Jump to content
teo_73

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Άγγελος said:

Είναι απίστευτο ότι εδώ κ 3 μήνες έχει καταγράψει μόλις 68 χιλιοστά!

https://penteli.meteo.gr/stations/thessaloniki/

 

η εμμονή του βορειοανατολικού ρεύματος αυτό έχει ως αποτέλεσμα.. Στα Γιάννενα είναι αναλογικά ακόμα χειρότερα τα πράγματα, οπόυ φέτος οι Κυκλάδες μετακόμισαν σε αυτά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, [weathermaniac] said:

η εμμονή του βορειοανατολικού ρεύματος αυτό έχει ως αποτέλεσμα.. Στα Γιάννενα είναι αναλογικά ακόμα χειρότερα τα πράγματα, οπόυ φέτος οι Κυκλάδες μετακόμισαν σε αυτά!

338 χιλιοστά ο Ιανουάριος και μετά το τιποτα βλέπω στα Γιάννενα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Άγγελος said:

338 χιλιοστά ο Ιανουάριος και μετά το τιποτα βλέπω στα Γιάννενα! 

ακριβώς, ο Γενάρης ήταν μια εξαίρεση, δυνατή μεν [και θα μπορούσε ακόμα καλύτερη], εξαίρεση δε...  όλα τα χρόνια που σπούδαζα εκεί πλην χειμώνα 17-18, περιμένουμε το καλοκαίρι για τις βροχές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, [weathermaniac] said:

ακριβώς, ο Γενάρης ήταν μια εξαίρεση, δυνατή μεν [και θα μπορούσε ακόμα καλύτερη], εξαίρεση δε...  όλα τα χρόνια που σπούδαζα εκεί πλην χειμώνα 17-18, περιμένουμε το καλοκαίρι για τις βροχές...

Το 17-18 ο χειμώνας έκλεισε με 619.4mm στα Γιάννενα.

Φέτος μόνο 388! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, g_ar said:

Το 17-18 ο χειμώνας έκλεισε με 619.4mm στα Γιάννενα.

Φέτος μόνο 388! 

Ποιος είναι ο ετήσιος μέσος ορος υετού στα Ιωάννινα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, g_ar said:

Το 17-18 ο χειμώνας έκλεισε με 619.4mm στα Γιάννενα.

Φέτος μόνο 388! 

ήταν και πιο σωστά κατανεμημένα τότε και όχι όλα μαζί μάλιστα όπως φέτος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο μην κάνετε το λάθος και συγκρίνεται το μέσο όρο του σταθμού της ΕΜΥ με το σταθμό του ΕΕΑ. Είναι σε διαφορετικές τοποθεσίες και υπάρχει διαφορά στα χιλιοστά, με εκείνον του ΕΕΑ να καταγράφει περισσότερα λόγω πιο νότιας θέσης στο λεκανοπέδιο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραίο το medicane του τζίφου!! Κάνει ταξίδι μέχρι την Αδριατική εντωμεταξύ στο 1/4 της μοίρας

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άλλαξε και ο μέσος όρος του τζίφου στα μεσοπρόθεσμα, πολύ βροχερός και αυτός σε όλο τον ηπειρωτικό κορμό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν τρελαίνομαι για το ευρωπαικό, προτιμώ σενάριο ούκμο τζεμ, καθώς στο ευρωπαικό κινδυνεύει η λίμνη να πάει Ατλαντικό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αφου με "καταραστηκε" ο μιχαηλ σε βιαιο συναχι-πονολαιμο-κοπωση-δεκατα κτλ κτλ μπας και δει καμια δυτικη διαταξη ...😋..και αφου την γλιτωσα ειμαι παλι εδω παραμονες (επιτελους) μιας σημαντικης βροχοκαιριας για την περιοχη μου μετα απο σχεδον 1 χρονο...τον χειμωνα κατα 99% τον αποχαιρετησα στο μυαλο μου οποτε παμε τωρα για το κλασικο ζητουμενο μοτιβο που ειναι βροχερη ανοιξη και καταιγιδοφορο και δροσερο  καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

αφου με "καταραστηκε" ο μιχαηλ σε βιαιο συναχι-πονολαιμο-κοπωση-δεκατα κτλ κτλ μπας και δει καμια δυτικη διαταξη ...😋..και αφου την γλιτωσα ειμαι παλι εδω παραμονες (επιτελους) μιας σημαντικης βροχοκαιριας για την περιοχη μου μετα απο σχεδον 1 χρονο...τον χειμωνα κατα 99% τον αποχαιρετησα στο μυαλο μου οποτε παμε τωρα για το κλασικο ζητουμενο μοτιβο που ειναι βροχερη ανοιξη και καταιγιδοφορο και δροσερο  καλοκαιρι

καλά αν σε καταραστώ με ατυχία μεγέθους Μιχαήλ εκεί να δεις χαχαχα, θα προσέχεις κάθε δέντρο που θα περνάς από κάτω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά μην πιστεύετε ότι αύριο θα είναι μια αξιόλογη ημέρα θετού για τη βόρεια χώρα ειδικά για κεντρική Μακεδονια το 1/3 να πέσει από αυτά ποτ δείχνουν τς μοντέλα χαρούμενοι να είστε... για εμάς εδώ Ημαθία ούτε 5 χιλιοστά δεν βλέπω να ρίχνει και αυτά μόνο στο πέρασμα του μετώπου 2-3 αν ρίξει να πούμε κι ευχαριστώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sotos*snow said:

Καλά μην πιστεύετε ότι αύριο θα είναι μια αξιόλογη ημέρα θετού για τη βόρεια χώρα ειδικά για κεντρική Μακεδονια το 1/3 να πέσει από αυτά ποτ δείχνουν τς μοντέλα χαρούμενοι να είστε... για εμάς εδώ Ημαθία ούτε 5 χιλιοστά δεν βλέπω να ρίχνει και αυτά μόνο στο πέρασμα του μετώπου 2-3 αν ρίξει να πούμε κι ευχαριστώ 

Όλοι περιμένουν πολλά πολλά νερα!!!!!!!! Ειδικά Θεσσαλονίκη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο στο πέρασμα του μετώπου Άγγελε ότι κάνει από Σαλονικα και ανατολικότερα αν καταφέρει να είναι δυνατό το πέρασμα για εκεί τότε μόνο ίσως πέσουν αξιόλογα ποσά υετου για εκεί εγώ προσωπικά δεν είμαι αισιόδοξος καθόλου μακάρι να διαψευστώ και η Σαλονικα και ανατολικότερα να δουν καλά νερά αλλά για εδώ δυστυχώς θα μείνουμε αποτιστοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, sotos*snow said:

Μόνο στο πέρασμα του μετώπου Άγγελε ότι κάνει από Σαλονικα και ανατολικότερα αν καταφέρει να είναι δυνατό το πέρασμα για εκεί τότε μόνο ίσως πέσουν αξιόλογα ποσά υετου για εκεί εγώ προσωπικά δεν είμαι αισιόδοξος καθόλου μακάρι να διαψευστώ και η Σαλονικα και ανατολικότερα να δουν καλά νερά αλλά για εδώ δυστυχώς θα μείνουμε αποτιστοι

Για να δούμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...