Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Τελικά όλα στο nowcast .Είναι πάντως καλό το Ευρωπαϊκό για την Αττική Εάν βγει θα έχει ξενύχτι την Δευτέρα. 

SmartSelect_20200104-083535_Samsung Internet.jpg

SmartSelect_20200104-083515_Samsung Internet.jpg

Παμε για ξενυχτι προς την δευτερα. Και 1 με 2 βαθμους διαφορα να εχουμε προς τα κατω, χαμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Ετσι ακριβως ρε Σακη. Ξεκιναει με τις καλυτερες προοπτικες και μετα παμε σε 10ημερο εκπτωσεων😀

Δε βαριεσαι....Μια χαρα βροχουλα θα δω την κυριακη..Εγω προσωπικα την γνωμη μου την ειχα διατυπωσει...Δε περιμενα κατι σοβαρο...Για την περιοχη μου παντα..Υπο αλλες συνθηκες ουτε που θα ασχολουμασταν με τετοιες πουτ...ες...Παμε παρακατω...Καλα φαινομενα σε ολους...Και οτι καλυτερο...Αναφορες απο αυριο με την ελπιδα ο καιρος να μας ξαφνιασει ευχαριστα..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένας μεγάλος παράγοντας που πεζει ρόλο που κανένα μοντέλο δεν το προβλέπει αυτό είναι ότι όλα τα βουνά γύρω από την Αθήνας είναι χιονισμένα τίγκα... Αυτό πιστεύω θα παίξει μεγάλο ρόλο στις θερμοκρασίες... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δε βαριεσαι....Μια χαρα βροχουλα θα δω την κυριακη..Εγω προσωπικα την γνωμη μου την ειχα διατυπωσει...Δε περιμενα κατι σοβαρο...Για την περιοχη μου παντα..Υπο αλλες συνθηκες ουτε που θα ασχολουμασταν με τετοιες πουτ...ες...Παμε παρακατω...Καλα φαινομενα σε ολους...Και οτι καλυτερο...Αναφορες απο αυριο με την ελπιδα ο καιρος να μας ξαφνιασει ευχαριστα..

 

Το αιγαιο και η περιοχη μας παντα σε ξαφνιαζει ευχαριστα σακη. Το ξερουμε για βροχη την κυριακη. Προς το ξημερωμα της δευτερας ειναι το στοιχημα. Καλημερα φιλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Ένας μεγάλος παράγοντας που πεζει ρόλο που κανένα μοντέλο δεν το προβλέπει αυτό είναι ότι όλα τα βουνά γύρω από την Αθήνας είναι χιονισμένα τίγκα... Αυτό πιστεύω θα παίξει μεγάλο ρόλο στις θερμοκρασίες... 

Ναι κασπερ. Και αυτο που γραφεις και αλλες λεπτομερειες θα κανουν την διαφορα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Προσηνεμος Αυλώνας της πλάκας, ορισμός: Ηφαιστείων.

Να τα λέμε οπως είναι κι οχι οπως θα θέλαμε να είναι.

Αχχχχ brain. Αυτο το της πλακας ειναι το θεμα. 13 με 14 βαθμους που εχουν τα νερα του αιγαιου, - 30 λεω εγω η υποστηριξη. Να δουμε live.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα και με Ζηνοβία χιόνισε και μεσα στο λεκανοπέδιο....λογικά θα το δούμε αρκετοί αλλά θα το πατήσουμε λίγοι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, εφόσον μας βγάζει ο τζίφος φαινόμενα και στην Λάρισα με την μπούκα της Κυριακής είναι δεδομένο ότι το ούκμο θα μας βγάζει ακόμα πιο αξιόλογα φαινόμενα. [και πάλι τίποτα σε σχέση με ένα καλό σενάριο]

Η Κυριακή θα έχει ένα περασμάτάκι το μεσημέρι μέχρι τα 500 μέτρα περίπου το χιόνι, προς το τέλος θα κατέβουν μέχρι την πεδινή Θεσσαλία, αλλά θα υπάρξει βελτίωση τις απογευματινές ώρες.  Γρήγορα θα μας έρθει μια υποτροπή νωρίς το βράδυ που θα έχουμε χιόνι και στα πεδινά , προσωπικά περιμένω να δούνε χιονόπτωση και οι πόλεις της δυτικής Θεσσαλίας με πιθανή μια πάσπαλα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Dam 528 τέρμα δυτικά στην Κινέτα για λίγο , νομίζω πως αν δεν αλλάξει κάτι μόνο πάνω από τα 300 οι οποίες χιονοπτώσεις . Κρίμα γιατί είχε πολύ καλύτερα τρεξίματα πριν. Θα δούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα μάτια πλέον στραμμένα στον μελλοντικό λογικά. Βροχές μέχρι τα 300 μέτρα δίνουν τα μοντέλα για αύριο μεθαύριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαρτης δευτερα πρωι βλεπει 170 μετρα για χιονι αττικη το συγκεκριμενο σαιτ..φυσικα ανετα μπορει και πολυ πιο κατω δεν ειναι κατι σιγουρο...

54apcp_gfs_ellada_c_c.jpg

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

χαρτης δευτερα πρωι βλεπει 170 μετρα για χιονι αττικη το συγκεκριμενο σαιτ..

54apcp_gfs_ellada_c_c.jpg

Από το gfs παίρνει δεδομένα αυτό φίλε και κάνει μετάφραση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, mpat said:

Ρε παιδιά από κέντρο που λέγαμε χτες πως καταλήξαμε στα 300μ;

Ο καθένας εννοεί το "χιόνι" διαφορετικά... άλλο νιφάδες άλλο χιονόστρωση... χιονόστρωση κέντρο δεν υπάρχει (πάντα στη θεωρία) με τους τωρινούς προγνωστικούς χάρτες... νιφάδες είναι πιθανές ... νομίζω οτι οι περισσότεροι εννοούν χιονόστρωση όταν μιλάνε για χιόνι... κάπου εκεί στα 250-300 φαίνεται η πέτσα...  πάμε πλέον στο nowcast ... 

ΥΓ την ανύπαρκτη συνέχεια από Τετάρτη δεν τη σχολιάζω για να μην λέτε οτι γκρινιάζω...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Προσηνεμος Αυλώνας της πλάκας, ορισμός: Ηφαιστείων.

Να τα λέμε οπως είναι κι οχι οπως θα θέλαμε να είναι.

Ελα μωρε κολλας και συ σε κατι λεπτομερειες...Και γω που πιστευα οτι φετος θα παρει το πρωταθλημα στην μπαλα ο Αρης..Πηγα πρωι πρωι σουπερ μαρκετ...Μου ειπε η γυναικα μου"Σακη παρε προμηθειες"Ε πηγα και γω στον σκλαβενιτη και της πηρα κολυβα...Βρηκα και φτυαρια για να πω την αληθεια αλλα προτιμησα να παρω κουβαδακια της παραλιας...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ελα μωρε κολλας και συ σε κατι λεπτομερειες...Και γω που πιστευα οτι φετος θα παρει το πρωταθλημα στην μπαλα ο Αρης..Πηγα πρωι πρωι σουπερ μαρκετ...Μου ειπε η γυναικα μου"Σακη παρε προμηθειες"Ε πηγα και γω στον σκλαβενιτη και της πηρα κολυβα...Βρηκα και φτυαρια για να πω την αληθεια αλλα προτιμησα να παρω κουβαδακια της παραλιας...😋

Κλαίω με αυτό το σχόλιο πραγματικά!🤣 Σάκη είπαμε φέτος..

 

700.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Ο καθένας εννοεί το "χιόνι" διαφορετικά... άλλο νιφάδες άλλο χιονόστρωση... χιονόστρωση κέντρο δεν υπάρχει (πάντα στη θεωρία) με τους τωρινούς προγνωστικούς χάρτες... νιφάδες είναι πιθανές ... νομίζω οτι οι περισσότεροι εννοούν χιονόστρωση όταν μιλάνε για χιόνι... κάπου εκεί στα 250-300 φαίνεται η πέτσα...  πάμε πλέον στο nowcast ... 

ΥΓ την ανύπαρκτη συνέχεια από Τετάρτη δεν τη σχολιάζω για να μην λέτε οτι γκρινιάζω...

Ευχαριστώ φίλε.Εγω εννοώ την χιονόπτωση όταν λέω χιόνι για αυτό ρωταω.Ας το δούμε ρε παιδιά να πέφτει έστω και σε περιοχές εντός του λεκανοπέδιο και τα άλλα στην πορεία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Θέλω να πάρω φορα και να σπάσω ότι βρω μπροστά μου.... Μόνο αυτό..... 

Γιατί? Τόσο διαφορετικά ήταν τα στοιχεία εχθές το βράδυ Γιώργο?

Εμένα σχεδόν ίδια μου φαίνενται με μια σμίνκρυνση αυλώνα όμως σαν μέσο όρο μοντέλων

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα , για την συνεχεια που αναφερθηκε ,,,επιμενουν στο διαγραμμα τα μελη για πτωτικη ταση στα 850 κ 500 εδω κ πολλες μερες...για 10-15 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...