Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι απο τις ελαχιστες φορες που η εμυ χαρακτηριζει τα φαινομενα για αυριο βραδυ και μετεπειτα στην Αττικη..πολυ ισχυρα..Συνηθως εμενε στο χαρακτηρισμο ισχυρα η εντονα..Ανανεωσε προ ολιγου οπως καθε μεσημερι αλλωστε και μολις το ειδα..Ε..δε το συνανταμε και πολυ συχνα γι αυτο και το αναφερω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ειναι απο τις ελαχιστες φορες που η εμυ χαρακτηριζει τα φαινομενα για αυριο βραδυ και μετεπειτα στην Αττικη..πολυ ισχυρα..Συνηθως εμενε στο χαρακτηρισμο ισχυρα η εντονα..Ανανεωσε προ ολιγου οπως καθε μεσημερι αλλωστε και μολις το ειδα..Ε..δε το συνανταμε και πολυ συχνα γι αυτο και το αναφερω..

Για θεσσαλονικη παντως οποτε λεει ισχυρα πρεπει να περιμενουμε ψιλοβροχο...δεν πεφτει με τιποτα μεσα για εδω... Να φανταστεις περσυ με την σοφια εδιναν σποραδικες καιταιγιδες στα παραθαλασσια και χιονια πανω απο τα 500 μετρα...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω είναι η πρώτη φορά που δίνει κόκκινη πρειδοποίηση φέτος...Καλό θα ήταν να αποφευχθούν πάντως οι άσκοπες μετακινήσεις στις περιοχές που βγαίνουν οι συγκλίσεις, αλλά και οι ώρες που δίνονται τα έντονα περάσματα καταιγίδων σε όλη τη χώρα τοπικά

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Νομίζω είναι η πρώτη φορά που δίνει κόκκινη πρειδοποίηση φέτος...Καλό θα ήταν να αποφευχθούν πάντως οι άσκοπες μετακινήσεις στις περιοχές που βγαίνουν οι συγκλίσεις, αλλά και οι ώρες που δίνονται τα έντονα περάσματα καταιγίδων σε όλη τη χώρα τοπικά

Ειχαν δωσει και για κεντρικη μακεδονια στις 10 ιουλιου για την θεομηνια στην χαλκιδικη.. Αν λες για το meteoalarm

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ειχαν δωσει και για κεντρικη μακεδονια στις 10 ιουλιου για την θεομηνια στην χαλκιδικη.. Αν λες για το meteoalarm

λες να γίνει κάτι παρομοιο? ?? Γιατί στις 10 Ιουλίου που έδωσαν την προειδοποιηση είχε γίνει της τρελής και εδώ. .......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Χρηστος said:

Ειχαν δωσει και για κεντρικη μακεδονια στις 10 ιουλιου για την θεομηνια στην χαλκιδικη.. Αν λες για το meteoalarm

Λέω για την ΕΜΥ η όποια έβγαλε επίσιμη ανακοίνωση στο κόκκινο.Και στη κεντρική Μακεδονία φαίνονται πολύ έντονα φαινόμενα και κυρίως στη δυτική πλευρά της και στη Χαλκιδική!Αργολίδα, Κορινθία, Μεσσηνία και δυτική κυρίως Αττική στο κόκκινο για μένα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

λες να γίνει κάτι παρομοιο? ?? Γιατί στις 10 Ιουλίου που έδωσαν την προειδοποιηση είχε γίνει της τρελής και εδώ. .......

Εδω παλι τιποτα δεν ειχε γινει... Ειχε βρεξει για λιγο μονο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Για θεσσαλονικη παντως οποτε λεει ισχυρα πρεπει να περιμενουμε ψιλοβροχο...δεν πεφτει με τιποτα μεσα για εδω... Να φανταστεις περσυ με την σοφια εδιναν σποραδικες καιταιγιδες στα παραθαλασσια και χιονια πανω απο τα 500 μετρα...

Χρηστακο το καταλαβαινω..Πολλες φορες η εμυ τα θαλασσωσε..Αλλα λογικο εν μερει..Μπορει να ειναι επιστημονες αλλα οχι θεοι..Παντα ο καιρος εχει τον τελευταιο λογο και αυτο ακριβως ειναι που μας εξιταρει..Με ευχαριστες η δυσαρεστες εκπληξεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ναι και στις 10 Ιουλίου είχε μπει, και μάλιστα είπε ο Κολυδάς ότι όσο ήταν στην θέση που βρίσκεται ήταν η πρώτη φορά που έβαζαν κόκκινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ναι και στις 10 Ιουλίου είχε μπει, και μάλιστα είπε ο Κολυδάς ότι όσο ήταν στην θέση που βρίσκεται ήταν η πρώτη φορά που έβαζαν κόκκινο

Αν θυμαμαι καλα ειχαν βαλει κοκκινο μονο για βροχες ομως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Αν θυμαμαι καλα ειχαν βαλει κοκκινο μονο για βροχες ομως...

για τις καταιγίδες ναι, τι θες να πεις.? ότι δεν έχε μπει ποτέ κόκκινο γα χιόνι πχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

για τις καταιγίδες ναι, τι θες να πεις.? ότι δεν έχε μπει ποτέ κόκκινο γα χιόνι πχ

Οχι... Απλα ειχαν βγαλει κοκκινη προειδοποιηση για βροχες και οχι για καταιγιδες . Για τις  10 ιουλιου λεω

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα στην ηπειρωτική χώρα το νερό και οι κεραυνοί (στα παραθαλλάσια κυρίως) είναι το θέμα, γι αυτά είναι το "κόκκινο" οι άνεμοι δε θα είναι τόσο δυνατοί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Οχι... Απλα ειχαν βγαλει κοκκινη προειδοποιηση για βροχες και οχι για καταιγιδες

χμ δεν θυμάμαι. το λογικό θα ήταν για καταιγίδες γιατί έτσι και αλλιώς σπάνια βγαίνει βροχή το καλοκαίρι άνευ ηλεκτρικών. Τέλος πάντων, αυτό που έρχεται για κάποιες περιοχές κεντρονότιες θα είναι τρομερό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Έλα ρε, τόσο αέρα θα χει εκει;

Για την πολη λεει 5-6 μποφορ... Χθες στην πρωινη ενημερωση ελεγε 7 μποφορ

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προχθές εδω πάντως με τη σύντομη καταιγίδα που πέρασε έφτασα 90μμ ραγδαιότητα και με μια κεραυνάρα από πάνω μου, που έκαψε τη τηλεόραση του από κάτω μου, το τηλέφωνο του από πάνω μου και βγήκαν τα ρούτερ off....Και η κεραία καταστράφηκε!Και μου δίνανε 3-5μμ τα μοντέλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

135 χιλιοστά δίνει ο ευρωπαίος για εδώ. στο πρωινό.....εγω προσωπικά ούτε τα 35 δεν πιστέυω να πέσουν....το χαμηλό στο ναουκαστ θα κάτσει νοτιότερα όπως πάντα....

https://www.yr.no/sted/Hellas/Sentral-Makedonia/Makrochórion/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, sotos*snow said:

135 χιλιοστά δίνει ο ευρωπαίος για εδώ. στο πρωινό.....εγω προσωπικά ούτε τα 35 δεν πιστέυω να πέσουν....το χαμηλό στο ναουκαστ θα κάτσει νοτιότερα όπως πάντα....

https://www.yr.no/sted/Hellas/Sentral-Makedonia/Makrochórion/

Κι ο τζίφος δίνει πολλά σε σένα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...