Jump to content
ΠΩΓΩΝΙ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΠΙΘΑΝΟΣ Μαρτιος, παροτι ειμαστε στην παραταση του φετινου εκτρωματος, δεν λεει με τιποτα να παραδοθει !!!

Σημερα για παραδειγμα, ειχαμε τις υψηλοτερες ελαχιστες στην Αττικη, εξαιτιας του μανιασμενου ΝΝΔ και της θερμης εισβολης...

14,8 !!!! παρακαλω η ελαχιστη εδω, και φουλ 15-15,5αρια αρκετα προαστεια και η ημερα ξεκινησε με θολο-λιακαδα, σκονη και ζεστη....

Εφθασε μεχρι 19,1 !!!!! εδω και αρκετα 20-20,5αρακια στα νοτιοτερα του Νομου/////

Λες και παρεξηγηθηκε ο Μαρταρος ομως, απτις 15.30 πεταξε απιθανη μαυριλα στα Δυτικα, που φουσκωνει και μεγαλωνει, θεωρω σιγουρους τους ομβρους - καταιγιδουλες στην Δυτικη Αττικη πισω απο Παρνηθα, αντε με το καλο σε λιγο και λεκανοπεδιο.....

16,9 ακομα τετοια ωρα, ομως θεωρω περασαμε ζαχαρη το χειροτερο 24ωρο, με σκονη και ζεστη, παμε γερα για πτωση και φαινομενα και Πεμπτη - Παρασκευη και οσο δροσεροτερα αντεξει.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Στα 1400μ αυτήν την ώρα τα χιόνια στο Χελμό ...7 βαθμοί και 12mm στα Καλάβρυτα στα 750μ

 

index2 (36).jpeg

IMG_20240312_172642.jpg

Επιβεβαιώνω … έχουμε γενικότερα  επιδείνωση … και από τα 1400 περίπου αρχίζει και ασπρίζει ….
Θα φύγω σε λίγο για καλαβρυτα για super market … θα δώσω αναφορά διαδρομής …  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.7 στα Καλάβρυτα στα 750μ και 5.0 στα 1010μ στο Μεσορούγι ......κατεβαίνουν κι άλλο τα χιόνια ....λίγη όρεξη να έχει και θα βγουν ωραίες εκπλήξεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Επιβεβαιώνω … έχουμε γενικότερα  επιδείνωση … και από τα 1400 περίπου αρχίζει και ασπρίζει ….
Θα φύγω σε λίγο για καλαβρυτα για super market … θα δώσω αναφορά διαδρομής …  

Πήγαινε από το δρόμο του χκ Τάκη να το δεις να πέφτει ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο αέρας και οι μουφοσυννεφιες εμπόδισαν κάτι αξιο λόγου εδώ. Βέβαια τα μοντέλα έτσι και αλλιώς δεν έδιναν τίποτα. Αύριο θα είναι πολύ καλύτερα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αυτη η μπορα απο τα δυτικα,μου θυμισε ενα μωρο που με ποθουσε...ολο ερχοτανε κι ολο μ εφτυνε...Βλεπω τη βροχοκουρτινα...Απεναντι μου την εχω...Αλλα..Μ αφησε με το βροχομετρο στο χερι..🤣

Αχ κουλααα..Ελα απο δω μωρη απιστη..

20240312_180307.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Αρκετά δυνατή βροχή με αέρα.

Δυστυχώς εδώ οριακά δεν μας πιάνει. Απο τη μία πλευρά έχω φουλ γκρίζα σύννεφα και απο την άλλη γαλανό ουρανό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Δυστυχώς εδώ οριακά δεν μας πιάνει. Απο τη μία πλευρά έχω φουλ γκρίζα σύννεφα και απο την άλλη γαλανό ουρανό

Εδώ καρέκλες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχούλα και Κρυονέρι ,έχει ρίξει κανένα χιλιοστό.

Μια εικόνα από Βοιωτία . Χιονάκι φαίνεται στο βάθος ,από τα 1700-1800μ στον Παρνασσό.

adcam2.jpg?v=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει κανονικά στο σταθμό του Παναχαϊκού....

https://penteli.meteo.gr/stations/panachaiko/

Στο Αγρίνιο 17-18mm χαμούλης!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...