Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε πάντως σε άλλη μία ισχυρή κακοκαιρία που θα χρειαστεί ιδιαίτερη προσοχή σε όσους επιστρέφουν,!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν μ αρέσει καθόλου ο αυλώνας..... Καθόλου όμως 

Στηρίζομαι μόνο στην ένταση των φαινομένων και στα ζεστά νερά του Αιγαίου σε συνάρτηση με τις καλές θερμοκρασίες στα 500

Τα ζεστά νερά του Αιγαίου είναι ένα σχόλιο που γίνεται σε κάθε προσήνεμο χιονιά, οπότε ας βγάλουμε την μεταβλητή αυτή έξω😋 Πρέπει να περιμένουμε το 6αρι, που λογικά θα δυτικίσει σε συνδυασμό με άνοδο της Τ και αύξηση φαινομένων, Αλλά γενικά τα 500 με βάση τα σημερινά δεν φαίνονται να πέφτουν κάτω από -32 [βάζοντας μέσα μέσο όρο από το πιο κρύο στο πιο ζεστό σενάριο] Με το τζεμ το -34 φτάνει, αλλά είναι μέσα στον ηπειρωτικό κορμό, ενώ με το ούκμο ακόμα και το -30 δυσκολεύεται. Δεν είναι αυλώνας σαν την Ζηνοβία με τα καλά 500 που είχαν και μεγάλη έκταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Παιδιά χρειάζεται υπομονή ο Ζιακόπουλος απλά κοιτάει τα μοντέλα και βλέπει ότι για τα πεδινά στην Αττική δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα..τα αποψινα ραν λογικά θα δείξουν σε τι μπορούμε να ελπίζουμε 

με αυτους τους ανεμους επιφανειας τι ακριβως να περιμενεις κανεις δηλαδη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, [weathermaniac] said:

ECG0-48.GIF?04-12ECG0-72.GIF?04-12

 

 

λογικά ενδιάμεσα στις ώρες του πολύ υετού θα βγάζει ένα -5 στα 850, λίγο πολύ όπως εχθές το βράδυ

Τα ίδια δλδ, κρύο της πλάκας ,από 300 και πάνω λοιπόν για χιονοπτωσεις και χιονοστρωσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν μ αρέσει καθόλου ο αυλώνας..... Καθόλου όμως 

Στηρίζομαι μόνο στην ένταση των φαινομένων και στα ζεστά νερά του Αιγαίου σε συνάρτηση με τις καλές θερμοκρασίες στα 500

Μα αυτα που γραφεις ειναι ολο το ζουμι για την αττικη γιωργο. Να περιμενεις καλουδια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ ρίχνοντας μια καλύτερη μάτια στον Ευρωπαίο βλέπω ότι μοιάζει πολύ στο ukmo, μεσάνυχτα της Κυριακής έχει με το ζόρι την δυτική αττική στο -4 όπως και μεσάνυχτα της Δευτέρας,κάτι παρόμοιο με τη  Ζηνοβία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αυτες τις Τ και ΒΑ ανεμους πολυ δυσκολα για κατω των 200 μετρων ειδικα στα ανατολικα του νομου.Εντωμεταξυ εδω και 2-3 μερες στα τρεξιματα του αμερικανου το χειροτερο τρεξιμο της ημερας για εμας ειναι το 6αρι και το καλυτερο το 12αρι.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν μ αρέσει καθόλου ο αυλώνας..... Καθόλου όμως 

Στηρίζομαι μόνο στην ένταση των φαινομένων και στα ζεστά νερά του Αιγαίου σε συνάρτηση με τις καλμουές θερμοκρασίες στα 500

γιωργο στειλε μου  το μοντελο του σταθμου σου μηπως παιρνει καποια προεκταση ο αισθητηρας για να μπει σε αλλο κλωβο γιατι βαραει αρκετα  φιλε μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού εδώ σιγά μην δω νιφαδα ....Θέλω όποιος μπορεί να στείλει βίντεο από τις εξής περιοχές::::::::Καρδίτσα, Λάρισα ,Βόλο (αν έχει)

Βόρεια προάστια, κέντρο αν καταφέρει, Χαλκίδα και Μυτιλήνη...............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Αφού εδώ σιγά μην δω νιφαδα ....Θέλω όποιος μπορεί να στείλει βίντεο από τις εξής περιοχές::::::::Καρδίτσα, Λάρισα ,Βόλο (αν έχει)

Βόρεια προάστια, κέντρο αν καταφέρει, Χαλκίδα και Μυτιλήνη...............

Στην Λάρισα τυχεροί θα είμαστε αν δούμε απλή χιονόπτωση. Αστεία πράγματα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Στην Λάρισα τυχεροί θα είμασετ αν δούμε χιονόπτωση. Αστεία πράγματα.

για αύριο τι παίζει βροχή θα έχουμε ή καμία νιφάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

για αύριο τι παίζει βροχή θα έχουμε ή καμία νιφάδα 

Θα ειναι η καταλληλη μερα για να μαθεις τους αστερισμους...Πιστευω θα εχει και καθαρη ατμοσφαιρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, tendcol είπε:

γιωργο στειλε μου  το μοντελο του σταθμου σου μηπως παιρνει καποια προεκταση ο αισθητηρας για να μπει σε αλλο κλωβο γιατι βαραει αρκετα  φιλε μου 

Ναι ρε φιλε για κοίτα γιατί με λιακάδα γράφω ότι να ναι... 

Bresser Weather Center 5-in-1 WLAN Prof Sensor 7002580

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

για αύριο τι παίζει βροχή θα έχουμε ή καμία νιφάδα 

μπα. απλή συννεφιά με κυρίως με υψηλές και κάποιες μέσες  νεφώσεις. το βράδυ ίσως να υπάρχουν χαμηλές, αλλά δεν νομίζω να είναι αρκετές ακόμα και για νιδάφες. μπαρούφες δηλαδή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στο διαγραμμα που ανανεωθηκε πριν λιγο του ευρωπαιου κατι καλο φαινεται για τα μακρινα.. μετα τις 13 του μηνα αντε να δουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Αφού εδώ σιγά μην δω νιφαδα ....Θέλω όποιος μπορεί να στείλει βίντεο από τις εξής περιοχές::::::::Καρδίτσα, Λάρισα ,Βόλο (αν έχει)

Βόρεια προάστια, κέντρο αν καταφέρει, Χαλκίδα και Μυτιλήνη...............

Βολο δεν νομίζω να κάνει κάτι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ήδη από τις 6 ώρες το δυτίκισμα, να δούμε αν και πόσο θα μεγαλώσει ο αυλώνας. 

 

λογικά δεν θα μεγαλώσει, απλά θα δυτικίσει. σχεδόν ταύτιση με ούκμο στις 18

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ισως βγει λιγο πιο δυτικα,παντως τα ενσεμπλς συνεχιζουν να ειναι αθλια υετικα για θεσσαλια και εδω.Μονο του τρεχει το κυριο του τζιφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολλες φορες το κλιματικο cfs ειναι καλυτερο στον υετο απο πολλα μοντελα.. μια χαρα σχετικα υετο μας δινει για αττικη-ευβοια 6-7 του μηνα..

cfs-3-60.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι ρε φιλε για κοίτα γιατί με λιακάδα γράφω ότι να ναι... 

Bresser Weather Center 5-in-1 WLAN Prof Sensor 7002580

δυσκολο  πρεπει να δεις αν ο αισθητηρας που εχει μεσα στον κλοβακο αν ειναι με καλωδιο η πανω σε πλακετα... (μηπως του δωσουμε κανα μετρο ακομα να μπει σε αλλο κλωβο. με ανεμιστηρακι... γιατι τωρα εισαι +6 παραπανω περιπου το καλοκαιρι αστο.(. σορρυ για το of topic παιδια)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

ισως βγει λιγο πιο δυτικα,παντως τα ενσεμπλς συνεχιζουν να ειναι αθλια υετικα για θεσσαλια και εδω.Μονο του τρεχει το κυριο του τζιφου

δεν παίζουν ρόλο τα εσνέμπλς, ας δείχνουν ότι θέλουν σε τέτοιες ώρες. ο τζίφος συνέχεια τα τραβάει στις αλλαγές που κάνει, απλά αυτά παραμενουν πάντα ανατολικότερά του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...