Jump to content
teo_73

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 18άρι δίνει την Κυριακή του Πάσχα εκείνη την κλασσική, μικρή και αθώα λίμνη που αν κάτσει τα κάνει όλα μπουρλότο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 00ζ του τζιφου βγαζει τρομερη ασταθεια και κακοκαιρια ανημερα του Πασχα..Με επικεντρο σε δευτερη φαση την βοιωτια οπου και θα βρισκομαι. Να χαιρομαι η να σιχτιριζω..??🤔Πολυ μακρυα βεβαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα.. Αν και η φιλοσοφία δεν άλλαξε, μια μικρή αλλαγή στους αντικυκλώνες βγάζει αυτό που θέλω, το 00ζ του τζίφου είναι υπόδειγμα!! χαχαχαχαχα Δεν το περίμενα , βέβαια να περιμένουμε γιατί υπάρχει και ο ευρωπαίος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάχυνε την λίμνη το 6αρι που σημαίνει ότι δεν θα κατέβει εύκολα.. Ας ελπίζουμε να μην είναι τόσο παχιά. Βέβαια και πάλι καλό είναι σε σχέση με τις βλακείες του ευρωπαίου. Α και το παράλληλο πάει για χοντρή βελτίωση

supercell θέλω τώρα το θέλω!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ικανοποιητικές οι 96 ώρες του ούκμου στο 12αρια έτσι μου φαίνεται. Για να δούμε την συνέχεια αλλά και τι θα βγάλει ο τζίφουλας και ο αδερφός του.

μέτριο τελικά.. βέβαια το προτιμώ από το 6αρι του τζίφου, ναι μεν αδύνaμη λίμνη σε σχέση εμ αυτόν, αλλά λογικά θα έχει μέσα χοντρό cape.

Modele UKMO - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμενει ο γερο τζιφος για σχεδον πανελλαδικου τυπου κακοκαιρια ανημερα του Πασχα...Το gem στην ιδια φιλοσοφια με την λιμνη ομως βορειοτερα...Το ουκμο δε φτανει σε τοσο μακρυνες ωρες αλλα μεχρι τις 144 μοιαζει πολυ με την φιλοσοφια του τζιφου οποτε εκτιμω οτι θα εβγαζε κατι παρομοιο..Το ευρωπαικο ακομα δεν δινει τιποτα με βαση το πρωινο του τρεξιμο αλλα σε σχεση με το χθεσινο του 12αρι ειναι σαφες οτι θα τουμπιασει προς μια αλλη κατευθυνση. Εν κατακλειδι η βορεια χωρα φαινεται πως εχει μεχρι στιγμης τον πρωτο λογο για αστατο καιρο..Μενει να δουμε εαν θα επηρεαστει ολη η χωρα ανημερα το Πασχα..Υπαρκτο σεναριο με ενα ποσοστο επαληθευσης που για μενα αγγιζει το 30-40%.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν με ικανοποιεί ο μέσος όρος.. το μόνο που έχει κελιδώσει είναι η πρώτη της θερμοκρσίας τις ψυχρές ώρες της ημέρας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το ευρωπαικο σε αλλη γραμμη πλευσης..Αυτο που φαινεται να κλειδωνει ειναι η ξεκαθαρη πτωση της θερμοκρασιας..Απο κει και περα ο υετος ειναι καθαρα θεμα του πως θα κινηθει η λιμνη..Επιμενω παντως στην αρχικη μου τοποθετηση..Η βορεια χωρα θα εχει υετο ανημερα του Πασχα..Για τις αλλες περιοχες αμφιβολο..Με τις πιθανοτητες να μην ειναι υπερ μας...Καλο βραδυ σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειρότερο το κύριο του 18αριού στον τζίφο, αλλά ο μέσος όρος καλύτερος. Αυτό έχει σημασία. Ο ευρωπαίος παραμένει κακός αν και βελτιωμένος. Βιάζονται όσοι πιστεύουν σε καλό καιρό το Πάσχα.. Όπως βιάστηκαν και αυτοί που τα έλεγαν στις ειδήσεις.. Μια εβδομάδα πριν πρόβλεψη, δεν γίνεται με αυτή την κυκλοφορία. Αύριο το πρωί άνετα το εξαφανίζουν όλα τα μοντέλα, ή το εμφανίζουν όλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα. Με χάλασε πολύ η εξαφανιση του Caoe Πέμπτη και Παρασκευή, μοου ήρθε απότομο μετά από συνεχόμενα ρανς με πάνω από 1500, και τώρα να φτάνει μαξ τα 500.. Το Σάββατο πολύ μακριά δυστυχώς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, g_ar είπε:

Έφτιαξε σημαντικά ο παιος,κάτι είναι και αυτό.

20190422_114019.jpg.d74d90d2fb5b5f6cd07d8f216ae6856c.jpg20190422_114027.jpg.89c60cc1d5c4225d16984b53cca0f4ec.jpg

θέλει πολύ δουλειά ακόμα όμως.. Βέβαια σίγουρα σημαντικό είναι ότι το παραπάνω σενάριο είναι το πιο ξερό. ΤΟ ούκμο μου αρέσει πολύ, καθώς συνήθως με τέτοιες λίμνες έχουμε υψηλούς δείκτες αστάθειας, και χάρις την θέση της έχουμε δυτικό ρεύμα στην Θεσσαλία, που μ,αζί σημαίνουν μια εντυπωσιακή καταιγίδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προς ευρωπαίο τα 6αρια... Ας ελπίσουμε να μετακινηθεί και άλλο ο ευρωπαίος προς τον τζίφο, γιατί και η μέση κατάσταση πλέον είναι αστάθεια..

παραυτα οι αλλαγές προς ευρωπαίο στις 48 ώρες δεν ήταν αρκετές για να αλλάξει κάτι προς το κακό. Για να δούμε την συνέχεια

 

χειρότερο στο αποτέελσμα το παράλληλο, καλύτερος ο τζίφος..  Είναι μεγάλη ευκαιρία για να ζήσω τις καταιγίδες που έχασα..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...