Jump to content
Kibo

Ανάλυση χαρτών Απριλίου 2024.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το καλοκαιρακι στην ακρογυαλια δωσ μου το ρεξονα και παρε με αγκαλια..

Βρωμαει η μασχαλη βρωμαει κι η ακτη,καθε παπ@ρας κλανει στ αληθεια οπου βρει...

Ανοιγω ενα μπυρονι και τρωω και κεφτε επεσε στο μαγιο και μου κανε λεκε...

Μετα τις δεκα μπιρες πηγαινω για βουτια και η βιβη φωναζει που πας ρε λακαμα...

Δε βλεπεις οτι κανεις οχταρια στη στερια πως θες να κολυμπησεις μεσα στα νερα??

Πεταγομαι ιδρωμενος της λεω δε μπορω,θελω να κολυμπησω μεμιας να δροσιστω...

Κολυμπησα για λιγο κι αισθανθηκα σαμπρελα και μια γρια μου εστησε στο μετρο την ομπρελα..

Της λεω κανε περα κυκλοφορουν ιοι κι αρχιζει να με φτυνει στη μουρη σαν βροχη...

Εσυ και γω εγω και συ μονοι πανω στη γη...οοο μονοι στη γη...

Ο ρυθμος απο το γνωστο ασμα του συναδελφου Νικου Πορτοκαλογλου"Το καλοκαιρακι"...Στιχοι..sakis 13...

IMG-95c10528a57a86145cef64e3eb197c4a-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

Μιχαηλ..Δε παιζουμε καλυτερα monopoli...?Μεχρι να ξαναμπει κοσμος και να διαβασει το μηνυμα σου,θα χει ερθει Οκτωβρης...😀Ελα, ξεκινα πρωτος...Εαν μπεις φυλακη τρεις φορες δεν εχει καταιγιδα το καλοκαιρι στη Λαρισα..

321-thickbox_default-Monopoly-Board.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μιχαηλ..Δε παιζουμε καλυτερα monopoli...?Μεχρι να ξαναμπει κοσμος και να διαβασει το μηνυμα σου,θα χει ερθει Οκτωβρης...😀Ελα, ξεκινα πρωτος...Εαν μπεις φυλακη τρεις φορες δεν εχει καταιγιδα το καλοκαιρι στη Λαρισα..

321-thickbox_default-Monopoly-Board.jpg

Στην φυλακή πρέπει να μπει ο καιρός Σάκαρε... ! χαχαχ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

14/8/2022 είχε κάνει μια καλή εδώ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

14/8/2022 είχε κάνει μια καλή εδώ αν θυμάμαι καλά.

Τότε με τα 60 χιλιοστα, σωστά

 

εδώ το πικ, δεν είχε πολύ ισχυρά ανοδικά ρεύματα , αλλά  είναι πολλοί παράγοντες που καθορίζουν την ποσότητα και την ένταση της βροχής

image.png.208700d2a772d028d142c58eaeb8126f.pngimage.png.aae0dfb1e18001056e278d0f7b13adfc.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 hours ago, [weathermaniac] said:

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

 Εχω στο παλιό κινητό της μάνας μου φωτό με καταιγίδες ( μικρός καταιγιδοτρελαμενος ) την περίοδο 2013-2017, θα προσπαθήσω να επισκευάσω το κινητό και να πάρω τη σιμ...

Λοιπόν, συγνώμη για το οφφ τοπικ, μπορούμε να το συνεχίσουμε το θέμα που ανέφερες πιο αναλυτικά στο κατάλληλο θέμα,απλά έτσι για τους χάρτες θα σου πω κάποιες ημερομηνίες που μου έχουν μείνει, σε κάποιες από αυτές στο ανάλογο θέμα θα βάλω και υλικό με την καθεμία, ότι έχω βρει...

11/8/2021 Βραδυνή καταιγίδα επηρέασε και τη Λάρισα, είχα ένα φοβερό βίντεο που έδειχνε τι θύελλα είχε κάνει αλλά έχω φάει τον τόπο να το βρω... Πολύ βίαιο

Μεταξύ 26-28/8/2021 μια από αυτές τις ημερομηνίες είχε κάνει φοβερό self cloud με 11 μποφόρ αέρα 

8/7/2022 καταιγίδα προς Λάρισα ( την έβαλα γιατί έχω μια φοβερή λήψη αστραπής με το σχήμα καταιγίδας 

26/8/2022 καταιγιδαρα άλλης κλάσης δημιουργημένη από Αιγαίο αν θυμάμαι καλα

4/3/2023 ( δεν είναι ανάγκη να την ψάξεις αυτή ) πολύ ωραίο σχήμα καταιγίδας που μοιάζει με supercell αλλα δεν ειναι

Τώρα πιο παλιά θυμάμαι την είχα χάσει αυτή γιατί είχα πάει Αλόννησο, νομίζω ήταν 

7-9/7/2019 

Μπορεί να ήταν και 2018, δεν θυμαμαι

 

 

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα α-καιροπληκτοι. 

Γραφω μετα απο αρκετες μερες,αφου δεν υπαρχει και τιποτα να γραψω.Διαβαζω πιο πανω τον ορο "οφφ τοπικ" και γελαω γιατι πλεον το ιδιο το φορουμ μοιαζει να ειναι οφφ τοπικ αφου ΚΑΙΡΟΣ δεν υπάρχει.

Ολοκληρωνεται ενα απο τα χειροτερα 12μηνα για την περιοχη μου με τον.καιρο να εχει σχεδον πεθανει.Προσωπικα δεν μπηκα να γραψω μπινελικια,ουτε για κλιματικες αλλαγες,για co2,για ερημοποιησεις κλπ.Οτι και να συμβαινει,ειτε φταιμε ειτε οχι,ειναι ψιλοασημαντο για τη φυση,η φυση μας ξεπερναει,ειμαστε ενα μηδενικο μπροστα της.Οποτε ειναι ματαιο(για μενα) να επανερχομαι στα ιδια και τα ιδια μυξοκλαιγοντας οπως εκανα παλιοτερα.

Παντα προσπαθω να βρισκω τη θετικη πλευρα και να προχωραω.Φυσικα και υπαρχει θετικη πλευρα σε ολο αυτο.Οσο σπανιοτερα γινουν τα φαινομενα που αγαπαω τοσο με περισσοτερη κ@υλα θα τα προσμενω και θα τα απολαμβανω.Και φυσικα θα ξαναρθει ο καιρος μας,τιποτα δεν εχει χαθει,ΔΕΝ θα γινουμε Ιρακ σε ενα-δυο χρονια. 

Πρακτικα αυτο το 10μηνο ακραιας ανωμαλιας θα ληξει συντομα,εχω μια αμυδρη ελπιδα οτι το καλοκαιρι δεν θα καουμε και τον χειμωμα θα ζησουμε δυνατες συγκινησεις.Ασφαλως και αυτα τα διαστηματα θερμης ανωμαλιας μαλλον θα αυξανονται αλλα τι να.κανουμε?Δεν θελω να υποχρεωσω τις αγελαδες να σταματησουν να κλανουν,θα συνεχισω να αναβω το τζακι και θα τραβαω και καμια γκαζιά με το αμαξι,λολ. 

Προχωραμε δυνατα λοιπον και αναμενουμε τις δυνατες συγκινησεις που θα ερθουν αργα ή γρηγορα και ας ειναι συντομότερες. 

Θα μπορουσα να γραφω σεντονια ολοκληρα για την θερμανση του κλιματος και αλλα πολλα αλλα δεν προσφερει τιποτα,αυτα μπορουμε να τα συζηταμε μεταξυ μας στις συναξεις μας. 

Το φορουμ θα συνεχισει να υπαρχει ως ο χωρος που θα μοιραζομαστε εμεις οι ανωμαλοι την τρελα μας(αντε και την γκρινια μας) και οι καιρικες συγκινησεις μας περιμενουν. 

Βρωμοκαιρε σε χαιρεταμε και μεσα εδω θα σε γλενταμε. 

ΧΙΟΝΙ,ΠΑΓΟΣ ΚΑΙ ΣΙΩΠΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ  

Εις το επανιδειν συντρόφια 

🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Soto Weather είπε:

 Εχω στο παλιό κινητό της μάνας μου φωτό με καταιγίδες ( μικρός καταιγιδοτρελαμενος ) την περίοδο 2013-2017, θα προσπαθήσω να επισκευάσω το κινητό και να πάρω τη σιμ...

Λοιπόν, συγνώμη για το οφφ τοπικ, μπορούμε να το συνεχίσουμε το θέμα που ανέφερες πιο αναλυτικά στο κατάλληλο θέμα,απλά έτσι για τους χάρτες θα σου πω κάποιες ημερομηνίες που μου έχουν μείνει, σε κάποιες από αυτές στο ανάλογο θέμα θα βάλω και υλικό με την καθεμία, ότι έχω βρει...

11/8/2021 Βραδυνή καταιγίδα επηρέασε και τη Λάρισα, είχα ένα φοβερό βίντεο που έδειχνε τι θύελλα είχε κάνει αλλά έχω φάει τον τόπο να το βρω... Πολύ βίαιο

Μεταξύ 26-28/8/2021 μια από αυτές τις ημερομηνίες είχε κάνει φοβερό self cloud με 11 μποφόρ αέρα 

8/7/2022 καταιγίδα προς Λάρισα ( την έβαλα γιατί έχω μια φοβερή λήψη αστραπής με το σχήμα καταιγίδας 

26/8/2022 καταιγιδαρα άλλης κλάσης δημιουργημένη από Αιγαίο αν θυμάμαι καλα

4/3/2023 ( δεν είναι ανάγκη να την ψάξεις αυτή ) πολύ ωραίο σχήμα καταιγίδας που μοιάζει με supercell αλλα δεν ειναι

Τώρα πιο παλιά θυμάμαι την είχα χάσει αυτή γιατί είχα πάει Αλόννησο, νομίζω ήταν 

7-9/7/2019 

Μπορεί να ήταν και 2018, δεν θυμαμαι

 

 

Ευχαριστώ Σώτο, είχα δει και αυτός στις 11 Αυγούστου του 21, και άλλα πολλά και είχε μεγάλο ενδιαφέρον! Αύριο θα κοιτάξ και τα υπόλοιπα που λες, θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλησπερα α-καιροπληκτοι. 

Γραφω μετα απο αρκετες μερες,αφου δεν υπαρχει και τιποτα να γραψω.Διαβαζω πιο πανω τον ορο "οφφ τοπικ" και γελαω γιατι πλεον το ιδιο το φορουμ μοιαζει να ειναι οφφ τοπικ αφου ΚΑΙΡΟΣ δεν υπάρχει.

Ολοκληρωνεται ενα απο τα χειροτερα 12μηνα για την περιοχη μου με τον.καιρο να εχει σχεδον πεθανει.Προσωπικα δεν μπηκα να γραψω μπινελικια,ουτε για κλιματικες αλλαγες,για co2,για ερημοποιησεις κλπ.Οτι και να συμβαινει,ειτε φταιμε ειτε οχι,ειναι ψιλοασημαντο για τη φυση,η φυση μας ξεπερναει,ειμαστε ενα μηδενικο μπροστα της.Οποτε ειναι ματαιο(για μενα) να επανερχομαι στα ιδια και τα ιδια μυξοκλαιγοντας οπως εκανα παλιοτερα.

Παντα προσπαθω να βρισκω τη θετικη πλευρα και να προχωραω.Φυσικα και υπαρχει θετικη πλευρα σε ολο αυτο.Οσο σπανιοτερα γινουν τα φαινομενα που αγαπαω τοσο με περισσοτερη κ@υλα θα τα προσμενω και θα τα απολαμβανω.Και φυσικα θα ξαναρθει ο καιρος μας,τιποτα δεν εχει χαθει,ΔΕΝ θα γινουμε Ιρακ σε ενα-δυο χρονια. 

Πρακτικα αυτο το 10μηνο ακραιας ανωμαλιας θα ληξει συντομα,εχω μια αμυδρη ελπιδα οτι το καλοκαιρι δεν θα καουμε και τον χειμωμα θα ζησουμε δυνατες συγκινησεις.Ασφαλως και αυτα τα διαστηματα θερμης ανωμαλιας μαλλον θα αυξανονται αλλα τι να.κανουμε?Δεν θελω να υποχρεωσω τις αγελαδες να σταματησουν να κλανουν,θα συνεχισω να αναβω το τζακι και θα τραβαω και καμια γκαζιά με το αμαξι,λολ. 

Προχωραμε δυνατα λοιπον και αναμενουμε τις δυνατες συγκινησεις που θα ερθουν αργα ή γρηγορα και ας ειναι συντομότερες. 

Θα μπορουσα να γραφω σεντονια ολοκληρα για την θερμανση του κλιματος και αλλα πολλα αλλα δεν προσφερει τιποτα,αυτα μπορουμε να τα συζηταμε μεταξυ μας στις συναξεις μας. 

Το φορουμ θα συνεχισει να υπαρχει ως ο χωρος που θα μοιραζομαστε εμεις οι ανωμαλοι την τρελα μας(αντε και την γκρινια μας) και οι καιρικες συγκινησεις μας περιμενουν. 

Βρωμοκαιρε σε χαιρεταμε και μεσα εδω θα σε γλενταμε. 

ΧΙΟΝΙ,ΠΑΓΟΣ ΚΑΙ ΣΙΩΠΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ  

Εις το επανιδειν συντρόφια 

🤣

Ωραια τα ειπες γιωργαρα....σωστος και δικαιος οπως εχουν τα πραγματα.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Ωραια τα ειπες γιωργαρα....σωστος και δικαιος οπως εχουν τα πραγματα.....

 

Ευχαριστω συντροφε.Παω να ξαναλουφαξω παλι για μερικες μερες.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω συντροφε.Παω να ξαναλουφαξω παλι για μερικες μερες.🤣

Ναι αγορινα μου αραξε ξεκουρασου....ερχοντε ακραιες ζεστες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

Καλημέρα

Όταν βρω χρόνο μετά το σχολείο θα κάνω ένα καλό ψάξιμο πιο πολύ για το χωριό μου παρά κάτω για την Αθήνα. Αυτό που δεν μπορώ καθόλου να θυμηθώ ημερομηνία είναι σε μια καταιγιδαρα, βράδυ το καλοκαίρι ( 2019 ή 2020 ) που ήταν ότι καλύτερο για έναν καταιγιδόφιλο.

Νερό άπλετο και ακραίες ριπές. Είχαν ξηλωθεί κεραμίδια, πολλά δέντρα. Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτό το βουητό των καλωδίων χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν  κλειδωσει αυτη η κυκλοφορια  που φαινεται στα σημερινα τρεξιματα 

Οι ιβηρες πανε για το απολυτο καψιμο απο απριλιο κιολας μηνα

gfs-0-192.png?6

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

Για δες μια για την 10/07/2019 

28/06/2018 επισης 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμα εχει ΨΥΧΗ ΒΑΘΙΑ οπως ηταν και η ταινιαρα, ας φερει ο Μπαγασας 18,19,20 Απριλη αυτα που δειχνει το 6αρι του Τζιφαρα....

Χιονια παντου ως τα 800-900, μονοψηφιες στην τσιμεντοΑθηνα, και πολλα πολλα χιλιοστα απλωμενα σε πολλες ημερες Βορειου ρευματος

Ο,τι μας στερησε εναν φυσιολογικο Μαρτιο και 1ο μισο Απριλη δηλαδη...

Καντο ρε !!! Πασχουγεννα απτην αναποδη, ποσο το γουσταρω

Και 200 mm Μαιο χαχααχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, baristrs είπε:

Για δες μια για την 10/07/2019 

28/06/2018 επισης 

Ξεκάθαρα το final boss των θερμικών καταιγίδων. Θα το κάνω αρκετά αναλυτικά, αλλά είδα ότι αυτή η ιστορική της Χαλκιδικής τότε, με εκείνη στις 11-8-2021 μέσα στον Θερμαϊκό επίσης όπως και αυτή στις Σέρρες τον Ιούνιο του 23 μια μέρα πριν τις εκλογές, ήταν οι πιο εντυπωσιακές με Τ κορυφών -69 βαθμούς κελσίου!. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά το καυτό ξεκίνημα του φετινού Απριλίου, φαίνεται ένα διάστημα με φυσιολογικές γενικά θερμοκρασίες για την εποχή. Δε θέλουμε ούτε μεγάλες ζέστες απο εδώ και πέρα αλλά ούτε και κρύα, μιας και ποτε δεν ήμουν υπερ μιας ψυχρής άνοιξης, οπως π.χ. η περσινή. Οπότε θερμ. βαδίζουμε καλώς απο εδω και περα και μακάρι να συνεχίσει έτσι οπως φαινεται στα διαγράμματα. Το νεο θερμό κύμα που φαινόταν, μετριάστηκε πολύ για καλή μας τύχη.

Το κυριότερο πρόβλημα πλεον είναι υετικό.. γιατί όπως μας έλεγε κι ο παππούς μου στα γενέθλιά του τη Κυριακή, σε λίγο θα πούμε το νερό νεράκι. 91 χρονών και το 'χει καταλάβει......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένας Ντάνιελ και μια Βαρβάρα σε ένα μιση χρόνο....από τα χειρότερα 2 Χρονά εβερ μιλώντας για πανελλαδικό επίπεδο...αν το πάω πιο ειδικά πάει πολύ πιο πίσω η βαλίτσα.Εγω είμαι έτοιμος να λουστω μια άνυδρη άνοιξη πάντως και να το ρίσκαρω σαν ευχή και σαν θέλω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα σημερινά τρεξίματα η λίμνη από βα ήρθε ακόμα οπιο κοντά με αποτελεσμα κάθε ελπίδα για σοβαρό ενδιαφέρον να χαθεί, αφού η θερμοκρασία θα πέσει... Πραγματικά ελπίζω να μην βγει το 6αρι του τζίφου δεν έχω όρεξη να καίω καλοριφέρ τελείως τζάμπα, και με κόστος το καιρικό ενδιαφέρον που αρμόζει στην εποχή. Πέρσι με τα κρύα του Ιουνίου και το ανατολικό ρεύμα ο υετός ήταν πολύ περιορισμένος στην Θεσσαλία όπως και η δυναμική των καταιγίδων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Βαρεθηκα τον τζιφο δε δινει πια βροχη,

καυσωνια μονο βγαζει για την εποχη,

Θελω να δω πλυμμηρες σ ολη την Αττικη,

Χαλαζι στην Αθηνα  και παραλιακη...

Και σας ρωτωωωωω φιλαρακια σας ρωτωωωωω,ασταθειαααα ποτε θα ξαναδωωωω,βαρεθηκαααααα τον ουρανο τον γαλανοοοοο...Και το μυαλοοοο πηγαινει στο 18 θελω να ζηηηησω παλι πανικοοοοο!!

Τζιφο κουφαλα μας αφησες μπουκαλα,τζιφο κουφαλα μας αφησες μπουκαλα,τζιφο κουφαλα μας αφησες μπουκαλα..

Και....

Δε θελω καλοκαιρι ουτε για μια στιγμη,τον καυσωνακια θελω στο χιονι να θαφτει...

Ρυθμος αλα freed from desire.

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Γαλλικό βγάζει +4 στα 850 από την μουφολίμνη, κοίτα να δεις που παίζει νξα ξαναφορέσω κασκόλ μέσα στο σπίτι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 3/4/2024 at 6:59 ΜΜ, [weathermaniac] είπε:

οποιος θέλει ας βάλει ημερομηνίες που θυμάται από καταιγίδες, έτσι για πλάκα, για να ψάξουμε τις δορυφορικές! Αφού δεν έχουμε και τίποτε άλλο να κάνουμε

 

 

χαχαχα τόση κίνηση σήμερα

image.png.7b9688a5ae97b140bc236e6d6651abe5.png

Μια από τις πιο ακραίες καταιγίδες που θυμάμαι στην Θεσσαλία ήταν το καλοκαίρι του 2008, αλλά δεν έπιασε καλά Λάρισα. Ακριβή ημερομηνία δεν θυμάμαι, αλλά πρέπει να ήταν Ιούλιο με αρχές Αυγούστου. Είχα πάει με τους δικούς μου σε τραπέζι στον Τύρναβο σε συγγενείς. Το απόγευμα μαύρισε ο τόπος, μιλάμε για σκότος και δέος, και έριξε τα κέρατά του για καμιά ώρα. Πιστεύω κανα 100αρι για πλάκα τοπικά. Γυρνώντας προς Λάρισα και ενώ ακόμα έβρεχε τουλούμια, περίπου μετά την Γιάννουλη έκοβαν τα φαινόμενα και είχε σπαστό καιρό με βροχή μέτριας έντασης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Μια από τις πιο ακραίες καταιγίδες που θυμάμαι στην Θεσσαλία ήταν το καλοκαίρι του 2008, αλλά δεν έπιασε καλά Λάρισα. Ακριβή ημερομηνία δεν θυμάμαι, αλλά πρέπει να ήταν Ιούλιο με αρχές Αυγούστου. Είχα πάει με τους δικούς μου σε τραπέζι στον Τύρναβο σε συγγενείς. Το απόγευμα μαύρισε ο τόπος, μιλάμε για σκότος και δέος, και έριξε τα κέρατά του για καμιά ώρα. Πιστεύω κανα 100αρι για πλάκα τοπικά. Γυρνώντας προς Λάρισα και ενώ ακόμα έβρεχε τουλούμια, περίπου μετά την Γιάννουλη έκοβαν τα φαινόμενα και είχε σπαστό καιρό με βροχή μέτριας έντασης.

Αυτή η ιστορία σου συμπίπτει πολύ με τις αναμνήσεις μου ήμουν πέμπτη δημοτικού, δεν είμαι σίγουρος βέβαια αν ήταν 2007 ή 2008, πάντως η περιγραφή είναι η ίδια, ότι ήταν η πιο τρομαχτική καταιίδα από θέμα σκοταδιού έβερ. Όμως εδώ μας επηρεάσε, και μάλιστα είχε ανεμοστροβιλο που πέρασε από πάνω μας και ξερίζωσε ότι δέντρο είχαμε τότε στον κήπο, πήρε και τους ηλιακούς θερμοσίφωνες μαζί, μιλάμε για τεράστιο χαος, θα το ψάξω, και ας ελπίσουμε να υπάρχουν δορυφορικές από τότε, καθώ ςπχ για τον Σεπτέμβριο του 16 που ανυπομονούσα να δω στοιχεία δυστυχώς έχουμε κενό δεδομένων

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...