Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας διαβάζω και μας λυπάμαι...Πραγματικά.. Ξεκινήσαμε με προσδοκίες όπως κάθε χειμώνα, με τα αστειάκια για βόρειους και νοτιους και στο τέλος απλά θλίψη...από όλους σε ένα χειμώνα που δυστυχως θα ξανάρθει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω και πως τη περνάω τις τελευταίες ημέρες καιρικά.... κάνω όνειρα για το καλοκαίρι, για νέα Μεδουσάκια και καταιγίδες γενικότερα.. βλέπω παλιά μου βιντεάκια.. ανατρέχω σε παλαιες διατάξεις καλοκαιρινές με καταιγιδες και....... βλέπω βιντεο με ανεμοστρόβιλους και κυνηγούς καταιγίδων στις ΗΠΑ.. χθες μάλιστα έβλεπα και livestream χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Το top καιρικό γεγονός του φετινού χειμώνα εδώ, ήταν ένα εντυπωσιακό πέρασμα καταιγίδας απλά τον Δεκέμβρη.. τίποτα άλλο... επίσης φτάσαμε στο σημείο να έχει περισσότερο καιρικό ενδιαφέρον το καλοκαίρι από το χειμώνα, όπως έγγραψε νωρίτερα ο Σπύρος.. να γράφουμε τα τελευταία δυο χρόνια 100αρες+ μηνιαίο, το 2022 τον Αύγουστο και πέρυσι 2023, το Σεπτέμβριο.. και να βγάζουμε με ανομβρία γενικά, φθινοπωρο και χειμώνα και τους ''κάποτε'' πιο υετοφόρους μήνες του έτους, πολύ διαφορετικά σε σχέση παλαιοτερα.. ή όντως μιλάμε για τραγωδία και φουλ ανωμαλία ή έχω τρελαθεί... προφανώς και δε γράφω αυτές τις ημέρες, διότι τι να σχολιάσω.. τους χάρτες αυτούς;; Και τι να αναφέρω;; Για το μέτωπο που περιμέναμε χθες και στην Αττική και τελικά άφησε ανεπηρέαστο το λεκανοπέδιο;;

Τη καλησπέρα μου σε όλους και ο Θεός βοηθός !!!

ΑΥτό που νιώθω για τον χειμώνα τόσα χρόνια πλέον βλέπω αρχίζουν να το νιώθουν και άλλοι! Γινόμαστε πολλοί!

 

Ειδικά για τους κβ, προτείνω να βάλουμε όλοι υπόγραφή ότι μιούμε τον χειμώνα... χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ΑΥτό που νιώθω για τον χειμώνα τόσα χρόνια πλέον βλέπω αρχίζουν να το νιώθουν και άλλοι! Γινόμαστε πολλοί!

 

Ειδικά για τους κβ, προτείνω να βάλουμε όλοι υπόγραφή ότι μιούμε τον χειμώνα... χαχαχα 

Γιατι μισεις τον χειμωνα εσυ ?τα τελευταια 4-5 χρονια βγαινουν καταιγιδες βλεπουμε χαλαζι μεσα στο χειμωνα ανηκουστα πραγματα αλλα εσυ πλεον θα εχεις ενδιαφερον ολο το χρονο🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

1985. Προφητικός.

 

Και δεν έγινε τίποτα.. και εδώ είμαστε.. με κάποιους να τρώνε το παραμύθι αυτών που έχουν το συμφέρον και συνεχίζουν να μην πιστεύουν στην άνθρωπογένη καταστροφή του κλίματος.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Μήδεια και η Ελπίδα επίσης θα ξαναέρθουν, οπως και ο φετινος χειμωνας.. αλλά αυτό δεν αναιρεί και δε προκειται να αναιρεσει το γεγονός ότι έχουμε πλέον πρόβλημα........ κλείνω με αυτό...

Καληνύχτα σε όλους!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην ανησυχείτε παιδιά, όλα καλά.. σε πολύ λίγα χρόνια θα είμαστε στα κλιματικσ με τέτοιους χειμώνες.. οπότε θα λενε και υπερβολικό όποιον γκρινιάζει.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Γιατι μισεις τον χειμωνα εσυ ?τα τελευταια 4-5 χρονια βγαινουν καταιγιδες βλεπουμε χαλαζι μεσα στο χειμωνα ανηκουστα πραγματα αλλα εσυ πλεον θα εχεις ενδιαφερον ολο το χρονο🤣🤣🤣

χαχαχα ναι φέτος ήταν η μόνη αιτία που τον έσωσε!  3 καταιγίδες, 2 με θύελλα, και η αλλη με χαλάζι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην απελπίζεστε. Μόνο φέτος θα είναι έτσι ο χειμώνας. Το έκανα εγώ για να μην πέσει η Μονεμβασιά από τη ζώνη Μαιαμι. Του χρόνου όμως θα έχουμε καβάτζα να πέσει μέχρι και στους 3 βαθμούς η Μονεμβασιά και να παραμείνει στη ζώνη Μαιάμι, οπότε άνετα βλέπει και ιστορικό χιονιά η Αττική. 

Την κατανόηση σας για φέτος. Έπρεπε να ρίξω τα μεγάλα όπλα 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέρετε έχει κάποια παραθαλάσσια οικόπεδα στη Βαλτικη σε απίστευτες αμμουδιές σε καλή τιμή.. Έχω σκεφτεί σοβαρά για επένδυση μιας και εκεί θα είναι όπως φαίνεται το hot spot όταν η Ελλάδα θα έχει 50 βαθμούς.. Αλλα το έχουν πάρει χαμπάρι μάλλον και οι τιμές ανεβαίνουν ραγδαία.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μην απελπίζεστε. Μόνο φέτος θα είναι έτσι ο χειμώνας. Το έκανα εγώ για να μην πέσει η Μονεμβασιά από τη ζώνη Μαιαμι. Του χρόνου όμως θα έχουμε καβάτζα να πέσει μέχρι και στους 3 βαθμούς η Μονεμβασιά και να παραμείνει στη ζώνη Μαιάμι, οπότε άνετα βλέπει και ιστορικό χιονιά η Αττική. 

Την κατανόηση σας για φέτος. Έπρεπε να ρίξω τα μεγάλα όπλα 😅

Φίλε μου μακάρι να αντέχεις όταν θα έχει καυσωνα με 50 και 90 μέρες 40-41

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow sick said:

Φίλε μου μακάρι να αντέχεις όταν θα έχει καυσωνα με 50 και 90 μέρες 40-41

 Ε, καλά είπαμε. Αυτό ούτε στο Death Valley το καταφέρνουν. Ναι έχει αλλάξει το κλίμα αλλά αυτά είναι παρατραβηγμένα. Και όχι σίγουρα δεν θα άντεχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

 Ε, καλά είπαμε. Αυτό ούτε στο Death Valley το καταφέρνουν. Ναι έχει αλλάξει το κλίμα αλλά αυτά είναι παρατραβηγμένα. Και όχι σίγουρα δεν θα άντεχα...

Έλα που δε θα άντεχες καυσωνάκια δε θέλω λιγοψυχίσματα😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω.Σταματήστε το κλαμα ρε μοιρολογίστρες.Εμαστε ΜΑΧΗΤΕΣ,ΚΥΝΗΓΟΙ ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΟΥ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΙΦΑΔΑ! 

We'll rise again!

150559005_4927982193938886_1933141251504584728_o.jpg.e1fc09e6a01605103321f5c010079f49.jpg

DSC_0831-1030x687.jpg.f3ad61c61b1f9e9b87387afb43d471cf.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να στανιαρω θέλω ένα μήνα στο σαπορο...να μην κάνω τίποτα ...να κοιμαμε να πίνω καφέ να μαγειρεύω να κάνω βόλτες με το χιόνι να σερφαρω στο ίντερνετ....ΖΩΑΡΑ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...