Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Γιατί;;;;; Καλά είμαστε μέχρι τώρα!!☹️

Χαχαχα κανένας λόγος ανησυχίας για τόσο μακριά...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

τζάμπα χαρά στο 6αρια αφού το 12αρι είναι χειρότερο από το 00αρι.. Έλεος.

 

Για Θεσσαλία μιλάω πάντα. Η Βόρεια Ελλάδα θα έχει αύριο τα καλύτερα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Θα είμαι Θεσσαλονίκη μέχρι τις 5-6 το απόγευμα αύριο. Θα δω τίποτα;

Πολυ πιθανο Γιαννη..Δεν τα παει και η σαλονικα τοσο καλα τελευταια..Τα φαινομενα ειναι αρκετα τοπικα αν και εντονα σε ορισμενες περιοχες της...Αλλα αυριο πιστευω και δεν ειναι ευχολογιο,θα γενικευτει η κατασταση απο το μεσημερι και μετα και θα επηρεαστει ολος ο νομος..Τοπικα θα εχει ισχυρες καταιγιδες και χαλαζοπτωσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Meteolarissa είπε:

Ευελπιστω σε καταιγιδα εντονη Λαρισα-Τυρναβο-Ολυμπο αυριο Δευτερα....

Αύριο βάση διάταξης αναμένω να έχει χαμηλότερα νέφη από της προηγούμενης Τρίτης, [που ενώ ειχαμε ανατολικό στα 850 τότε δεν ερχόταν κανένα σύννεφο από εκεί, γιατί δεν υπήρχε]. Οπότε αν και είναι εφικτή μια δυνατή καταιγίδα αύριο, το κατώτερο μέρος αυτής θα είναι αυτό που θα ξεκολλήσει μετά από λίγη ώρα από αυτήν, και θα χαλάσει λίγο το θέαμα θαρρώ. ΑΝ είχε δυτικό και στα 850, τότε θα ήταν τέλεια αύριο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προειδοποιήσεις καιρού Ευρώπης: Thessalia Show RSS version

aw33.jpg
Ισχύει από 24.06.2019 11:00 CET έως 24.06.2019 21:00 CET
Καταιγίδες Επίπεδο κινδύνου: Πορτοκαλί 
english: 
Severe thunderstorms with hail and strong winds

Ελληνικά: 
Καταιγίδες τοπικά ισχυρές που θα συνοδεύονται από χαλαζοπτώσεις και ισχυρούς ανέμους 

 

 

 

to ίδιο για όλη την Μακεδονία και Θράκη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Θα είμαι Θεσσαλονίκη μέχρι τις 5-6 το απόγευμα αύριο. Θα δω τίποτα;

Εφόσον θα έχω δουλειές όλη μέρα έξω θα κάνει σίγουρα, όπως πάντα.

Δε βλέπω ανατολικό ρεύμα πάντως πριν το απόγευμα. Μικρό καλάθι.

Επεξεργάστηκε από Philip
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

από τίποτα έως λίγα πράγματα (δηλαδή μπόρα της μισής ώρας αργά το μεσημέρι) σήμερα εδώ πέρα. θα δροσίσει (σχετικά. 21-22 βαθμούς θα φτάσει) πάντως για λίγες ώρες το βράδυ σήμερα.

κατά τα άλλα δεν αλλάζει τίποτα απολύτως όλο το επόμενο διάστημα. πολύ ζέστη στα βόρεια,στα όρια του καύσωνα πολλές μέρες. ήδη ο πρώτος μήνας του καλοκαιριού χτυπάει κορυφή εδώ πέρα σε ό,τι αφορά τις μέσες θερμοκρασίες (μέγιστες,ελάχιστες,ημερήσιες σε όλα πάμε για πρωτιά) χωρίς να έχει έρθει τίποτα σοβαρό στα 850. αν έβγαιναν αυτά που βγάζει ο τζίφος από βδομάδα τότε σιγά σιγά θα αρχίσει να φαίνεται γατάκι το 2012 μπροστά στο φετινό (αφού θα είχαμε κάθε μέρα 28 ελάχιστες και 35+ μέγιστες). έχουμε καιρό γι αυτά ακόμα όμως. προς το παρόν περιμένουμε να δούμε πόσο πάνω από 2007 και 2012 θα βγει ο φετινός ιούνιος  

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναπόφευκτη καμήλα από τώρα δε θα την έλεγα... θέλω ξεκάθαρη τάση και στα ensemble.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναπόφευκτο στις 200 ώρες δεν είναι τίποτα . Έτσι λέγαμε και για τις ημέρες που διάγουμε και τελικά έχουμε λίμνη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Αναπόφευκτο στις 200 ώρες δεν είναι τίποτα . Έτσι λέγαμε και για τις ημέρες που διάγουμε και τελικά έχουμε λίμνη!!

Ακριβως. Φετος εχει την ταση να μαςψηνει μια βδομαδα πριν και οσο πλησιαζει να το ελαττωνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα αναπόφευκτο για τόσες ώρες μακριά γιατρέ... τα κλειδώματα ως γνωστό μετά τις τάσεις πέφτουν, αρκεί κι αυτές να γίνονται ξεκάθαρες... μα ακόμη κι αυτές πολλές φορές κι ενώ έχουμε πλησιασει αρκετά, εμπειρικά και μόνο κάνουν το πολικό τέρας ένα ψυχρό μωρό, τις καμήλες καμηλάκια και τις γίδες χαριτωμένα μικρά γιδάκια... τι να πει κανείς για τη μαγεία του καιρού....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό μας έδινε ο τζίφος μια εβδομάδα πριν

gfs-0-180.png?0

 

 

με την γνωστή συνέχεια, και να τι έχουμε τελικά

gfs-0-12.png?0

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κύριο χαρακτηριστικό του κύματος καύσωνα που θα πλήξει την δυτική Ευρώπη, νομίζω ότι θα είναι κ η ένταση, αλλά κ η διάρκεια!!

Η Γαλλία πάει για κάψιμο!

 

 

2589286F-5F35-4BF5-BE2D-8AF9B71B2615.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Αναπόφευκτος ο καύσωνας για τη περίοδο των εκλογών και μετέπειτα. Για μένα είναι σίγουρος 100 %

Κατι βρωμάει για τοτε

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορει να μου στειλεις καποιος το λινκ για τα ενσεμπλς της αθηνας από το μετεοσιελ(αυτό που πατας πανω στον χαρτη και σου βγαζει τα διαγράμματα)ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Spartan είπε:

Μπορει να μου στειλεις καποιος το λινκ για τα ενσεμπλς της αθηνας από το μετεοσιελ(αυτό που πατας πανω στον χαρτη και σου βγαζει τα διαγράμματα)ευχαριστω

https://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens_display.php?ext=1&lat=38.01596299172042&lon=23.693082774513346

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, Winterlove said:

Τίποτα αναπόφευκτο για τόσες ώρες μακριά γιατρέ... τα κλειδώματα ως γνωστό μετά τις τάσεις πέφτουν, αρκεί κι αυτές να γίνονται ξεκάθαρες... μα ακόμη κι αυτές πολλές φορές κι ενώ έχουμε πλησιασει αρκετά, εμπειρικά και μόνο κάνουν το πολικό τέρας ένα ψυχρό μωρό, τις καμήλες καμηλάκια και τις γίδες χαριτωμένα μικρά γιδάκια... τι να πει κανείς για τη μαγεία του καιρού....

Καλαααααααααα. Το μυρίζομαι εγώ το καυσωνικο στοιχείο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Κώστας. είπε:

Καλαααααααααα. Το μυρίζομαι εγώ το καυσωνικο στοιχείο.

o μέσος όρος δεν δείχνει τίποτα τέτοιο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...