Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Γινεται να το παει ξανα πιο βορεια?

ο τζίφος ναι, ο παίος όχι. μικρες διαφορές, κομβικές όμως για την βόρεια χωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαλλον θα εχουμε πολυ βιαιο περασμα μεσα στη νυχτα και προς το ξημερωμα στην Αττικη.Ειναι καλο οτι δεν θα υπαρχει κινηση,ισως υπαρξουν πλημμυρικα φαινομενα.

Επισης,μεγαλη προσοχη σε Πιερια,Ημαθια θα πεσει πολυ νερο και μαλιστα σε ωρες που ο κοσμος κυκλοφορει.

Μεγαλη προσοχη τελος σε Μεσσηνια,Λακωνια,Αργολιδα,Κορινθια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μαλλον θα εχουμε πολυ βιαιο περασμα μεσα στη νυχτα και προς το ξημερωμα στην Αττικη.Ειναι καλο οτι δεν θα υπαρχει κινηση,ισως υπαρξουν πλημμυρικα φαινομενα.

Επισης,μεγαλη προσοχη σε Πιερια,Ημαθια θα πεσει πολυ νερο και μαλιστα σε ωρες που ο κοσμος κυκλοφορει.

Μεγαλη προσοχη τελος σε Μεσσηνια,Λακωνια,Αργολιδα,Κορινθια!!

ανατολική ημαθια θα έχουμε καλά φαινόμενα η μόνο δυτικότερη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξημερωματα Δευτερας κατα τις 5.00 το πρωι θα ξεκινησω για δουλεια με προορισμο Κηφισια....ο θεος να με φυλαει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Θα έχουμε και τα πρώτα αξιόλογα χιόνια πάνω από τα 2100μ. περίπου στην Πίνδο.. 

Μακάρι πραγματικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαλια τρεξιμο για την  συνεχεια. τεσπα. πάμε στο επόμενο.

 

στην ουσία ακολούθησε μέσο όρο του 00αριού.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

''Βαρβαρωνουμε'' εικονικα.Αντε να περασουν λιγο οι μερες,ωστε να μπορεσουμε να μιλησουμε βασιμα για κρυο εκεινες τις μερες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χιόνια στους φοίνικες...

gfsna-1-276.png?6

 

 

δύσκολα τα πράγματα αν έβγαινε ετσι η φάση στην Αμερική, καθώς το κρύο έτσι όπως πέφτει δεν μπορεί να δημιουργήσει ένα χαμηλό το οποίο θα σηκώσει τον αζορικό, αλλά θα του ρίχνει φάπες. Μπορεί πχ το χαμηλό του καναδά στις 180 ώρες να είναι θηρίο, αλλα είναι καλοήθες. Χωρίς αυτό δεν θα σηκωνόταν ο Αζορικός, γιατί δεν θα υπήρχε το γρανάζι να λειτουργήσει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δειχνει να κρυωνει για τα καλα αρχες του μηνα ισως και με χιονια αλλα πρεπει να περιμενουμε τα επομενα τρεξιματα ειναι νωρις σχετικα ακομα !..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

που εννοεις χιονια στους φοινικες δεν καταλαβα πια περιοχη?

δεν είναι η περιοχή. Είναι τα δέντρα που έχει η φλόριντα, που αν βγει αυτός ο χάρτης θα τους πασπαλίσει κιόλας. Σαν να βλέπεις το -8 στον ευρωπαικό χάρτη να φτάνει νοτιότερα από εκεί που μας δείχνει ο χάρτης!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χιόνια στους φοίνικες...

gfsna-1-276.png?6

 

 

δύσκολα τα πράγματα αν έβγαινε ετσι η φάση στην Αμερική, καθώς το κρύο έτσι όπως πέφτει δεν μπορεί να δημιουργήσει ένα χαμηλό το οποίο θα σηκώσει τον αζορικό, αλλά θα του ρίχνει φάπες. Μπορεί πχ το χαμηλό του καναδά στις 180 ώρες να είναι θηρίο, αλλα είναι καλοήθες. Χωρίς αυτό δεν θα σηκωνόταν ο Αζορικός, γιατί δεν θα υπήρχε το γρανάζι να λειτουργήσει.

Όπως το βλέπω αυτό που μας χαλάει την σωστή άνοδο του αζορικου είναι αυτή η αποκοπή στις 156-168 του μικρού χαμηλού πάνω από την Μ. Βρετανία.. παίζει να το κρατήσει το μεγάλο καναδικό χαμηλό ώστε να μην αποκοπεί εντέλει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

Όπως το βλέπω αυτό που μας χαλάει την σωστή άνοδο του αζορικου είναι αυτή η αποκοπή στις 156-168 του μικρού χαμηλού πάνω από την Μ. Βρετανία.. παίζει να το κρατήσει το μεγάλο καναδικό χαμηλό ώστε να μην αποκοπεί εντέλει?

παίζει ναι. Αλλά να σου πω την αλήθεια εμένα θα μου φαινόταν καταστροφή το σενάριο αυτό. Θα έβγαινε ακόμα πιο μεγάλο το καναδικό χαμηλό πολύ ανατολικότερα. Δηλαδή πιστεύω ότι δεν θα κατβαινε τίποτα έτσι. Μπορεί και να κάνω λάθος δεν είμαι σίγουρος για το συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό εδώ με λίγες αλλαγές αν έβγαινε θα ήταν έπος για Ήπειρο. Πόσο θέλω να βγει αυτή η μαυρίλα μια φορά.

gfs-0-384.png?6

 

 

αν είχε συνέχεια το τρέξιμο, το χαμηλό στην Αμερική θα αποκοβόταν και άλλο και θα έρεαν και άλλα γεωδυναμικά από τα βορειοδυτικά και θα έβγαινε το  ξέρεε πιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

παίζει ναι. Αλλά να σου πω την αλήθεια εμένα θα μου φαινόταν καταστροφή το σενάριο αυτό. Θα έβγαινε ακόμα πιο μεγάλο το καναδικό χαμηλό πολύ ανατολικότερα. Δηλαδή πιστεύω ότι δεν θα κατβαινε τίποτα έτσι. Μπορεί και να κάνω λάθος δεν είμαι σίγουρος για το συγκεκριμένο θέμα.

Πάει να βγει αυτό το σενάριο με μικρότερη αποκοπή στο κοντρόλ του τζίφου..για να δούμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Πάει να βγει αυτό το σενάριο με μικρότερη αποκοπή στο κοντρόλ του τζίφου..για να δούμε..

είναι αρκετά διαφορετικό από το ούκμο πάντως. το ούκμο προσωπικά φοβάμαι. δεν το έγραψα πριν μάλλον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...