Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Η χιονοπτωση - χιονοχαλαζο σημερα στην Κρητη ισως να εφτασε τοπικα ως τα 100 - 150 μετρα υψομετρο σε εξαρση.

Ηρακλειο Κρητης - Δαφνες με μολις 300 μετρα υψομετρο και στρωμενο χιονοχαλαζο που ανεφεραν στο fb.

Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος

Έλα Μίλτο θα έρθουν οι λευκές εικόνες στα Γιάννενα το... Καλοκαίρι με 20ποντη χαλαζοστρωση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αύριο θα βγάλει ανακοίνωση ο σύλλογος καυσωνάκηδων για τη Μονεμβασιά στο θέμα των γενικών αναφορών. 

Θα σας ενημερώσουμε για όλα τα φαινόμενα 😂

Ρε παιδια πλάκα κάνει!!Τι είπε δηλαδή που σας πείραξε τόσο??Ευχήθηκε ο ανυμθρωπος να μη χιονιστειτε και εκνευρίστηκατε? Δεν είπε κάτι να του τη λέτε. Weather club λεγόμαστε. Και ο αιριος καιρός και ο καύσωνας. ..weather είναι. Απαγορεύεται να το γουστάρει κάποιος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πόσο να έχει άραγε το Ζερίκι ...

1852918025_.png.fa59c41c8a5a53ea10119ba5821c0693.png

έχει κατοίκους ?? ή το εγκαταλείπουν τον Χειμώνα ... !!

μιλάμε για όνειρο... !!

Στα δικά μας τιποτα το διαφορετικό .... ήλιος το πρωί και παγωνιά το βράδυ ....  -1,4 C η ελάχιστη με 10 C μέγιστη 

και μια εικόνα τώρα με 2 συννεφάκια της αυγής

image1.jpg.ea787e43ea49f5a9d5bf145d6f9d734b.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έλα Μίλτο θα έρθουν οι λευκές εικόνες στα Γιάννενα το... Καλοκαίρι με 20ποντη χαλαζοστρωση...

Χαχαχαχαχα α ρε Μιχαηλ χαχαχα

Τι να πεις για γελια και για κλαματα μαζι. Θα ειναι ντροπη και αισχος αν φυγει και αυτος ο Χειμωνας χωρις αξιολογη χιονοστρωση στα Γιαννενα.

Πετσες κλπ παλι στην κατηγορια της ντροπης θα τα βαζω αν δεν ερθει πρωτα το καλο χιονι.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε παιδια πλάκα κάνει!!Τι είπε δηλαδή που σας πείραξε τόσο??Ευχήθηκε ο ανυμθρωπος να μη χιονιστειτε και εκνευρίστηκατε? Δεν είπε κάτι να του τη λέτε. Weather club λεγόμαστε. Και ο αιριος καιρός και ο καύσωνας. ..weather είναι. Απαγορεύεται να το γουστάρει κάποιος?

Όχι δεν κάνει πλάκα φίλε μου....καυσωνακιας  είναι τό παρατσούκλι τού... θέλει νά εκνευρίζει καί τρολαρει συνέχεια... υπάρχει καί ιστορικό εδώ μέσα... τέλος από μένα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Berdon είπε:

Πολύ ωραία βίντεο snowmanis!!!

Thanks φίλε μου. Μακαρι να είχαμε περισσότερο υλικό από όλη την Αθήνα για να στείλω από παντού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δίνει πόνο στο λιμάνι με εξάρσεις πολύ δυνατής βροχής 4,6c  από το μπακουροθερμομετρο στο μπαλκόνι 

Επεξεργάστηκε από Marios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμενα παντως εντυπωση μου κανε αυτο!!...που διχνει την δυναμικη ενος σοβαρου χιονια που χαθηκε για 2-2,5 βαθμους..

Αιγινα σημερα

FB_IMG_1706630615189.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το θεμα ειναι  αν μπορει να γινει καποια εκπληξη τωρα που πεφτει το σκοταδι 

η παρνηθα τσιμπησε προς τα κατω από -2.8 σε -3.2

στο κεντρο κλειστος καιρος και κλασσικο βορισμα ανα  περιοδους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, heavy snow said:

Η χιονοπτωση - χιονοχαλαζο σημερα στην Κρητη ισως να εφτασε τοπικα ως τα 100 - 150 μετρα υψομετρο σε εξαρση.

Ηρακλειο Κρητης - Δαφνες με μολις 300 μετρα υψομετρο και στρωμενο χιονοχαλαζο που ανεφεραν στο fb.

Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος

Μας γλέντησε όλους η Κρήτη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Εγώ αν ήμουν η πολιτική προστασία και μου ελεγαν χιονοστρωση απο τα 250μ δεν θα έβγαζα τις αλατιερες στην Κατεχάκη σε σταντμπάι...στην τελική δίπλα είναι το πάρκινγκ τους δεν χάθηκε ο κόσμος αν μείνει 10 λεπτά παραπάνω μια χλαπάτσα στο δρόμο..

Τώρα για την εθνική στη Μαλακάσα πχ δεν ρισκάρεις με τα στοιχεία που είχαμε. Για το οτι τελικα δεν έπιασε ποτέ -5/850 η Τ δεν φταίει ο Καλλιάνος!

Και τα υψόμετρα που έδωσαν ενδεικτικά ήταν.

Η υπεραντίδραση ήταν καθαρά πολιτική. Από φόβο μη γίνουν τα ίδια με το 2022. Πάλι έτσι θα κάνουν για οποιοδήποτε καιρικό φαινόμενο. Έχει και κάποια καλά αυτό. Πχ πλέον κλείνουν προληπτικά και με προειδοποίηση τα σχολεία. Όταν ήμουν εγώ μαθητής τελευταία στιγμή μας το έλεγαν ή το ακόμα χειρότερο πηγαίναμε πρώτα και μετά μας έδιωχναν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Και τα υψόμετρα που έδωσαν ενδεικτικά ήταν.

Η υπεραντίδραση ήταν καθαρά πολιτική. Από φόβο μη γίνουν τα ίδια με το 2022. Πάλι έτσι θα κάνουν για οποιοδήποτε καιρικό φαινόμενο. Έχει και κάποια καλά αυτό. Πχ πλέον κλείνουν προληπτικά και με προειδοποίηση τα σχολεία. Όταν ήμουν εγώ μαθητής τελευταία στιγμή μας το έλεγαν ή το ακόμα χειρότερο πηγαίναμε πρώτα και μετά μας έδιωχναν...

[..ακόμα χειρότερο πηγαίναμε πρώτα και μετά μας έδιωχναν..] -- οπως το ειπες, αυτο ηταν ακομα χειροτερο..τοτε βεβαια δε το καταλαβαιναμε, αλλα ως ενηλικες (και γονεις πλεον μερικοι) ειναι ακρως χειροτερη αντιμετώπιση - γιατι ουσιαστικα το κλεισιμο ειναι για να αποφυγουμε επικίνδυνα συμβαντα - προληψη. αλλα ολοι φευγαμε για αλλου για αλλους...θυμαμαι περπατημα απο Λυκοβρυση στη Κηφισια εν μεσω χιονοθυελλας..12-14 ετων πιτσιρικια.... . 

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η κακοκαιρία πάντως μας έχει βάλει τα γυαλιά πέντε βαθμούς αυτή τη στιγμή στο Καρρά κέντρο και Κηφισιά στα τρακόσια 10 m υψόμετρο μόλις ενάμιση βαθμό κάτω σε αντίστοιχες κακοκαιρίες με καιρό Βορείου ρεύματος είχα παρατηρήσει ακόμα και τρεισήμισι βαθμούς διαφορά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε παιδια πλάκα κάνει!!Τι είπε δηλαδή που σας πείραξε τόσο??Ευχήθηκε ο ανυμθρωπος να μη χιονιστειτε και εκνευρίστηκατε? Δεν είπε κάτι να του τη λέτε. Weather club λεγόμαστε. Και ο αιριος καιρός και ο καύσωνας. ..weather είναι. Απαγορεύεται να το γουστάρει κάποιος?

Εμένα το συγκεκριμένο ποστ δε με πείραξε χιούμορ έκανα πιστεύω έγινε αντιληπτό😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, olaficent είπε:

το θεμα ειναι  αν μπορει να γινει καποια εκπληξη τωρα που πεφτει το σκοταδι 

η παρνηθα τσιμπησε προς τα κατω από -2.8 σε -3.2

στο κεντρο κλειστος καιρος και κλασσικο βορισμα ανα  περιοδους

Μπααααα. Σχεδόν απίθανο. Αφού και στο τελεφερίκ έχει οριακά θετική θερμοκρασία φίλε μου. Το χιόνι λιώνει όταν σταματά να ρίχνει. Δύσκολο να έρθει πιο κάτω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...