Jump to content
teo_73

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το Πασχα ξεκαθαρισε η κατασταση..Το μετα θα εχει ενδιαφερον...Ισως την πρωτομαγια να εχουμε καλη ασταθεια..Συμπαθητικος ο ευρωπαιος που συνηθως αυτος βαζει τις ταφοπλακες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ο ευρωπαίος βγάζει υετό το Σάββατο, οπότε μάλλον κλείνουμε την γερή αστάθεια. Απλά θέλω να σιγουρευτώ όοτι δεν θα περικοπεί το cape επειδή έτσι...

mcenergy_europa_rrr_500_096_201904240000_balkan.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Και ο ευρωπαίος βγάζει υετό το Σάββατο, οπότε μάλλον κλείνουμε την γερή αστάθεια. Απλά θέλω να σιγουρευτώ όοτι δεν θα περικοπεί το cape επειδή έτσι...

mcenergy_europa_rrr_500_096_201904240000_balkan.png

Ρε Μιχαηλ..Φερτην λιγο πιο κατω την ασταθεια..Λιγο πιο κατω..Μπορεις...😘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, sakis13 είπε:

Ρε Μιχαηλ..Φερτην λιγο πιο κατω την ασταθεια..Λιγο πιο κατω..Μπορεις...😘

αμφιβάλλω Σάκη μου. ΔΥστυχώς υπάρχουν σενάρια με βορειότερα τα φαινόμενα και από τον ευρωπαίο [ούκμο πχ] κάτσε να σιγουρευτώ ότι έρχεται το Σάββατο κάτι καλό, και έλα και εσύ Λάρισα πριν πας να ψήσεις στην Βοιωτία χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Modele GFS - Carte prévisions

 

Ας ελπίσουμε να μην πέσουμε κάτω από τα 1000 j/kg.. Αυτό πάνω + δυτικό ελαφρώς νοτιοδυτικό ρεύμα στην Λάρισα είναι πολύ δυνατή φάση. Θα βρω μια φώτο για να σας δείξω τι γίνεται με αυτά τα δύο στοιχεία...

Αρκεί να διατηρηθούν!!

 

 

 

Βρήκα την εικόνα

wXzXi64.jpg

 

δορυφορική και αστραπές

NjTWUzD.jpg

aMV0StD.jpg

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Modele GFS - Carte prévisions

 

Ας ελπίσουμε να μην πέσουμε κάτω από τα 1000 j/kg.. Αυτό πάνω + δυτικό ελαφρώς νοτιοδυτικό ρεύμα στην Λάρισα είναι πολύ δυνατή φάση. Θα βρω μια φώτο για να σας δείξω τι γίνεται με αυτά τα δύο στοιχεία...

Αρκεί να διατηρηθούν!!

 

 

 

Βρήκα την εικόνα

wXzXi64.jpg

 

δορυφορική και αστραπές

NjTWUzD.jpg

aMV0StD.jpg

 

 

Μη με κ..νεις πρωι πρωι ρε φιλε..Και ειμαι στη δουλεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Μη με κ..νεις πρωι πρωι ρε φιλε..Και ειμαι στη δουλεια..

χααχχαχα Αν διατηρηθεί Σάκη η εικόνα του cape [γιατί το στριμ λίγο πολύ κλείδωσε] τότε ετοιμάσου για παρόμοιες εικόνες το Σάββατο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, g_ar είπε:

Μιχαήλ ποτε ήταν η καταιγίδα αυτή;

3 ιουνίου του 17 αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι φάση για την Πέμπτη για εμάς αύξησε  κατά 1000j/kg!!!! WTF!!!

 

00αρι

39-505GR.GIF?24-0

 

 

6αρι!!!

 

33-505GR.GIF?24-6

 

 

αχ το Σάββατο το έκανε πιο extrim...

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

 

 

παράλληλο!!!!!

Modele GFS - Carte prévisions

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδες!

Φαινεται παντως οτι η ψυχρα επιμενει να κραταει αντισταση, σε ολη την επικρατεια.

Εκει που αλλες προηγουμενες χρονιες ειχαμε κατι 30αρια και ξεραιλα να επικρατει στο μεγαλυτερο μερος της χωρας, αυτη την χρονια πορευομαστε με ψυχρα και βροχουλες.

Αλλοι ριχνουν καταρες και αλλοι κανουν ταματα για να συχεχιστει η ιδια ταση! 😀

 

Καλο πασχα σε ολους.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε το Σαββάτο το απόγευμα τι αστάθεια θα βγάλει τελικά....η ζέστη πριν και μετά είναι δεδομένη...το Πάσχα φαίνεται να κυλά ομαλά με ζεστούλα χωρίς τίποτα από φαινόμενα....εκεί προς την τελευταία μέρα του μήνα και την πρωτομαγιά ίσως έχουμε κάποια αλλαγή πάλι με πτώση και αστάθειες..θα δούμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγάλη απογοήτευση ο ευρωπαίος.. μείωσε τα φαινόμενα και σαν διάταξη για το Σάββατο είναι χειρότερο από το πρωί.. αν είναι δυνατόν, αν χαθεί και αυτό, απλά δεν έχω ΄λόγια.. Και είμαστε και στις ώρες του να πάρει η ευχή!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όπως ανέβασε κατά 1000 το cape ¨ετσι το εξαφάνισε στο 18αρι χαχα.. πάντως για να λέμε την αλήθεια το παράλληλο ποτέ δεν έδειξε κάτι τέτοιο.. Τώρα για το Σ¨αββατο, ευτυχώς οι τζίφοι απομακρύνονται και άλλο από το ευρωπαικό, ενώ και οι 2 συμφωνούν για σχεδόν 2000j/kg cape Και -6 Li για το Σάββατο για εδώ.. Δεν ξέρω αν θα βγουν αυτά, αλλά αν παραμείνουν έτσι πάμε για supercell..

Modele GFS - Carte prévisions

 

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

o ευρωπαίος μείωσε τα φαινόμενα και άλλο, αλλά για δυτικά. Θα μου πεις ο τζίφος δεν τα έδειχνε αυτά. Σε κάθε περίπτωση η παρακάτω εικόνα είναι σπάνια..

 

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

 

κάποιος να το σταματ'ξσει χαχα!! και οι 2 τζίφοι συμφωνούν για πάνω από 2000j/kg και -7 και -8 Li!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν αυτο που ζουμε εδω και 2-3 μερες ειναι η περιβοητη θερμη εισβολη τοτε μας ευχομε παντα τετοια...οπως λεει και ο σωτος πιο πανω προς την πρωτομαγια παμε για αλλαγη..να φυγει και η ζεστη για...χαχαχαχαχαχα...σκασαμε😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, notios_polos είπε:

αν αυτο που ζουμε εδω και 2-3 μερες ειναι η περιβοητη θερμη εισβολη τοτε μας ευχομε παντα τετοια...οπως λεει και ο σωτος πιο πανω προς την πρωτομαγια παμε για αλλαγη..να φυγει και η ζεστη για...χαχαχαχαχαχα...σκασαμε😀

Το Σάββατο ετοιμάζεται για μεγάλη καταιγίδα και η Θεσσαλονίκη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...