Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και καλο χειμωνα να εχουμε. Δυστυχως εξανεμιστηκε η οποια ψυχρη καταβαση φαινοταν για αρχες Νοεμβρη. Ας ελπισουμε σε βροχες τουλαχιστον. Κουρασε η ζεστη και τα κουνουπια. Εκτος αυτου, αυτη η βρωμοζεστη και υγρασια ευνοει τις ασθενειες και τη γριπη. Ενας καιρος σιχαμα με λιγα λογια. Ελπιζουμε ολοι και πονταρουμε σε μια βιαιη αλλαγη μεσα στο Νοεμβρη που μακαρι να εναρμονιστει με την εποχη. Την καλημερα μου σε ολους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για αυτό είπα και εχθές ότι η δευτερεύουσα μεταβλητή είναι τόσο οριακή και στο φλου που δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα. με μια μικρή αλλαγή πάλι στις 48 ώρες τόσο δα, αλλά κομβικής σημασίας ο ευρωπαίος έχει τα αποτελέσματα που βλέπετε

ECM1-168.GIF?24-12

 

 

μάλλον θα βγει πιο ακραία δυτική διάταξη από εχθές το πρωί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς το απόλυτο τίποτα, φοβάμαι ότι πρέπει να κάνουμε αρκετή υπομονή ακόμη και να ελπίζουμε να αλλάξει η κυκλοφορία κάπου μέσα στον Νοέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην τολμήσει και βγει ο παίος και εγώ θα είμαι στην συνάντηση για να χάσω δυτική κακοκαιρία??? Απαπαπα!! 2 νοεμβρίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ στον ορίζοντα. Μόνο ευχολόγια λέμε και ελπίδες. Τίποτα ουσιαστικό δυστυχώς. Ότι χειρότερο θα μπορούσε να συμβεί, εμένα με επηρεάζει πλέον αυτό το πράγμα και στην καθημερινή ζωή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

για αυτό είπα και εχθές ότι η δευτερεύουσα μεταβλητή είναι τόσο οριακή και στο φλου που δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα. με μια μικρή αλλαγή πάλι στις 48 ώρες τόσο δα, αλλά κομβικής σημασίας ο ευρωπαίος έχει τα αποτελέσματα που βλέπετε

ECM1-168.GIF?24-12

 

 

μάλλον θα βγει πιο ακραία δυτική διάταξη από εχθές το πρωί.

Δυστυχώς πιστεύω πως εάν δεν σταματήσει να είναι τόσο ισχυρός ο αντικυκλωνας στην Γροιλανδία όλο θα έχουμε καταβάσεις στην Ιβηρική και εμείς θα είμαστε στο θερμό κσι άνυδρο τομέα. Καλημέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ,μπαίνω μέσα κι αντί να δω χαρές και πανηγύρια  βλέπω απαισιοδοξία και γκρίνια!!!!...το νερό μπήκε στο αυλάκι,2-4 Νοεμβρίου έρχεται επιτέλους το φθινόπωρο σε προχωρημένη μορφή. Υγ σωτο το Τζεμ λέει άλλαξε ανάλυση από τα 25 στα 15 χλμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαφωνώ για την ζέστη και τις ιώσεις . ως ειδικός στα θέματα αυτά[ειδικός επειδή αρρωσταίνω χεχε] μόνο το κρύο μπορεί να προκαλέσει τέτοια πράγματα. Δεν είναι τυχαίο που οι χρονιές που είχαν τους πιο βαρείς χειμώνες, είχαν και εμένα περισσότερες φορές άρρωστο. όπως το 16-17 που με ξέσκισε στις ιώσεις, ενώ για πρώτη φορά φέτος δεν έχω αρρωστήσει ακόμα για την πρώτη φορά της σαιζόν παρόλο που κοντεύει να τελειώσει ο Οκτώβρης.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ε τι κρυώσεις ρε Μιχαήλ; Σαν μέσα Σεπτέμβρη είναι τώρα 😛

Υπήρξε μια φορά που είχα ίωση κατακαλόκαιρο Ιούλιο μήνα. Έξω είχε 40 βαθμούς και εγώ είχα 41.5 3 παπλώματα το βράδυ και έξω α βράζει ο τόπος αλλά εγώ κρύωνα... Βέβαια αυτό ήταν απλά μια ίωση και όχι η κοινή γρίπη. Γενικά πάντως η πρώτη αρρώστια μου είναι εκεί τέλη Σεπτεμβρίου περίπου [και πέρσι γύρω στις 20 Σεπτέμβρη αρρώστησα κρυολόγημα αλλά στα Γιάννενα είχε 30++ βαθμούς τότε] Θυμάμαι χαρακτηριστικά μου ήμουν με κοντομάνικο και με άπειρο κλασσικά συνάχι. Άλλα όπως και η ατυχία, έτσι και οι ιώσεις από ένα σημείο και μετά συνηθίζονται.

 

σόρρυ για το οφφ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε μπορω να ανεβασω χαρτες τωρα αλλα κοιταξτε μεσο ορο τζιφου και ευρωπαιου στις 240 ωρες...καποιος θα ξεφτιλίστει...μαλλον ολοι ξερουμε ποιος....ειναι τοσο σιγουρος ο τζιφος που πεταει και το πρασινακι ακριβως στην ισπανια χαχαχχαα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεταβατική περίοδος....ΓΙ αυτό βλέπουμε διαφορετικά σενάρια κάθε μέρα.....Ψάχνονται τα μοντέλα γιατι υπάρχει αλλαγή στη κυκλοφορία με τη διατάραξη από τις ψυχρές μάζες από τα βόρεια.Σίγουρα θα αλλάξει το μοτίβο με το νέο μήνα φαίνεται αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως είπα μην τολμήσει και κάνει κάτι τέτοιο την ημέρα της συνάντησης, αλλιώς βλέπω να μην έρχομαι

gfs-2-234.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

έπος το 6αρι του τζίφου από την αρχή  μέχρι το τέλος

Εγώ δε λέω έπος αλλά παραθύμια του τζίφου που τα έχουμε δει άπειρες φορές... μακάρι να βγει βέβαια αλλά οι πιθανότητες απειροελάχιστες (το ξέρεις βεβαια)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φουντώνουν να γεωδυναμικα στην ιβηρική.ετοιμοι??επιτέλους τελειώνει η π@@@@α που ζούμε.στη συνάντηση 2 Νοεμβρίου το κλίμα θα νε εορταστικό 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Εγώ δε λέω έπος αλλά παραθύμια του τζίφου που τα έχουμε δει άπειρες φορές... μακάρι να βγει βέβαια αλλά οι πιθανότητες απειροελάχιστες (το ξέρεις βεβαια)

Κοίτα Δημήτρη ο λόγος που ξέρω ότι αυτό που έβγαλε ο τζίφος και πιο πριν, αλλά και πιο μετά δεν είναι τόσο άκυρα, είναι επειδή, έχουν κλειδώσει πολλές μεταβλητές, οπότε τουλάχιστον για το πρώτο δεν είναι δύσκολο να βγει. Έμεινε η τελευταία δευτερεύουσα μεταβλητή για την πρώτη κακοκαιρία που νομίζω οριστικά θα ξέρουμε αύριο το πρωί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Φουντώνουν να γεωδυναμικα στην ιβηρική.ετοιμοι??επιτέλους τελειώνει η π@@@@α που ζούμε.στη συνάντηση 2 Νοεμβρίου το κλίμα θα νε εορταστικό 😀

θυμάμαι τους 11 βαθμούς και ψιλόβροχο που έλεγες. Βλέπω να βγαίνουν χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Κοίτα Δημήτρη ο λόγος που ξέρω ότι αυτό που έβγαλε ο τζίφος και πιο πριν, αλλά και πιο μετά δεν είναι τόσο άκυρα, είναι επειδή, έχουν κλειδώσει πολλές μεταβλητές, οπότε τουλάχιστον για το πρώτο δεν είναι δύσκολο να βγει. Έμεινε η τελευταία δευτερεύουσα μεταβλητή για την πρώτη κακοκαιρία που νομίζω οριστικά θα ξέρουμε αύριο το πρωί.

Η πρωτεύσουσα κακοκαιρία ποια είναι αυτή στις 31;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σίγουρα κάποια στιγμή θα γυρίσει, δεν είναι δυνατόν να έχουμε 25αρια κάθε μέρα μέχρι το Μάρτη φυσικά. Απλά ρε παιδιά τα έχουν πάρει πίσω τόσες πολλές φορές συνεχόμενα που δεν μπορώ να εμπιστευτώ. Σαν το παραμύθι με το παιδί και το λύκο ένα πράμα..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...