Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται και από την κάμερα στο λιμάνι ότι γίνεται ψιλοχαμός. Ωραία μέρα η σημερινή βλέπω και δεν το περίμενα να πω την αλήθεια..

1447356726_.thumb.jpeg.d3aa115a7ced8dd502c4c2ac79353f27.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από αυτόν τον χάρτη του meteo.gr καταλαβαίνει κανείς τι νερά θα έτρωγε η κεντρική-ανατολική Στερεά και η Αττική με Δ-ΝΔ καιρούς αν δεν υπήρχε η Πελοπόννησος. Ειδικά οι πεδινές-ημιορεινές περιοχές από Αμφίκλεια μέχρι υπερβόρεια Αττική που ευνοούνται και με Β-ΒΑ, θα είχαν ετήσιο 2000 - 3000mm κάθε χρόνο. Αλλά....μην τα θέλουμε όλα δικά μας 😄😄

 

201909241540_zeus_fatalities_v2.pngας!

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, Ζερίκιος είπε:

Από αυτόν τον χάρτη του meteo.gr καταλαβαίνει κανείς τι νερά θα έτρωγε η κεντρική-ανατολική Στερεά και η Αττική με Δ-ΝΔ καιρούς αν δεν υπήρχε η Πελοπόννησος. Ειδικά οι πεδινές-ημιορεινές περιοχές από Αμφίκλεια μέχρι υπερβόρεια Αττική που ευνοούνται και με Β-ΒΑ, θα είχαν ετήσιο 2000 - 3000mm κάθε χρόνο. Αλλά....μην τα θέλουμε όλα δικά μας 😄😄

 

201909241540_zeus_fatalities_v2.pngας!

Για σκεψου και τι χιονι θα τρωγαμε εαν δεν υπηρχε η Διρφυ...Αλλα με τα αν δεν παμε μπροστα...Πορευομαστε αδερφε με οτι εχουμε...Δε βαριεσαι...Καλα να μαστε...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασικά αν δεν υπήρχε ούτε η Πελοπόννησος, ούτε η Εύβοια (τα ορεινά βασικά), νομίζω Αττική και Βοιωτία θα ήταν μακράν οι πιο βροχεροί νομοί στην Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Ζερίκιος είπε:

Βασικά αν δεν υπήρχε ούτε η Πελοπόννησος, ούτε η Εύβοια (τα ορεινά βασικά), νομίζω Αττική και Βοιωτία θα ήταν μακράν οι πιο βροχεροί νομοί στην Ελλάδα.

Ετσι ακριβως φιλε...Βεβαια το δυτικο κομματι της βοιωτιας(τα χωρια του ελικωνα)και παλι μια χαρα ειναι υετικα...Η λειβαδια ειναι κατ εμε τα Ιωαννινα της στερεας...Στο χιονι απλα κολαει..Απο βροχη ομως δινει ρεστα...Αντιθετα στο χωριο της γυναικας μου στο κοκκινο αλλος θεος..Λιγοτερη βροχη αλλα περισσοτερο χιονι..Σε σχεση παντα με λειβαδια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηδη 90% υγρασια...Μαλλον μεσα στη νυχτα θα προστεθουν αλλα 0.2mm λογω υγρασιας και ετσι παραδοξως θα γραψουμε αλλη μια μερα με υετο..Η τριτη για τον σεπτεμβρη και 59η για το ετος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, sakis13 είπε:

Ετσι ακριβως φιλε...Βεβαια το δυτικο κομματι της βοιωτιας(τα χωρια του ελικωνα)και παλι μια χαρα ειναι υετικα...Η λειβαδια ειναι κατ εμε τα Ιωαννινα της στερεας...Στο χιονι απλα κολαει..Απο βροχη ομως δινει ρεστα...Αντιθετα στο χωριο της γυναικας μου στο κοκκινο αλλος θεος..Λιγοτερη βροχη αλλα περισσοτερο χιονι..Σε σχεση παντα με λειβαδια..

Σε θέμα χιονιού, σε πληροφορώ ότι τα τελευταία 20 χρόνια, το κέντρο της Λιβαδειάς που είναι χτισμένο σε υψόμετρα 150-170μ έχει δεί συνολικά περισσότερα χιόνια από τις υπόλοιπες πρωτεύουσες νομών της ανατολικής Ελλάδας (Λάρισα, Τρίκαλα, Καρδίτσα, Λαμία, Βόλος, Χαλκίδα). Αλλά δύσκολα βλέπει μεγάλα ύψη χιονιού (40-50cm++).  Ο Βόλος έκανε το μπαμ εκεί λίγο πριν μπεί το 2015 και οι υπόλοιπες ρεφάρανε καλά στο χιονιά Βίκτωρ του 2017.

Συγκριτικά με το Κόκκινο, νομίζω ότι είναι άτοπη η σύγκριση γιατί...υπάρχει λόγος που οι πεδινές πρωτεύουσες νομών της ανατολικής Ελλάδας χτίστηκαν εκεί που χτίστηκαν! 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμείς πάλι θα θέλαμε Σκόπια και Κόσοβο και νότια Σερβία να ήταν μια μεγάλη λίμνη....και ο νοών νοητό.......😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη!!Η πτήση από Κωνσταντινούπολη προς Θεσσλονίκη επεισοδιακή!!  Τρομερές αναταράξεις να νομίζεις ότι θα πέσει το αεροπλάνο!! Αστραπές από κάτω και αλλαγή πορείας αεροπλάνου για να αποφύγουμε τον χαμό!!.  Εντομεταξύ νέα μουδανιά που είχε πάει ο μπαμπάς μου κανονική θεομηνία μου είπε. Γενικά η κακοκαιρία ήταν υπέροχη αν και την έζησα με έναν τελείως διαφορετικό τρόπο!

 

Πάμε για τα επόμενα μιας και έρχονται και άλλα. Υπέροχη ψύχρα έξω!

 

 

Αϋριο φωτοαφιέρωμα αν και να ξέρετε δεν πήγα νέα υόρκη. Του χρόνου αυτό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά σήμερα ήταν φανταστική μέρα. Ξεκίνημα από το πρωί με κλασσική φθινοπωρινή ποτιστική βροχή με ομίχλες στα βουνά. Άνοιγμα το μεσημέρι με αναπτύξεις και το απόγευμα προς βράδυ μπόρες και καταιγίδες. Πραγματικά τα είχε όλα η μέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, MeteoTirnavos είπε:

Πραγματικά σήμερα ήταν φανταστική μέρα. Ξεκίνημα από το πρωί με κλασσική φθινοπωρινή ποτιστική βροχή με ομίχλες στα βουνά. Άνοιγμα το μεσημέρι με αναπτύξεις και το απόγευμα προς βράδυ μπόρες και καταιγίδες. Πραγματικά τα είχε όλα η μέρα!

ο τέλειος συνδυασμός για καταιγίδα φίλε!! εχεις καμιά φώτο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

ο τέλειος συνδυασμός για καταιγίδα φίλε!! εχεις καμιά φώτο?

2-3 φώτο τράβηξα με το κινητό θα τις ανεβάσω αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, MeteoTirnavos είπε:

2-3 φώτο τράβηξα με το κινητό θα τις ανεβάσω αύριο.

οκ φίλε σε ευχαριστώ!! Τελικά κατάφερα και μούφιασα την ανατολική ακτή πάντως. 3 καταιγίδες στην Θεσσαλία κοντά ή και μέσα στην Λάρισα και μόλις μια εκεί. ΠΟυ διαλύθηκε κιόλας. Και να δει κανείς τους χάρτες θα εντυπωσιαστεί από το πόσο θα συνεχιστεί η ξηρασία εκεί. Τα λέμε αύριο Θάνο!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη!!Η πτήση από Κωνσταντινούπολη προς Θεσσλονίκη επεισοδιακή!!  Τρομερές αναταράξεις να νομίζεις ότι θα πέσει το αεροπλάνο!! Αστραπές από κάτω και αλλαγή πορείας αεροπλάνου για να αποφύγουμε τον χαμό!!.  Εντομεταξύ νέα μουδανιά που είχε πάει ο μπαμπάς μου κανονική θεομηνία μου είπε. Γενικά η κακοκαιρία ήταν υπέροχη αν και την έζησα με έναν τελείως διαφορετικό τρόπο!

 

Πάμε για τα επόμενα μιας και έρχονται και άλλα. Υπέροχη ψύχρα έξω!

 

 

Αϋριο φωτοαφιέρωμα αν και να ξέρετε δεν πήγα νέα υόρκη. Του χρόνου αυτό. 

Καλως ορισες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορος Δίρφυς τώρα...η Εύβοια ήταν εκτός των έντονων φαινομένων εχθές...

893E1121-60C0-422D-BEA2-418F2B45658E.jpeg

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Με ηλιοφάνεια ξεκινήσαμε σήμερα αλλά πολύ υγρασία το πρωί...στους 12,7 η ελάχιστη νωρίς το πρωί στους 18,5 τώρα.... πάμε για μια βδομάδα με καλό καιρό και ζέστη για την εποχή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη!!Η πτήση από Κωνσταντινούπολη προς Θεσσλονίκη επεισοδιακή!!  Τρομερές αναταράξεις να νομίζεις ότι θα πέσει το αεροπλάνο!! Αστραπές από κάτω και αλλαγή πορείας αεροπλάνου για να αποφύγουμε τον χαμό!!.  Εντομεταξύ νέα μουδανιά που είχε πάει ο μπαμπάς μου κανονική θεομηνία μου είπε. Γενικά η κακοκαιρία ήταν υπέροχη αν και την έζησα με έναν τελείως διαφορετικό τρόπο!

Καλως όρισες πίσω φίλε... !! Λογικό αυτό με το αεροπλάνο, τρομακτικό μεν αλλά εμπειριάρα χαχα

Πήρε την ανηφόρα η θερμοκρασία σήμερα, στους 25 βαθμούς τώρα και βλέπουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, Winterlove είπε:

Καλως όρισες πίσω φίλε... !! Λογικό αυτό με το αεροπλάνο, τρομακτικό μεν αλλά εμπειριάρα χαχα

Πήρε την ανηφόρα η θερμοκρασία σήμερα, στους 25 βαθμούς τώρα και βλέπουμε...

σιχαίνομαι τα roller coaster και αυτό ήταν κάτι σαν αυτό. Με την διαφορά ότι κινδυνεύεις παραπάνω. Βέβαια εκείνη την στιγμή εγώ ήμουν με τη  κάμερα και έπαιρνα κάποιες φάσεις. Δυστυχώς φώτο δεν έχω καλές. ΟΙ αστραπές ΄ταν από το απέναντι παράθυρο φυσικά...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...