Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα!!😀...χωρις ξυπνητηρι ειμαι χτεσινοβραβυνος..χαχαχα..τι κανω θα μου πεις εδω?χιονια περιμενεις?οχι ριι..βρηκα φως και μπηκα και επεσα πανω στο αικον και ειπα να θυμηθω λιγο τα νειατα μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε να βγαλει κανα προσηνεμο σοκ και δεος να πρωτοτυπησω😋..αν δεν με γελουν τα νυσταγμενα ματια μου ειναι πιο δυτικα η κατι τετοιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε πιο δυνατο τον κοβω τον αυλωνα ...καλο ε?...και να κανουμε μια μοντελικη σουμε..τα μοντελα που δεν τον ταλαιπωρησαν αυτον τον ερμο αυλωνα ηταν το τζεμ το ναβτζεμ και ο ιαπωνας!!!!..αυτα τα 3 ειχαν σε βαθος χρονου τις μικροτερες μετατοπισεις...ολα τ αλλα τον μετεφεραν περα δωθε σαν φτερο στον ανεμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπα δεν καταφερα κατι συγκλονιστικο.με την ευκαιρια να ευχηθω στον φιλο μου τον μπαμπη τον μυτηλινιο που τελικα του βγαινει ισως το μεγιστο σεναριο που θα μπορουσε να παρει καλο χιονισμα εστω και απο ενα υψομετρο και πανω...καλο βραδυ παιδες και σε μερικες μερες ελπιζω να μιλαμε για την μητερα των χιονομαχων του φετινου χειμωνα😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μπα δεν καταφερα κατι συγκλονιστικο.με την ευκαιρια να ευχηθω στον φιλο μου τον μπαμπη τον μυτηλινιο που τελικα του βγαινει ισως το μεγιστο σεναριο που θα μπορουσε να παρει καλο χιονισμα εστω και απο ενα υψομετρο και πανω...καλο βραδυ παιδες και σε μερικες μερες ελπιζω να μιλαμε για την μητερα των χιονομαχων του φετινου χειμωνα😀

Αφου σ ευχαριστήσω θερμά φίλε μου Βαγγέλη, αντεύχομαι με την σειρά μου καλά χιονίσματα σε όλους όσους έχουν την τύχη να τα δούν σ αυτή την κακοκαιρία και απο καρδιάς ευχή, σύντομα να βιώσουμε όλοι μας εναν πανελλαδικό χιονιά απ άκρη σ άκρη.Τελικά αποδεικνύεται οτι εδώ μέσα, στο καινούριο μας forum, συνυπάρχουμε άνθρωποι που εκτός της κοινής μας αγάπης για το χιόνι, έχουμε χτίσει δεσμούς φιλίας που δύσκολα θα βρεις στον έξω κόσμο. Την καλημέρα μου παίδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαφως πιο κρυο το gfs με το -7 απο ξημερωμα Δευτερας, ως σχεδον μεσημερι Τριτης....πολυ σημαντικη εξελιξη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, στα πρωινά τρεξίματα σταθερά καλό από θερμοκρασίες σε 850 και 500hPa το GEM. σαφώς βελτιωμένο και το GFS.

Θεωρώ πως η Αττική και κυρίως τα Ανατολικά και ΒΑ τμήματά της θα πρέπει να ποντάρουν αρκετά και στο βράδυ της Δευτέρας προς Τρίτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, thanasismtrk said:

το 00 ΑΠΑΙΣΙΟ για μετά 

αν μου επιτρέπεις μην παρασύρεσαι από το κύριο τρέξιμο. Αν δεις τα ensembles διατηρείται αμείωτη η προοπτική για κάτι εξαιρετικά χειμερινό στη χώρα μας μετά τις 13 ΙΑΝ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, SNOW ADDICTION είπε:

αν μου επιτρέπεις μην παρασύρεσαι από το κύριο τρέξιμο. Αν δεις τα ensembles διατηρείται αμείωτη η προοπτική για κάτι εξαιρετικά χειμερινό στη χώρα μας μετά τις 13 ΙΑΝ

για τα ensembles το ειπα φιλε τραγωδια ..... αλλά ευτυχώς είναι μακρια

ens_image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ... μέτριο τρέξιμο από το 00 για την Αττική... τσίμπησαν οι θερμοκρασίες και πετσόκοψε τον υετό από Δευτέρα μεσημέρι... είδωμεν... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Ευρωπαϊκό φαίνεται να πήγε προς τον τζίφο τελικά ως προς την κατανομη του υετού .Γενικά είχαμε μια επανάληψη σε σχεση με την "Ζηνοβία"ως προς την διαφωνία των μοντέλων μέχρι την τελευταία στιγμή για την ζωνη σύγκλισης.Μαλλον εξακολουθεί ο Τζίφος τις προσήνεμες κακοκαιρίες  να τις πιάνει καλύτερα. .

Τελικά συνεχίζει να βγάζει καλό υετό από Δευτέρα προς Τρίτη το Ευρωπαϊκό ! 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον τζιφο ειναι απλα τα πραγματα..Την δευτερα το κρυο δεν υποστηριζεται απο υετο...Την κυριακη που εχουμε υετο δεν εχουμε κρυο..Οριστικα λοιπον τα πεδινα εκτος..Οπως αναμενοτανε αλλωστε..Παμε παρακατω..Απολαυστε οτι ερθει...Απο τετοιους αυλωνες δεν επρεπε να περιμενουμε τιποτα...Καλημερες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, thanasismtrk said:

για τα ensembles το ειπα φιλε τραγωδια ..... αλλά ευτυχώς είναι μακρια

ens_image.png

τόσα μέλη να δίνουν χιόνι σε μηδενικό υψόμετρο μετά από τόσες μέρες τραγωδία δεν το λες

Επεξεργάστηκε από SNOW ADDICTION
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Στον τζιφο ειναι απλα τα πραγματα..Την δευτερα το κρυο δεν υποστηριζεται απο υετο...Την κυριακη που εχουμε υετο δεν εχουμε κρυο..Οριστικα λοιπον τα πεδινα εκτος..Οπως αναμενοτανε αλλωστε..Παμε παρακατω..Απολαυστε οτι ερθει...Απο τετοιους αυλωνες δεν επρεπε να περιμενουμε τιποτα...Καλημερες...

Ετσι ακριβως ρε Σακη. Ξεκιναει με τις καλυτερες προοπτικες και μετα παμε σε 10ημερο εκπτωσεων😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταξει. Την κυριακη εδω κατω θα μπουμε με βροχη. Τη νυχτα προς ξημερωμα δευτερας το βλεπουμε. Εδω μπορει να ριξει καλο. Δεν θα το στρωνει. Μονο στα αμαξια. Εχουμε και το 006 και το 12αρι για τις λεπτομερειες οι καποιες αλλαγες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά όλα στο nowcast .Είναι πάντως καλό το Ευρωπαϊκό για την Αττική Εάν βγει θα έχει ξενύχτι την Δευτέρα. 

SmartSelect_20200104-083535_Samsung Internet.jpg

SmartSelect_20200104-083515_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...