Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχή μου να τρέξουν τα ποτάμια πήγα...Πήγα Κρήτη και απόρρησα αν η Κρήτη είναι ηπειρωτίκο μερος και εμείς νησί!!Πολλά χιόνια και καθέ ποτάμι έτρεχε ελπίζω με τις επερχόμενες κακοκαιρίες να γίνει κάτι ανάλογο και έδω! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τρελη χαμηλαρα μας βγαζει ο τζιφος παμε για συνεχομενα φαινομενα Αττικη απο Κυριακη βραδυ....Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, galatsioths said:

Μακάρι να έκανε καμιά καταιγίδα των 100μμ 1η Μάρτη. Το χρωστάει... Ούτε ακραίο ούτε παράλογο είναι. Μέσα στο πρόγραμμα είναι και οι βαριές καταιγίδες. 

Η Πλημμύρα του Ποδονίφτη: Πριν από 30 χρόνια 17 νεκροί και εικόνες από το μέλλον της Ελλάδαςhttps://www.ethnos.gr/todayinhistory/article/284995/hplhmmyratoypodonifthprinapo30xronia17nekroikaieikonesapotomellonthselladas

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

τρελη χαμηλαρα μας βγαζει ο τζιφος παμε για συνεχομενα φαινομενα Αττικη απο Κυριακη βραδυ....Modele GFS - Carte prévisions

Από κοντά και ο Ευρωπαίος 

overview_20240224_12_039.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είχα παρατηρήσει καθόλου απολύτως το ποσό έχει βαρύνει το χαμηλό της Δευτέρας! Έβλεπα σε δελτία καιρού κτλ την φορά και ένταση των ανέμων αλλά δεν είχα μπει να δω πίεση!

Καλά φαινόμενα να έχουμε λοιπόν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι η αληθεια ειναι οτι με ΝΝΑ ανεμο κανει ΠΑΠΑΔΕΣ συνηθως η Αττικη, ειδικα εδω Ζωγραφου και περιξ ειμαστε φουλ ευνοημενοι....

Εγω εχω την αισθηση οτι ειναι καλη βροχοκατασταση, αλλα οχι για εμας, ωστοσο, εαν παρουμε 10-15 mm στορμ τοταλ απο περασματακια μες στη Δευτερα νομιζω ειμαστε super !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αιντε ρε παλικαρια καλα φαινομενα...

ens_image (4).png

ens_image (3).png

Υετος απο ουκμο και ευρωπαικο μεχρι την Δευτερα αλλα και για το αλλο συστημα στο τελος του μηνα.50-70mm νομιζω ειναι ενας στοχος ακρως ρεαλιστικος!!!Καλο βραδυ!!!

417446744_3278402408956595_1439176248561874069_n.jpg

417432227_3278402635623239_6097987484187233459_n.jpg

417447073_3278404262289743_6890157028862525507_n.jpg

417453584_3278404365623066_1602479470612860938_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να αποφευχθούν οι ακρότητες. Ο Μπάλλος π.χ. με 140 μμ δημιούργησε σοβαρά προβλήματα. Μια 80αρα μμ και είμαστε τέλεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, gthomasandros είπε:

Η Πλημμύρα του Ποδονίφτη: Πριν από 30 χρόνια 17 νεκροί και εικόνες από το μέλλον της Ελλάδαςhttps://www.ethnos.gr/todayinhistory/article/284995/hplhmmyratoypodonifthprinapo30xronia17nekroikaieikonesapotomellonthselladas

Ελπίζω να μην πέρασα αυτό το υπονοούμενο στον μεσο καιρόφιλο με τα λεγόμενά μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Ομορφιες...Φαινεται αρκετα δυνατη η σημερινη διαταραχη και για την Αττικη...Για την χαμηλαρα στο τελος του μηνα θ αλλαξουν ακομα πολλα..Ειμαστε σε καλο δρομο ομως....Αναμονη για το βραδυ λοιπον!!!Καλη Κυριακη σε ολους...

ens_image.png

ens_image (1).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

????? Δηλαδη;

Πάνε να μετατρέψουν τον μπαστακα σε ένα είδος σιβηρικου...σα να σταματάνε την δυτική κυκλοφορία και το δείχνουν ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Τεό προσωπικά σε εμπιστεύομαι απόλυτα...δεν κάνεις μια κλήρωση με σύντομο βιντεάκι για τον Μάρτιο?😋...

Καλημερα σε ολους.Καταλαβα βαριεστε 😋 Δε μπορουμε να βγουμε live και στο yt ακομα ρε γμτ.

Θα γινει μια κληρωση στις 3 περιπου σημερα. Ποιοι ειναι οι συμμετεχοντες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλημερα σε ολους.Καταλαβα βαριεστε 😋 Δε μπορουμε να βγουμε live και στο yt ακομα ρε γμτ.

Θα γινει μια κληρωση στις 3 περιπου σημερα. Ποιοι ειναι οι συμμετεχοντες?

Εγώ ο Κώστας από Σέρρες ο Νικόλας και νομίζω και ο Τόλης...δεν ξέρω αν είναι κάποιος αλλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα ενας ανυπαρκτος χειμωνας λοιπον αντε να ζεσταινει απο Μαρτιο μπας και αρχισουν οι καταιγιδες απο νωρις φετος.... Τουλαχιστον θα βρεξει αυτες τις μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ελπιδοφόρο ειναι ότι δείχνει μέγιστες 15 15+ οπότε δεν θα ψυχρανει ιδιαίτερα, οι δε ελάχιστες δεν τις κοβω κατω απο 7 οπότε under control.

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Λες η ΑΣΘ να ευθύνεται για, αυτό? 

Μπορεί...αν όντος ισχύει τότε μπορεί να δούμε τραγικές αλλαγές στην προβλεψη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττικαριοι την προηγούμενη φορά σας είπα ότι μέχρι κηφησια Μαρούσι την έχετε την χιονόπτωση κάπως έτσι βγήκε τώρα μου φαίνεται ότι θα πάτε για παλιακη καταιγίδα των 90ς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...