Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ποιο τρεξιμο? Με αυτα εχουμε  αυξυση υετου και ειναι παρα που καο θερμοκρασιακα για τα  μακρινα

αύξησαν υετο αλλά χάλασαν θερμοκρασίες σχετικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

αύξησαν υετο αλλά χάλασαν θερμοκρασίες σχετικά 

Δεν χαλασε τιποτα...τα σεναρια δεν αλλαξαν πολυ και το κυριο μου δινει 8mm σε χιονι και 25 σε χιονονερο..επισης μου δινει 2 ημερες ολικου παγετου ( παραλιγο 3 ημερες...) και με  ελαχιστη -6 για 2 ημερες... Μια χαρα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα. υπομονη θελει να δουμε πως θα εξελιχθει η κατασταση μακροπροθεσμα... για δευτερα μενει να δουμε αν θα χουμε βροχη η ισχυρο ανατολικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταλαβαινω τον ενθουσιασμο ορισμενων και φυσικα την προσμονη για χιονοκαιρο..Αλλα τελειως φιλικα και μονο...ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ..Δεν υπαρχει τιποτα χειροπιαστο ακομα..Το μονο που φαινεται και ανεφερε και ο φιλος μου ο θοδωρης ειναι η ανοδος του αζορικου..Αυτο ομως δε σημαινει απαραιτητα οτι θα εχουμε ψυχρη εισβολη...Και τα ιδανικοτερα σεναρια να ειχαμε τωρα ειναι δεδομενο οτι θα αλλαζαν μετεπειτα..Βημα βημα..

Εγω προσωπικα πιστευω οτι στα Νικολοβαρβαρα θα εχουμε κακοκαιρια..Το τι χαρακτηριστικα θα εχει,φθινοπωρινα η χειμερινα θα το δουμε...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

και ποιος δεν θα ηθελε το σεναριο 18 του μοντελου gem

gens-18-0-312.png

Εγω και ολοι οσοι ειμαστε απο λαμια και πανω χαχαχχαχα...απο τοσο νωρις τοσο ξεροκρυο κριμα...πλακα κανω οπου θελει ας παει αρκει να ερθει προς τα εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρώτη σχετικα χειμερινή θερμοκρασία από το The weather channel (νομιζω περνει στοιχεία από τζίφο αν όντως περνει από τζίφο θεωρώ ότι αρχίζει να φαίνεται κάποια αλλαγή 

Screenshot_2019-11-23-09-47-36.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Όταν ένα ποστ σου ανοίγει τα μάτια λέγοντας σου ότι μαλλον θα βαρβαρωσει το κρύο της Αγίας,και παράλληλα σου ρίχνει ιδέα για το τι θα μαγειρέψεις σήμερα είναι από μόνο του αξιέπαινο.Γιωργο μου προσωπικά ευχαριστώ!

Υ.γ Τα μάτια μας στην διαφαινόμενη άνοδο του Αζορ στα τέλη του μήνα.Μπορει να γίνει ο πρώτος σοβαρος εμποδισμος που ισως φέρει χειμωνιάτικη διάταξη κάπου στη Μεσόγειο.Το που θα το μάθουμε περί τα τέλη της άλλης βδομάδας.

 

Μελιτζανες Σαββατιατικα ρε μεγαλε; Θα το θεωρησει ιεροσυλια ο μπαρμπα Μελισσιωτης κ θα σε μπαναρει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, teopap7 είπε:

Παιδια να ρωτησω κατι.Το διάγραμμα του παιου που βλεπαμε στο meteoguru δεν υπαρχει πια?που αλλου το βρισκουμε?

Καλημερα.Δε ξερω teo αν σε βολευει αυτο εδω. https://meteologix.com/gr/forecast/264371-athens/ensemble/euro

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ καλή η λογική του παίου για εδώ, απλά δεν μπόρεσε να κατεβάσει όλον τον αυλώνα. οκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν την ελευση του χαμηλου και τον επηρεασμο μας απο το απογευματοβραδο της Κυριακης στην Αττικη,δε θα πρεπει να περασει απαρατηρητη η διαταραχη στον Αργολικο κολπο που σε συνδιασμο με  τον ΝΝΑ ανεμο,μπορει να βρεξει περιοχες κυριως στα παραλια του Σαρωνικου πολυ πιο νωρις απο το κυριο περασμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το κλιματικο cfs παντως δεν δινει νερο για βορεια ελλαδα σε ολα τα τρεξιματα του επιμενει σε αττικη-πελοποννησο-ευβοια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, teo_73 said:

Πριν την ελευση του χαμηλου και τον επηρεασμο μας απο το απογευματοβραδο της Κυριακης στην Αττικη,δε θα πρεπει να περασει απαρατηρητη η διαταραχη στον Αργολικο κολπο που σε συνδιασμο με  τον ΝΝΑ ανεμο,μπορει να βρεξει περιοχες κυριως στα παραλια του Σαρωνικου πολυ πιο νωρις απο το κυριο περασμα.

Επίσης η έλευση του τα ξημερώματα λογικά θα είναι με μεγάλη ραγδαιότητα και στο λεκανοπέδιο Τέο, βλέπω καικάποια αστάθεια να υπάρχει ακόμα οπότε θα χουμε και φωτορυθμικά μαζί!Τα 30-40μμ χοντρικά που δίνονται νομίζω τα 20-25 θα πέσουν σε σύντομο χρονικό διάστημα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Ο Ερμής το σκούρο μπλε το περνάει και πάνω από Αττική πιο νωρίς φαντάζομαι Χρηστο ε;

 

WRF-SlpRain-2km-T60.png

WRF-SlpRain-2km-T63.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Επίσης η έλευση του τα ξημερώματα λογικά θα είναι με μεγάλη ραγδαιότητα και στο λεκανοπέδιο Τέο, βλέπω καικάποια αστάθεια να υπάρχει ακόμα οπότε θα χουμε και φωτορυθμικά μαζί!Τα 30-40μμ χοντρικά που δίνονται νομίζω τα 20-25 θα πέσουν σε σύντομο χρονικό διάστημα....

Ναι Jimmy και εγω προς αυτη τη ''συμπεριφορα'' προσανατολιζομαι.Δλδ ενα βιαιο περασμα και αυξομειωσεις σε ποτιστικες μεχρι τα ξημερωματα περιπου.Θα εχουμε μπολικα ηλεκτρικα και κυριως μεσα στον Σαρωνικο οπου οι δεικτες για καταιγιδα ειναι πολυ αυξημενοι τις νυχτερινες ωρες.Τωρα για τα χιλιοστα που μπορει να πεσουν υπαρχει μια  ομοφωνια σε αυτα τα νουμερα που ανεφερες αλλα τοπικα μπορει να παει και πολυ παραπανω οπως μας εχει δειξει η ιστορια σε τετοια περασματα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προς τις πρωινες ωρες δειχνει το gfs στον χαρτη να πηγαινει ανατολικη αττικη ευβοια το πολυ νερο..

48-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...