Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα ειδα την προοπτικη σε γφς και ευρωπαιο.Λογικα μιλαμε γιαβτον χειροτερο Οκτωβρη ολων των εποχων ή εναν απο τους χειροτερους.Οι "στατιστικολογοι" του φορουμ τι εχουν να πουν?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανατολικότερο σενάριο θα βγάλει ο τζίφος. όπως φαίνεται οι μεταβλητές έχουν καθίσει με τέτοιο τρόπο ώστε τελικάη προεξοχή του αυλώνα να πλησιάσει πολύ κοντά στην περιοχή μας. ¨οσο αφορά την Αμερική όχι μόνο δεν κινήθηκε στα άλλα μοντέλα αλλά απομακρύνθηκε κιόλας, δηλαδή όλος ο πολικός στρόβιλος όσο κατεβαίνει, κατεβαίνει ατόφιος

gfsna-0-138.png?18

 

 

 

Σήμερα με βάση τα χθεσινά ήξερα που θα πήγαινε το πράγμα και όντως ακριβώς όπως μου ήρθε στο μυαλό έγινε. Αύριο όμως δεν έχω ιδέα τι θα αντιμετωπίσουμε. πραγματικά. Εγώ στο μυαλό μου για να είμαι έτοιμος και να μην κοκκινίσει ο σβέρκος μου θα πω για το πρώτο απλό πέρασμα βροχών και όχι κάτι πιο οργανωμένο, παρόλο που το έδειξαν πολλά μοντέλα σήμερα. Δεν υπάρχει καμία συγκεκριμένη τάση για το τι θα γίνει στις δευτερεύουσες μεταβλητές.

πανέμορφο εικόνικό θα βγάλει ο τζίφος. πφφφφ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τωρα ειδα την προοπτικη σε γφς και ευρωπαιο.Λογικα μιλαμε γιαβτον χειροτερο Οκτωβρη ολων των εποχων ή εναν απο τους χειροτερους.Οι "στατιστικολογοι" του φορουμ τι εχουν να πουν?ο 

Ο περσινός νομίζω ήταν χειροτερος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μετά από πολύ καιρό πέσαμε στα νύχια και την ανάγκη του τζιφου.Οι τζιφικοι τι έχουν να δηλώσουν γι αυτο το ραν?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Και μετά από πολύ καιρό πέσαμε στα νύχια και την ανάγκη του τζιφου.Οι τζιφικοι τι έχουν να δηλώσουν γι αυτο το ραν?

Τι ακριβώς θα πει αυτό?? Εγώ δηλαδή δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω?😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Ο περσινός νομίζω ήταν χειροτερος

Ο περσινος μπάστακας κρατησε μεχρι το πρωτο δεκαημερο του νοεμβριου

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πρώτη δυτική εικονική χιονοδιάταξη της σαιζόν από το 18αρι. όχι η καλύτερη σαφώς, αλλά κάτι θα έκανε.  τα πάντα είναι καλύτερα μπροστά στο έκτρωμα που ζούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πρώτη δυτική εικονική χιονοδιάταξη της σαιζόν από το 18αρι. όχι η καλύτερη σαφώς, αλλά κάτι θα έκανε.  τα πάντα είναι καλύτερα μπροστά στο έκτρωμα που ζούμε

Ας βγει επιτελους μια ταση για αλλαγη της κυκλοφοριας και ας  γινει και με δυτικη  χιονοδιαταξη αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τωρα ειδα την προοπτικη σε γφς και ευρωπαιο.Λογικα μιλαμε γιαβτον χειροτερο Οκτωβρη ολων των εποχων ή εναν απο τους χειροτερους.Οι "στατιστικολογοι" του φορουμ τι εχουν να πουν?

Μακράν ο χειρότερος εδώ και χρόνια..... πέρυσι, εμείς τουλάχιστον δεν είχαμε τόσο υψηλές θερμοκρασίες.. ήταν πιο νορμαλ...

Κοντομάνικα, μέχρι και κλιματιστικά τέλη Οκτώβρη σίγουρα θα έχει πολλά χρόνια να συμβεί, εφόσον έχει συμβεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Ο περσινός νομίζω ήταν χειροτερος

Αποκλειεται.

Μπηκα τελικα στο σταθμο της ιπποκρατειου και ειμαστε φετος 3 βαθμους πιο ψηλα σε μεση Τ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Μακράν ο χειρότερος εδώ και χρόνια..... πέρυσι, εμείς τουλάχιστον δεν είχαμε τόσο υψηλές θερμοκρασίες.. ήταν πιο νορμαλ...

Κοντομάνικα, μέχρι και κλιματιστικά τέλη Οκτώβρη σίγουρα θα έχει πολλά χρόνια να συμβεί, εφόσον έχει συμβεί...

Ετσι.Εγω δε θυμαμαι τετοιο εκτρωμα παντως Ηρακλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν τρέξιμο καλό το 18αρι (καλύτερο).... καλό για καληνύχτα τουλάχιστον!! Η συνέχεια αύριο.. θα 'ρθει και η σειρά μας που θα πάει...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Athinaios είπε:

μην ανησυχειτε ρε σεις ολα θα γινουν αφου ειχε δωσει το accuweather για φθινοπωρο οτι θα ειμαστε σε υγρες περιοδους .. αντε να δουμε σε λιγο τα τρεξιματα icon - cfs - gfs 18αρια για τυχον θετικες αλλαγες..

Οι συγκεκριμενοι φιλε πιανουν πιο ευκολα την περιοδο της καθε γυναικας παρα την περιοδο βροχων για την μεσογειο...Απλα ignore them...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Στα πρωινά τρεξίματα σημαντικές διαφορές στις 144 ώρες

UMKO

Modele UKMO - Carte prévisions

GEM

gemeu-0-144.png?00

GFS

gfseu-0-144.png?0

Περαν των 144 ωρών τα κοιταω απλα για χαβαλε...δυστυχώς ο τζιφος είναι για κλαματα,,,

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τωρα ειδα την προοπτικη σε γφς και ευρωπαιο.Λογικα μιλαμε γιαβτον χειροτερο Οκτωβρη ολων των εποχων ή εναν απο τους χειροτερους.Οι "στατιστικολογοι" του φορουμ τι εχουν να πουν?

Και μας εδω στα γρεβενα ηταν χειροτερος περσι..οχι μονο ο οκτωβριος αλλα και ο σεπτεμβριος αν μπεις στα στατιστικα εχω γραψει...περσι ο καθενας εριξε 16 χιλιοστα...ενω φετος ο σεπτεμβριος 15 και ο οκτωβριος 60 κατι δε θυμαμαι ακριβως...αλλα περσι ηταν πιο κρύος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ενσέμπλες ψιθυρίζουν και θερμή εισβολή στις 4-5 του μήνα. Ότι να 'ναι φέτος. Φυσικά υετός πουθενά. Για τζίφο μιλάω, τα άλλα μοντέλα δεν θα τα είδα. Υπάρχουν συγκεντρωμένα κάπου σε διάγραμμα όπως του τζίφου;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλό το τζεμ αλλά μόνο του και καμία βάση λόγο αξιοπιστίας....το ούκμο πολύ μέτριο..τουλάχιστον έβγαλε το χαμηλό στην Ιταλία στις 144...λίγο να συννεφιάσει ρε μαμότο λίγο να ψιλοβρέξει..να μην έχει ντάλα ήλιο και τόσο ζέστη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oasis είπε:

Ενώ κάποιοι κάνουν όνειρα για βροχές και πτώση Τ από αρχές του Νοέμβρη τα ens μας γλεντάνε αδυσώπητα........

MT8_Athen_ens.png

Απλά να θυμίσω ότι τα ανσάμπλ από το συγκεκριμένο μοντέλο που έβαλες μόλις χτες ούτε ένα 24ωρο πριν έδειχναν όχι μία αλλά δύο ψυχρές εισβολές στο ίδιο τρέξιμο....άρα τζάμπα χάνεις το χρόνο σου...φυσικά ούτως ή άλλως τα θερμά σεναρια βρίσκονται απο νωρίς αλλά και πάλι την ίδια αξιοπιστία που είχε χτες με τις ψυχρές εισβολές την ίδια έχει και τώρα....άσε που προσωπικά δεν κοιτάω πλεον καν τον τζίφο αυτό είναι λεπτομέρεια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις μούφες τις πιάνουν πιο εύκολα. Δε λέω ότι σόνι και ντε θα έχει πάλι 15άρια στα 850 αλλά τα κάτω των 5 που έδειχνε έχουν χαθεί οριστικά. Στην καλύτερη στα κλιματικά να πάει και αφού δεν φαίνονται βροχές πουθενά πάαααααααααααααααααααλι ήλιος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, κάθε μοντέλο τα δικά του για τα κοντινά με τον ευρωπαίο να έχει το χειρότερο σενάριο όπως φαίνεται αφού ξεχειλώνει άπειρα τον αυλώνα οπότε το ένα μέρος πάει δυτικά και το άλλο ανατολικά.  Δηλαδή μοιάζει αρκετά με το χθεσινοπρωινό του τρέξιμο, απλά και το υπόλοιπο μέρος του αυλώνα είναι λίγο πιο δυτικά. Όμως με τέτοιο ξεχείλωμα μόνο ένα πέρασμα από ασθενείς βροχές μπορεί να υπάρξει

 

και το σημερινό αικον παρόμοιο με παίο βλέπω.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...