Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυσκολευετε πολυ για Αττικη να δωσει βροχες με βαση το τρεξιμο βροχη μονο 31 και 5 νοεμβρη..σχετικα θερμες αεριες μαζες απο αφρικη ερχονται προς τα πανω 2 με 5  του μηνα τραγικα πραγματα.. 6 και μετα δειχνει να ερχεται νεα επιδεινωση του καιρου

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χοντρικά στην λογική του ούκμο το 6αρι του τζίφου.

η μία δυτική διάταξη μετά την άλλη στο 6αρι! Αν έβγαινε θα έμπαινε όλο το χαμένο νερό τους τελευταίου 1.5 χρόνου

 

anim_gxd6.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες...Οι διαταξεις δεν ειναι για Αττικη...Αν και θα πρεπε...Μην περιμενετε πολλα...Καλο τριημερο..Αναφορες απο Κοκκινο βοιωτιας και πληρη αποτοξινωση απο χαρτες...Φιλια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιώνονται τα ενσέμπλς του τζίφου για την πρώτη κακοκαιρία , λογικό γιατί στο 00αρι ήταν πολύ μέτρια

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

χοντρικά στην λογική του ούκμο το 6αρι του τζίφου.

η μία δυτική διάταξη μετά την άλλη στο 6αρι! Αν έβγαινε θα έμπαινε όλο το χαμένο νερό τους τελευταίου 1.5 χρόνου

 

anim_gxd6.gif

αυτό θα έδινε πεδινο χιόνι? ??????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

αυτό θα έδινε πεδινο χιόνι? ??????

Δεν θα χιονησει ποτέ ξανά στη περιοχή σου. Τελείωσε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρώ ότι για τα μέτρα αυτού που βιώνουμε καλά πάμε .Δυτική Ελλάδα σίγουρα αλλά και τα νησιά Ανατολικού Αιγαίου έχουν αυξημένες πιθανότητες να δούνε καλές βροχές σε πρώτη φάση . Εξακολουθεί η τάση στα μακρινά είτε με το ξεχείλωμα του χαμηλού στον Ατλαντικό προς ΒΑ στον τζίφο ,είτε προς Β στον Ευρωπαίο να είναι να μπαίνουν χαμηλά στην Ευρώπη.Υπομονή ,φαίνεται το μαρτύριο να τελειώνει .Ίσως όχι θεαματικά όπως θα θέλαμε αλλά θα Φθινοπωριάσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

αυτό θα έδινε πεδινο χιόνι? ??????

όχι βρε ούτε καν, συννεφιές βροχές και φυσιολογικές θερμοκρασίες θα σου έδινε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Με τι θα εχεις πεδινό χιόνι;Με 18 βαθμούς;

ρώτησα γία της 9 του μήνα κάπου εκεί που είχε τα μπλε γεωδυναμικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

όχι βρε ούτε καν, συννεφιές βροχές και φυσιολογικές θερμοκρασίες θα σου έδινε

ρώτησα γία της 9 του μήνα κάπου εκεί που είχε τα μπλε γεωδυναμικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

ρώτησα γία της 9 του μήνα κάπου εκεί που είχε τα μπλε γεωδυναμικά 

ναι ναι δεν μπορεί να πεσει με την καμία χιόνι ακόμα και με 0 στα 850, με τέτοια διάταξη στην περιοχή σου θεωρητικά πάντα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διστυχώς μόνο 31/10-2/11 αν έχουμε βροχές αξιόλογες και πτώση της Τ. Μάλιστα 3-6/11 ανεβάζει τις Τ με αποκορύφωμα την 5/11. Από 7/11 και παραπίσω πήγε η 1η ψυχρή εισβολή εάν έρθει. Μακάρι να έρθει τότε η 1η ψυχρή εισβολή του φθινοπώρου!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Διστυχώς μόνο 31/10-2/11 αν έχουμε βροχές αξιόλογες και πτώση της Τ. Μάλιστα 3-6/11 ανεβάζει τις Τ με αποκορύφωμα την 5/11. Από 7/11 και παραπίσω πήγε η 1η ψυχρή εισβολή εάν έρθει. Μακάρι να έρθει τότε η 1η ψυχρή εισβολή του φθινοπώρου!!!

Εδω και 2-3 εβδομαδες  καθυστερει συνεχεια την ψυχρη εισβολη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Διστυχώς μόνο 31/10-2/11 αν έχουμε βροχές αξιόλογες και πτώση της Τ. Μάλιστα 3-6/11 ανεβάζει τις Τ με αποκορύφωμα την 5/11. Από 7/11 και παραπίσω πήγε η 1η ψυχρή εισβολή εάν έρθει. Μακάρι να έρθει τότε η 1η ψυχρή εισβολή του φθινοπώρου!!!

Φιλαρακι?Αν θες ψυχρες εισβολες να περιμενεις κανα μηνα ακομα.Εδω παλευουμε μπας και βρεξει επιτελους,και εσυ γουστάρεις ξεροκρυα από τωρα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Φιλαρακι?Αν θες ψυχρες εισβολες να περιμενεις κανα μηνα ακομα.Εδω παλευουμε μπας και βρεξει επιτελους,και εσυ γουστάρεις ξεροκρυα από τωρα?

Δε θέλω ξεροκρυα. Βροχές θέλω κι εγώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Δε θέλω ξεροκρυα. Βροχές θέλω κι εγώ. 

Καταντησε αηδια αυτος ο καιρος,.Ας ελπισουμε ο νοεμβριος να βγαλει τα σπασμένα του προηγουμενου διμηνου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...