Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Μετά την ερχόμενη Τρίτη όχι απλά δεν φαίνεται δροσιά στον ορίζοντα αλλά από ότι όλα δείχνουν να μαρτυρήσουμε για να δούμε θερμοκρασίες κατω των 20 στα 850 ...δεν μας βλέπω καλά..ήδη ο Ιούνης θα βγει ένας από τους θερμότερους και χωρίς να έχει κανει κανέναν καυσωνα....!!!!

αχ σωτο μου στο ειπα..μακαρι να βγω ψευτης αλλα πολυ θα απλωθει ο μεσογειακος αντικυκλωνας και οσο πιο ψυχρο ειναι το θεμα απο τα βορεια βαλκανια και ανατολικοτερα τοσο πιο πολυ ζεστη θα σκαβεται προς τα εμας.ο ιουλιος φετος θα μας καψει μετα απο πολλα χρονια...εγω το εχω παρει αποφαση παντως δεν θα διαμαρτυρηθω και απλα θα ελπιζω να κανει εναν φυσιολογικο αυγουστο επισης μετα απο πολλα χρονια μιας και μας καιει ο συγκεκριμενος μηνας σερι εδω και χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαφωνω με το οτι αν χιονιση στην ελλαδα η στην ισπανια που σημαινει οτι η βορεια ευρωπη θα εχει πολλα μειον θα εχει και συνεπειες μεγαλες.αναλογα και αν κανει ζεστη των 30 βαθμων στην σκανδιναβια και αρα ακραια ζεστη στην ελλαδα η στην ισπανια οι συνεπειες δεν θα ειναι τοσο τραγικες για εδω.Και ειναι φυσιολογικο γιατι οι νοτιες χωρες αλλα και οι κατοικοι της ειναι συνηθισμενοι οι μεν σε ακραια κρυα και οι δεν σε ακραια ζεστη.Αν στην ελλαδα κανει στην αθηνα η στην θεσσαλονικη -20 για 7 μερες οι συνεπειες θα ειναι τραγικοτατες οπως και αν στην κοπεγχαγη στο βιλνιους κανει 44 για 7 μερες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικό 18αρι  στα χνάρια του 6αριαου, αλλά μονο του προς το παρόν.. 

 

Βέβαια ζητείται ελπίς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Τραγικό 18αρι  στα χνάρια του 6αριαου, αλλά μονο του προς το παρόν.. 

 

Βέβαια ζητείται ελπίς..

δεν υπαρχει μιχαηλ..παρτο αποφαση θα βρασουμε για ενα μηνα στα καζανια της κολασεως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μετά από μια καραμουφάρα χειμώνα ζήσω και καραμουφάρα υπόλοιπο καλοκαιριού, δεν ξέρω πως θα το αντέξω.. Εϊναι πολύς καιρός υπομονής...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos είπε:

δεν υπαρχει μιχαηλ..παρτο αποφαση θα βρασουμε για ενα μηνα στα καζανια της κολασεως..

Δεν μπορώ να το αποδεχτώ όχι.. Τώρα που έχω χρόνο για να παρατηρήσω καταιγίδες, τώρα που έχω χρόνο για μεγάλες ποδηλατικές βόλτες 50++ χιλιομέτρων, τώρα να κάνει κόλαση ζέστης? 4 χρόνια περίμενα ένα καλοκαίρι των ονείρων μου και θα μου το χαλάσει ο μόνιμος καύσωνας? όχι αυτό δεν μπορώ να το δεχτώ!!!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 26/6/2019 at 8:51 ΜΜ, notios_polos είπε:

αυτο το πραγμα αρχιζει και μου την δινει στα νευρα...εχει που εχει ζεστη ριχνει σχεδον καθε μερα και μια ψιχαλα ετσι για να το κανει χειροτερα..η βρεξε η μην βρεχεις...εγω βλεπω παντως οτι θα αργησει η επομενη καταβαση δροσιας και ο αντικυκλωνας στη δυτικη μεσογειο να γινεται αντικυκλωνας γενικα μεσογειακος με οτι αυτο συνεπαγεται

Άλλα 0.8μμ πριν λίγο το κέντρο 🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Δεν μπορώ να το αποδεχτώ όχι.. Τώρα που έχω χρόνο για να παρατηρήσω καταιγίδες, τώρα που έχω χρόνο για μεγάλες ποδηλατικές βόλτες 50++ χιλιομέτρων, τώρα να κάνει κόλαση ζέστης? 4 χρόνια περίμενα ένα καλοκαίρι των ονείρων μου και θα μου το χαλάσει ο μόνιμος καύσωνας? όχι αυτό δεν μπορώ να το δεχτώ!!!

 

 

μιχαηλ οτι δεν μπορεις να το αλλαξεις κατσε και απολαυστο...χαχαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με 18αρι έχουμε μεγάλο καύσωνα (και σε ένταση και σε διάρκεια) την άλλη βδομάδα. όταν λέμε μεγάλο,εννοώ θερμοκρασίες και κοντά στους 45 σε κάποιες περιοχές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, salonikatasos said:

με 18αρι έχουμε μεγάλο καύσωνα (και σε ένταση και σε διάρκεια) την άλλη βδομάδα. όταν λέμε μεγάλο,εννοώ θερμοκρασίες και κοντά στους 45 σε κάποιες περιοχές

Ωχ για να ρίξω μια ματιά να δω τι παίζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο στο 18αρι δε το σχολιάζω καν! Θα μου πεις το ότι εβγαλε πάλι καύσωνα ειναι η ουσία, αλλά που τον έβγαλε χαχαχαχα..... είπαμε ρεεεε χαχαχα....

1275317680_ens_image(6).png.7d82d016095f78de55328b7386c9780f.png

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Κώστας. είπε:

Ωχ θα πάθω σοκ όταν έρθω την Κυριακή για να ψηφίσω.

Καλά.... με το κύριο να φαίνεται τόσο άκυρο στο 18αρι γιατρέ πιστεύεις πως τη Κυριακή των εκλογών θα πάθεις σοκ?? Μόνο του τελείως! Ολομόναχο! Για μετά τις εκλογές ναι, το συζητάμε! Για πριν όμως και με αυτά τα δεδομένα ούτε λόγος.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατι ωραιες καταιγιδουλες βγαζει ο τζιφος για 4-7 του μηνος οπου θα εχει προηγηθει η μεγαλη ζεστη.Μακαρι να το κρατησει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, Winterlove said:

Καλά.... με το κύριο να φαίνεται τόσο άκυρο στο 18αρι γιατρέ πιστεύεις πως τη Κυριακή των εκλογών θα πάθεις σοκ?? Μόνο του τελείως! Ολομόναχο! Για μετά τις εκλογές ναι, το συζητάμε! Για πριν όμως και με αυτά τα δεδομένα ούτε λόγος.......

Έτσι απροπονητος που είμαι με φοβάμαι.Ειχα πάει Ισπανία  πρόσφατα και ζοριζομουν τις πρώτες 4 ώρες που προσγειώθηκα με το 29c. Μετα όλα καλά. Ο παλιός καλός Κώστας μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

καλημέρα, πάλι μίκρυνε η λίμνη στην ισπανία μετά το άκυρο 18αρι. Πλέον απλά πρέπει να αποφύγουμε τα χειρότερα...

 

 

επίσης από 0 cape  τζίφος και θετικά Li βλέπω για Πέμπτη ακολούθησε τα σενάρια.. Δηλαδή  -5 Li και κάτω σε άλλες περιοχές και 1500j/kg.. Καλό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τετάρτη η θεσσαλονίκη μπορεί να περάσει το χθεσινό 36,4 αν φυσήξει έστω και για λίγο ασθενής ΒΔ. γενικά το διήμερο τρίτη-τετάρτη (με παίο και πέμπτη) θα είναι ο πρώτος πιο γενικευμένος καύσωνας στη χώρα. για δυτικά της πίνδου φαίνεται ένα ασταμάτητο κάψιμο,εδώ απλά θα πέφτει για λίγο σε πιο νορμάλ θερμοκρασίες με πολύ ζέστη απλά και θα ανεβαίνει πάλι. φωτοτυπία του 2012 μέχρι  στιγμής,απλά τότε ιούνιο είχε ξεκινήσει λίγο πιο μετά το κάψιμο

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, notios_polos είπε:

το βαθυ μωβ της σαχαρας καραδοκει...θα καει το πελεκουδι φετος.το 30++ στα 850 δεν το γλιτωνουμε

Χαχα! Α ρε Βαγγέλη! Μετά την επική υπεραισιοδοξία χρόνων, τώρα περιδιαβαίνεις σε πιο ρεαλιστικά μονοπάτια...!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, Limnostorm είπε:

Χαχα! Α ρε Βαγγέλη! Μετά την επική υπεραισιοδοξία χρόνων, τώρα περιδιαβαίνεις σε πιο ρεαλιστικά μονοπάτια...!!! 

χμμμ..σωτηρη μαλλον στα ιδια μονοπατια θα ελεγα..για ενα παραξενο λογο φετος μου χει μπει το σαρακι του καυσωνα και του 30+ στα 850..χαχαχαχα...το μισω δηλαδη σαν φαινομενο αλλα θελω και να το ζησω...για σαικοντοκ ειμαι😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, notios_polos είπε:

χμμμ..σωτηρη μαλλον στα ιδια μονοπατια θα ελεγα..για ενα παραξενο λογο φετος μου χει μπει το σαρακι του καυσωνα και του 30+ στα 850..χαχαχαχα...το μισω δηλαδη σαν φαινομενο αλλα θελω και να το ζησω...για σαικοντοκ ειμαι😋

Επειγοντως εναν ιερεα...Αμεσα πρεπει να σου γινει εξορκισμος...🙈

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sakis13 είπε:

Επειγοντως εναν ιερεα...Αμεσα πρεπει να σου γινει εξορκισμος...🙈

👹👹👹....χαχαχαχα...ερχεται σε λεω το μωβ..πλησιαζει..ραν με ραν το 30 στα 850 ολοενα και θα ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα..Σακη το λεω και το ξαναλεω για να το ξορκισω το κακο γιατι δεν θα το αποφυγουμε.προπονηση κανω😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...