Jump to content
teo_73

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαμβανονταν υποψιν και τα σημερινα τρεξιματα μπορουμε να πουμε οτι οι βροχες το σαββατο κλειδωσαν..Θα πρεπει ομως να περιμενουμε μεχρι και την πεμπτη ισως για να δουμε την τελικη θεση αλλα και κινηση του χαμηλου..Λογικα τα κεντρονοτια τμηματα θα δεχτουν τα μεγαλυτερα υψη βροχης..Και τα βορεια πιθανως να επηρεαστουν σε πιο τοπικο και προσκαιρο επιπεδο..Οσο για την περιοχη μου..παραμενει στο κολπο για καλα υψη νερου..Μενει απλα να κλειδωσουμε αυτη την προοπτικη..Αυριο βραδυ θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα και πεμπτη τα λουκετα..Καλο βραδυ σε ολους..

Υ.γ Η ανοιξη ειναι η εποχη με την χαμηλοτερη δυνατη προγνωσιμοτητα..Ας κραταμε και καμια πισινη...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20-25 χιλιοστά δίνει ο ευρωπαίος στο 12αρι του για τον κάμπο εδώ  για το Σάββατο ... θα το ξαναπώ.. τα μισά να πέσουν κέρδος θα ναι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Άγγελος said:

Πάντως τα οποία χειμωνιάτικα σενάρια εξανεμίστηκαν... καλή άνοιξη λοιπόν!!! 

Άγγελε λογικό είναι μιλάμε πλέον για το δεύτερο δεκαήμερο .. βροχούλες θελουμε τώρα μόνο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow said:

Άγγελε λογικό είναι μιλάμε πλέον για το δεύτερο δεκαήμερο .. βροχούλες θελουμε τώρα μόνο ...

Είχα μια ελπίδα για κάτι χειμωνιατικο όπως τον Απρίλιο του 15...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος said:

Είχα μια ελπίδα για κάτι χειμωνιατικο όπως τον Απρίλιο του 15...

Καλά ποτέ δεν ξέρεις στον καιρό και τη φύση ... άνετα μπορεί να βγάλει κάτι τρελό ανα πάσα στιγμή ειδικά με τέτοια προγνωσιμοτητα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..Δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να μυριζεις βροχη μεσα στην εποχη των κομανικακιδων...Φτανει η στιγμη..Η πιο κρισιμη μερα ξεκινησε...Κλειδωνουμε και φευγουμε για τελικο...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, πολύ καλά τα πεωινά ρανς, εντύπωση μυ κάνει όμως το ευρωπαικό που έχει πιο νότια το χαμηλό από το gem

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, [weathermaniac] said:

ψαλίδι...

mcenergy_europa_rrr_500_072_201904030000_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_084_201904030000_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_096_201904030000_balkan.png

Αφου βρε φιλαρακι το βγαλε πιο νοτια το χαμηλο..Λογικο και επομενο να κοψει τον υετο ιδιως για δυτικα και βορεια...Εμεις εδω κατω δε νομιζω να εχουμε προβλημα.Θα πεσει καλο νερο..

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, sakis13 said:

Αφου βρε φιλαρακι το βγαλε πιο νοτια το χαμηλο..Λογικο και επομενο να κοψει τον υετο ιδιως για δυτικα και βορεια...Εμεις εδω κατω δε νομιζω να εχουμε προβλημα.Θα πεσει καλο νερο..

 

δεν περίμενα ότι ηταν πιο νότια από εχθές το βράδυ.. ελπίζω να μην παρασύρει τα άλλα μοντέλα... Κρίσιμα τα 12αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξ αρχης φιλαρακι αυτο φαινοτανε..Ο τζιφος εβγαζε το καλυτερο σεναριο και ηταν σχετικα μονος του..λογικα θα κινηθει και αυτος λιγο πιο νοτια σταδιακα..Δυστυχως αλλα μαλλον η πρωτη φαση θα αφορα κυριως κεντρονοτια οπως λεγαμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, sakis13 said:

Εξ αρχης φιλαρακι αυτο φαινοτανε..Ο τζιφος εβγαζε το καλυτερο σεναριο και ηταν σχετικα μονος του..λογικα θα κινηθει και αυτος λιγο πιο νοτια σταδιακα..Δυστυχως αλλα μαλλον η πρωτη φαση θα αφορα κυριως κεντρονοτια οπως λεγαμε..

το Gem Πάντως που είναι το δεύτερο νοτιότερο σενάριο, επηρεάζει και την βόρεια Ελλάδα πολύ καλά.. Ελπίζω να κινηθεί στο μέσο η φάση. Πάντως για μετά βλέπω ότι σαν να πηγαίνουμε σε ένα σενάριο που έδειχνε το παράλληλο, που είναι πολύ ενδιαφέρον.  

 

Τα λέμε μετά, πάω Κατερίνη τώρα , Bye!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά . Ωραία τα τρεξίματα για κεντρονοτια όμως πάλι . Η Αττική φαίνεται να δέχεται αρκετά νερά κυρίως στα Δυτικά του νομού  πιστεύω εγώ .

Δεν μου αρέσει για Αττική 1). Ο Α-ΝΑ άνεμος που δινει το Ευρωπαικο 2).Δεν φαίνεται πάλι να βγάζει καταιγίδες. 

Σε γενικές γραμμές  πιστεύω ότι το σενάριο του Ευρωπαϊκού είναι χειρότερο.Δεν τον πιστεύω τον υετο που δίνει για Αττική , πιο πιθανό το βλέπω να βρέξει πολύ στην Αν. Πελοπόννησο & στην Βοιωτία ή να χαθεί ολη η φάση νοτιότερα . 

Με το σενάριο του Τζίφου βλέπω βροχες παντού  και  εκπλήξεις στην Αττική . 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, oldboy332 said:

Καλημέρα παιδιά . Ωραία τα τρεξίματα για κεντρονοτια όμως πάλι . Η Αττική φαίνεται να δέχεται αρκετά νερά κυρίως στα Δυτικά του νομού  πιστεύω εγώ .

Δεν μου αρέσει για Αττική 1). Ο Α-ΝΑ άνεμος που δινει το Ευρωπαικο 2).Δεν φαίνεται πάλι να βγάζει καταιγίδες. 

Σε γενικές γραμμές  πιστεύω ότι το σενάριο του Ευρωπαϊκού είναι χειρότερο.Δεν τον πιστεύω τον υετο που δίνει για Αττική , πιο πιθανό το βλέπω να βρέξει πολύ στην Αν. Πελοπόννησο & στην Βοιωτία ή να χαθεί ολη η φάση νοτιότερα . 

Με το σενάριο του Τζίφου βλέπω βροχες παντού  και  εκπλήξεις στην Αττική . 

 

 

Aααα..Μια ο γεροξεκουτης απο το Περαμα..Τωρα και συ ρε αδερφε μου...Ερχομαι κρυονερι τωρα ρεεεε...:classic_tongue:Μια χαρα θα παμε Μητσακο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε πρωτη φαση εως την Κυριακη το icon κινειται σε κεντρονοτιους κυριως ρυθμους ενω βρεχει και τον νομο απο το απογευμα της Παρασκευης.Απο βδομαδα ανταμειβει και τη βορεια χωρα.Ας δουμε και τις οποιες αλλαγες του τζιφου τωρα.😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλειδωσαν οι βροχες...Και επισημα..Τα πιο πολλα φαινομενα στα κεντρονοτια..Εαν βγει ο τζιφος τοτε σαφως η βορεια χωρα θα δει πιο αξιολογα φαινομενα..Οπως και να χει ερχεται μια δυνατη κακοκαιρια.Δεν μας ειχε μαθει ετσι ο Απριλης..Και επεται και συνεχεια καλυτερη και για τα δυτικα και για τα βορεια...Ολα καλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπέρα, γύρισα από κατερίνη. Δεν μου πολυαρέσουν  τα 12αρια για την πρώτ φάση.. ¨Εχουμε υποχώρηση τζεμ προς ευρωπαίο.. και το γαλλικό και το icon επίσης γγια κεντρονότια.. ο τζίφος παραμένει καλός, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βγει.. 

και το παράλληλο καλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

o ευρωπαίος μου σπάει τα νεύρα με την θέση του χαμηλού.🤬

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

o ευρωπαίος μου σπάει τα νεύρα με την θέση του χαμηλού.🤬

Mην αγχωνεσαι..Σε δευτερη φαση θα παιξεις καλη μπαλιτσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...