοχάλαζο η προσήνεμη Μονεμβασάρα 🤣🤣🤣🤣

Αύριο θα βγάλει ανακοίνωση ο σύλλογος καυσωνάκηδων για τη Μονεμβασιά στο θέμα των γενικών αναφορών. 

Θα σας ενημερώσουμε για όλα τα φαινόμενα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αύριο θα βγάλει ανακοίνωση ο σύλλογος καυσωνάκηδων για τη Μονεμβασιά στο θέμα των γενικών αναφορών. 

Θα σας ενημερώσουμε για όλα τα φαινόμενα 😂

Α ρε καυσωνάκια που πας και τρυπώνεις ακόμα και σε χιονιάδες😅 παίξε, παίξε με τη φωτιά...μου φαίνεται δεν ξέρεις την παροιμία που λέει "μην τρίβεσαι στη γκλίτσα του τσοπάνη"😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά αυτό το Ζερίκι ... τι απίστευτο μέρος ακόμα χώνει δίχως αύριο .... Πω πω ... έχω βάλει  full screen και έχω τηλεμεταφερθεί .... 

Livecameras

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Καλλιάνος τώρα Ευαγγελάτο την ώρα που τα χώνει ο Ευαγγελάτος για μη σωστή κινητοποίηση των αρχών. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αύριο θα βγάλει ανακοίνωση ο σύλλογος καυσωνάκηδων για τη Μονεμβασιά στο θέμα των γενικών αναφορών. 

Θα σας ενημερώσουμε για όλα τα φαινόμενα 😂

Σεβασμός στο forum φιλαράκι....αν μπορείς νά πάς Dubai ... κούρασες καί στο λέω πολύ ευγενικά!!! Χειμώνα έχουμε λίγο σεβασμός στα υπόλοιπα μέλη εδώ μέσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήγα στο ψηλότερο μέρος του Αττικού άλσους, δεν ξέρω τι έκανε εκεί πριν με την μπούκα, όμως όταν ανέβηκα ήταν ασθενής βροχόπτωση/ Χιονολυτο

 

IMG_20240130_164330.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Ο Καλλιάνος τώρα Ευαγγελάτο την ώρα που τα χώνει ο Ευαγγελάτος για μη σωστή κινητοποίηση των αρχών. 

Εγώ αν ήμουν η πολιτική προστασία και μου ελεγαν χιονοστρωση απο τα 250μ δεν θα έβγαζα τις αλατιερες στην Κατεχάκη σε σταντμπάι...στην τελική δίπλα είναι το πάρκινγκ τους δεν χάθηκε ο κόσμος αν μείνει 10 λεπτά παραπάνω μια χλαπάτσα στο δρόμο..

Τώρα για την εθνική στη Μαλακάσα πχ δεν ρισκάρεις με τα στοιχεία που είχαμε. Για το οτι τελικα δεν έπιασε ποτέ -5/850 η Τ δεν φταίει ο Καλλιάνος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, tendcol είπε:

Βλέπω τόν Υμηττό τώρα καί έχει λιώσει τό χιόνι!!! Στα Πίο χαμηλά άρα βροχή καί στο βουνό...

Αυτό θα έλεγα ... Μέχρι 700 έμειναν λίγα πράγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η χιονοπτωση - χιονοχαλαζο σημερα στην Κρητη ισως να εφτασε τοπικα ως τα 100 - 150 μετρα υψομετρο σε εξαρση.

Ηρακλειο Κρητης - Δαφνες με μολις 300 μετρα υψομετρο και στρωμενο χιονοχαλαζο που ανεφεραν στο fb.

Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...