Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίες βορίσιες εκπλήξεις στην Αττική, τελικά τα φαινόμενα είναι πολύ πιο γενικευμένα σε σχέση με αυτά που περίμεναν οι περισσότεροι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Ωραίες βορίσιες εκπλήξεις στην Αττική, τελικά τα φαινόμενα είναι πολύ πιο γενικευμένα σε σχέση με αυτά που περίμεναν οι περισσότεροι

Μας έπιασε πολύ καλά η σύγκλιση, αν είχαμε Τ χιονιά τώρα θα πανηγυρίζαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιθανότατα μιλάμε θα την καλύτερη και πιο χειμερινή μέρα του φετινού Φεβρουαρίου δυστυχώς οπότε ας την απολαύσουμε γιατί μετά δεν διαφαίνεται κάτι! Συνολικά ο χθες 19μμ στον Γέρακα 

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ και νομιζω απροσμενα...

7-8-10 mm !!!!! οι περισσοτεροι σταθμοι εντος λεκανοπεδιου, καρακεντρο, κι αυτα με πολυωρη, χορταστικη, ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ποτιστικη βροχη !!!!!!!

25-35 mm οι σταθμοι περιξ ορεινων ογκων - υπερβορεια

ΑΠΙΘΑΝΗ εξελιξη, εγω ειχα γραψει οτι με 2-5 μμ θα κανω τουμπες και εχουμε ηδη τα διπλα

Ασταματητα και Ζωγραφου τσιρ τσιρ ολο το βραδυ και συνεχιζει ακοπα....

6,8 !!!! η ελαχιστη, απιθανα, 6.3 στα ψηλα και μολις 8,5 τωρα......

10-12 mm storm total μαζι με τα χθεσινοβραδινα και συνεχιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως έτσι για να δούμε πόσο δύσκολο είναι το πεδινό χιόνι που λέμε και ξαναλέμε. Τώρα έχουμε σχεδόν 14 βαθμούς που σημαίνει είμαστε στα κανονικά. Δηλαδή θέλουμε 15 βαθμούς κάτω από τα κανονικά. Σίγουρα στα 850 δεν είναι 15 βαθμοί κάτω, αλλά 7-8 αλλά και πάλι.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΟΝΕΙΡΩΔΗΣ ημερα απτο πουθενα....

Δειτε καμερες Παρνηθα ριχνει ακοπα κ του σκοτωμου!!!!

Ζωγραφου 7.5 - 7.8 καταμεσημερο, αισθηση οχι πανω απο 5-5.5 και ηδη 10.0 μμ για σημερα και συνεχιζουμε...

Βορεια.Αττικη 35-40αριζει και.για να δουμε.τι εκπληξεις.μας.εχει ακομα.κ για ποσο...

Απιθανη ημερα εσωσε υετικα κ.θερμοκρασιακα ολο το Φεβρουαριο.εαν το καταλαβατε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.6mm για σήμερα εδώ και συνεχίζει....8.4mm απο χθες βράδυ

Λόγω αέρα με ριπές στα 45χλμ/ώρα έχει χαθεί υετός από το βροχόμετρο μου που είναι τέρμα εκτεθειμένο στον αέρα .....οι γύρω σταθμοί είναι +2+3 χιλιοστά παραπανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

ΟΝΕΙΡΩΔΗΣ ημερα απτο πουθενα....

Δειτε καμερες Παρνηθα ριχνει ακοπα κ του σκοτωμου!!!!

Ζωγραφου 7.5 - 7.8 καταμεσημερο, αισθηση οχι πανω απο 5-5.5 και ηδη 10.0 μμ για σημερα και συνεχιζουμε...

Βορεια.Αττικη 35-40αριζει και.για να δουμε.τι εκπληξεις.μας.εχει ακομα.κ για ποσο...

Απιθανη ημερα εσωσε υετικα κ.θερμοκρασιακα ολο το Φεβρουαριο.εαν το καταλαβατε....

Με μια μέρα δε σώζεται ο μήνας ο οποίος θα βγει αμείλικτα πιο ζεστός και άνυδρος από ποτέ στο 90-95% του νομού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μια φωτο απο τον Γιαννη Χελη με την κορακλα του στο Μπαφι σημερα...Την εχει βαλει στο κολπο...Μπραβο ρε Γιανναρε...!!!Αντε να μαστε καλα και του χρονου,αντε του παραχρονου το πολυ,θα μαι με την μπεμπαρα μου εκει πανω να της κολλησω το μικροβιο....Εχω και μια αδυναμια στα κοριτσακια....Γερα να ναι φυσικα ολα τα μωρακια του κοσμου...Αλλα εχω μια προτιμηση...Πρωτα θα τη μαθω να περπαταει στο χιονι και ν ακουγεται το "κρατς" παρα στη στρατα...Αφηστε με να ονειροπολω!!!🤣

Με την ευκαιρια να ξαναδωσω τα ευσημα μου στον Γιαννη..Εχει δωσει εδω και χρονια ζωη στο Μπαφι και εχει γινει αρωγος σε καθε προβλημα που δημιουργειται στο βουνο...Να ναι καλα!!!Οταν βλεπω μπαμπαδες με κορες,τρελενομαι ποσο μαλλον οταν τις εχουν στα χιονια η στη φυση...Τα ιδια αισθανομαι καθε φορα με την κορακλα του φιλου μου Γιωργου απο την Δροσοπηγη...Ξερει εκεινος...😘Ευτυχια τι να λεμε...Πραγματικη ευτυχια!!!!!Μακαρι να τη ζησω.....Μονο αυτο!!!Τ αγορακια εχουν αλλες χαρες..Αλλα εαν παρει απο τα δικα μου τα γονιδια στα 2 τον βλεπω να τον γραφουν για αλκοτεστ στη στρατα η στα 5 να συλλαμβανεται στη 13 για επεισοδια...🤣

423437575_198634300008904_3684380516522981977_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.2 Καστελόριζο μέγιστη Ελλάδας μέχρι τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και μια φωτο απο τον Γιαννη Χελη με την κορακλα του στο Μπαφι σημερα...Την εχει βαλει στο κολπο...Μπραβο ρε Γιανναρε...!!!Αντε να μαστε καλα και του χρονου,αντε του παραχρονου το πολυ,θα μαι με την μπεμπαρα μου εκει πανω να της κολλησω το μικροβιο....Εχω και μια αδυναμια στα κοριτσακια....Γερα να ναι φυσικα ολα τα μωρακια του κοσμου...Αλλα εχω μια προτιμηση...Πρωτα θα τη μαθω να περπαταει στο χιονι και ν ακουγεται το "κρατς" παρα στη στρατα...Αφηστε με να ονειροπολω!!!🤣

Με την ευκαιρια να ξαναδωσω τα ευσημα μου στον Γιαννη..Εχει δωσει εδω και χρονια ζωη στο Μπαφι και εχει γινει αρωγος σε καθε προβλημα που δημιουργειται στο βουνο...Να ναι καλα!!!Οταν βλεπω μπαμπαδες με κορες,τρελενομαι ποσο μαλλον οταν τις εχουν στα χιονια η στη φυση...Τα ιδια αισθανομαι καθε φορα με την κορακλα του φιλου μου Γιωργου απο την Δροσοπηγη...Ξερει εκεινος...😘Ευτυχια τι να λεμε...Πραγματικη ευτυχια!!!!!Μακαρι να τη ζησω.....Μονο αυτο!!!Τ αγορακια εχουν αλλες χαρες..Αλλα εαν παρει απο τα δικα μου τα γονιδια στα 2 τον βλεπω να τον γραφουν για αλκοτεστ στη στρατα η στα 5 να συλλαμβανεται στη 13 για επεισοδια...🤣

423437575_198634300008904_3684380516522981977_n.jpg

Ετσι Σακουλίνο.Απο μικρη στα "βάσανα" 😅

IMG_20220124_114625.jpg.9cbe5175d871880338ac31bf5113c855.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ετσι Σακουλίνο.Απο μικρη στα "βάσανα" 😅

IMG_20220124_114625.jpg.9cbe5175d871880338ac31bf5113c855.jpg

Α ρε μπαγασα...Με τρελαινεις...!!!Εκει να την βαζεις στο χιονι και ανα 5 μετρα να της εχεις και απο μια ελιτσα...🤣Για να βρει τον δρομο της επιστροφης....

Γεια σου Γιωργαρα μου!!!Φιλησε μου την!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρώτη χειμερινή μέρα του Φεβρουαρίου για τα Πατήσια, χωρίς κανένα ιδιαίτερο κρύο βέβαια, αλλά τουλάχιστόν φυσιολογική. 12,2 η μέγιστη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South καυσωνάκιας είπε:

18.2 Καστελόριζο μέγιστη Ελλάδας μέχρι τώρα

Εδώ έφτασε 16 βαθμούς, αλλά μας πλησιάζει καταιγίδα από τα ανατολικά, και έχει πέσει η θερμοκρασία (κάπου στους 14,5 τώρα) και έχει δυναμώσει ο αέρας.  Εχει μαυρίσει ο ουρανός γύρω γύρω, για να δούμε αν θα μας τιμήσει σήμερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακό 26,2mm υετού σήμερα εδώ στα Μελίσσια, συν 6,8mm απο χθες, αισίως στα 33mm παρακαλώ....ό.τι ναναι και παλι οι επισημες προβλέψεις....ευτυχώς που δεν τους εχουνε πια αναγκη κι ο καιρος οταν θελει κι οταν οριζει κι οταν πρεπει ξερει το δρομο.....εν τω μεταξυ ξανσκλεισε ο καιρος κ βοριζει, υποχωρώντας και η θερμοκρασία (5,5-8,3οC σήμερα)!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...