Jump to content
Κώστας.

Αναφορές εξωτερικού - Weather reports all over the world

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντωμεταξύ για να παρηγορούμαστε και η Ιαπωνία φέτος δεν νομίζω να είδε τα κλασικα χιόνια της...διέτρεξα όλες τις δορυφορικές από 1 Γενάρη μέχρι σήμερα και είδα το πολύ 10-12 μέρες με το κλασικό sea effect snow ενώ άλλους χειμώνες θα βλέπαμε 25-30 το ίδιο διάστημα..και εκεί ακόμα μουφοχειμώνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Χάνεται πάρα πολύ πράμα για μισό με ένα βαθμό.. 

Είναι να το γυρίσει σε βροχή μετά έτσι δεν είναι? Το χαμηλό πάει πολύ βόρεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είναι να το γυρίσει σε βροχή μετά έτσι δεν είναι? Το χαμηλό πάει πολύ βόρεια

Ναι μετά τις 6 θα γυρίσει σε βροχή.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, fear777 είπε:

 

 

Φώτο από την προχθεσινή χιονόπτωση. IMG_20240208_172343.jpg.0421b9d1c4dbce91cbb8a21209c0c76e.jpg

Εριξε καλούτσικα σε εσάς.. Αναρωτιέμαι ποιος ήταν η τελευταία φορά που έριξε ξέρω εγώ 10 πόντους Λιντς. Και κατά πόσο μπορεί να ριξει ; ρίχνει ξέρω εγώ 1 φορά στα 10 χρόνια; τι φάση;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 hours ago, Pupazzo di Sole said:

Εριξε καλούτσικα σε εσάς.. Αναρωτιέμαι ποιος ήταν η τελευταία φορά που έριξε ξέρω εγώ 10 πόντους Λιντς. Και κατά πόσο μπορεί να ριξει ; ρίχνει ξέρω εγώ 1 φορά στα 10 χρόνια; τι φάση;

Κοίτα υπάρχει και η υψομετρική διαφορά. Νομίζω έχω περί τα 100μ διαφορά από εσένα. Κοντά στο Roundhay είσαι εσύ ε; Εδώ στο Harrogate είμαστε σχεδόν πάντα στον ψυχρό τομέα σε τέτοια συστήματα. Αν υπήρχε καλός εμποδισμος θα βάζαμε άλλα 15εκ από Πέμπτη μεσάνυχτα και την Παρασκευή και θα έφτανε και το Leeds στα 10εκ χαλαρά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, fear777 είπε:

Κοίτα υπάρχει και η υψομετρική διαφορά. Νομίζω έχω περί τα 100μ διαφορά από εσένα. Κοντά στο Roundhay είσαι εσύ ε; Εδώ στο Harrogate είμαστε σχεδόν πάντα στον ψυχρό τομέα σε τέτοια συστήματα. Αν υπήρχε καλός εμποδισμος θα βάζαμε άλλα 15εκ από Πέμπτη μεσάνυχτα και την Παρασκευή και θα έφτανε και το Leeds στα 10εκ χαλαρά. 

Έχεις σίγουρα  υψομετρική διαφορα.... Όχι κέντρο μένω!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως να ξέρετε, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα και Dubai μας την φόρεσαν σε καταιγίδες και χαλαζόπτωσεις αυτό το 2ημερο.Είμαι αισιόδοξος όμως ότι του χρόνου τον Φεβρουάριο θα τους φτάσουμε οπως πάμε.Δεν τα αγοράζει ολα το χρήμα!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττάλεια: Απόκοσμες εικόνες λόγω της κακοκαιρίας: Πλημμύρισαν δρόμοι και σπίτια, ένας νεκρός 

Στο κέντρο της πόλης, το νερό συγκεντρώθηκε σε πολλές υπόγειες διαβάσεις - Οι Αρχές εντόπισαν το άψυχο σώμα ενός ατόμου μέσα σε αυτοκίνητο σε μία πλημμυρισμένη υπόγεια διάβαση.

antalya_arthro

Ισχυρές βροχοπτώσεις τη νύχτα στην Αττάλεια οδήγησαν σε εκτεταμένες πλημμύρες, που είχαν σαν αποτέλεσμα τον θάνατο ενός κατοίκου στην περιοχή Kepez.

Η κακοκαιρία, που εντάθηκε κατά τη διάρκεια της νύχτας, προκάλεσε συσσώρευση νερού στους δρόμους, καθιστώντας δύσκολη την κίνηση τόσο των πεζών όσο και των οχημάτων. Σε ορισμένες αγροτικές γειτονιές παρατηρήθηκαν πλημμύρες σε σπίτια και επιχειρήσεις.

Στο κέντρο της πόλης, το νερό συγκεντρώθηκε σε πολλές υπόγειες διαβάσεις. Μάλιστα, οι Αρχές εντόπισαν το άψυχο σώμα ενός ατόμου μέσα σε αυτοκίνητο σε μία πλημμυρισμένη υπόγεια διάβαση.


Τα σχολεία έκλεισαν αμέσως για να διασφαλιστεί η ασφάλεια των μαθητών και του προσωπικού, ενώ οι πτήσεις ακινητοποιήθηκαν ως προληπτικό μέτρο έναντι των επικίνδυνων καιρικών συνθηκών. Καθώς τα νερά της πλημμύρας συνέχισαν να ανεβαίνουν, αναπτύχθηκαν υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης για να βοηθήσουν όσους επλήγησαν από τις πλημμύρες και να πραγματοποιήσουν επιχειρήσεις διάσωσης σε περιοχές που βυθίστηκαν από τον κατακλυσμό.

Η νεροποντή επηρέασε επίσης την πτήση του ποδοσφαιρικού συλλόγου της Αττάλειας Antalyaspor, η οποία εκτράπηκε προς το αεροδρόμιο Gazipasa λόγω της κακοκαιρίας στο αεροδρόμιο της περιοχής. Ο σύλλογος δήλωσε ότι θα επιστρέψει στην Αττάλεια οδικώς.

Με τις υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης να εργάζονται ακούραστα για να βοηθήσουν όσους έχουν ανάγκη, η πόλη ξεκίνησε την αργή διαδικασία ανάκαμψης. Καθώς τα νερά υποχωρούν και οι προσπάθειες καθαρισμού συνεχίζονται, οι κάτοικοι της Αττάλειας μένουν να αντιμετωπίσουν τις προκλήσεις που έρχονται μετά από αυτό το καταστροφικό γεγονός.

https://www.protothema.gr/world/article/1466179/attaleia-apokosmes-eikones-logo-tis-kakokairias-plimmurisan-dromoi-kai-spitia-enas-nekros-deite-video/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aλλα περιπου 20 εκατοστα το σκ που μας περασε με πολλα ανεμοσουρια λογω πουδρας και αερα και καθε μερα περναει και ενα συννεφακι και ριχνει χιονι. Το στρωμενο χιονι ειναι κοντα στο 1 μετρο στα ανηλια σημεια.

Εχω μετρησει συνολικα πανω απο 250 εκατοστα στρωμενου χιονιου αυτον τον χειμωνα. Απο τους καλυτερους εδω και αρκετα χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ιταλία... Τρέλα!!! @[weathermaniac] δικό σου!

807027240_snapshot(1).jpg.b5a327489438832c81b7d70b78f5f95d.jpg

Webcam preview

Webcam preview

image.png.9b60a26cf4e0b0e6b71a7285b7d9d07d.png

Webcam Live

Webcam preview

http://www.meteolaserra.it/images/webcam/test/webcam.phpWebcam preview

snapshot.jpg.173046d45ba2f6bfa4ef54fcf727cee9.jpg

SnapShot-20240303_184704.jpg.4d4bcf4e0cfeb415f59da58bfe924a91.jpg

 

webcam2 (1).png

 

1296249172.jpg

Screenshot_2024-03-03-19-00-06-513_com.android.chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...