Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέτριο θα ήταν το ευρωπαικό για εδώ, αλλά οκ σηκώνει τον Αζορικό αρκετά ψηλά. και με λίγες αλλαγές θα μπορούσε να βγει εξαιρετικό

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μέτριο θα ήταν το ευρωπαικό για εδώ, αλλά οκ σηκώνει τον Αζορικό αρκετά ψηλά. και με λίγες αλλαγές θα μπορούσε να βγει εξαιρετικό

3 τα θετικά ειδικά για τα κεντροβορεια.Αρκετα δυτικά και αρκετά βόρεια η πιθανή εκκίνηση του αζορικου και οι νορμαλ τιμές τριγύρω από το 1030 και 1035.Και αυτά γίνονται στις 144 με 168 ώρες οπότε δεν θέλουν πολλές μέρες για να γίνουν ταση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης το δυτικά και βόρεια του αζορικου μπορεί να μας προσφέρει στην εξέλιξη μια ψυχρής εισβολής ένα μαξιλαράκι ασφαλείας για ορθή επανάληψη σε περίπτωση αποτυχίας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Επίσης το δυτικά και βόρεια του αζορικου μπορεί να μας προσφέρει στην εξέλιξη μια ψυχρής εισβολής ένα μαξιλαράκι ασφαλείας για ορθή επανάληψη σε περίπτωση αποτυχίας...

Αυτο ακριβως!..και εγω πιστευω και να μη κατσει το πρωτο θα εχει κι αλλη καθοδο εκτος αν γινει καμια ενωση και εχουμε χειμωνα διαρκειας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλός ο μέσος όρος του ευρωπαίου

.EDM1-240.GIF?27-12

 

ο καλύτερος του φετινού "χειμώνα"

έτσι ακριβώς Μιχάλη και με λίγη τύχη μπορεί να δούμε καλή κακοκαιρία στην Ελλάδα μετά τις 6/10.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Αυριο θα ειναι 8 με 11.

Κοινως, ολο και πιο πισω...

αυτή την φορά το διάστημα της ψυχρής εισβολής φίλε δεν πάει πίσω εδώ και μέρες, νομίζω πως θα υπάρξει. Τώρα το που θα καθίσει στην Ευρώπη φυσικά άγνωστο, αλλά θα υπάρξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαθημα για ολους ή χαρτικη βαρετοκαιρια που διανυσαμε και διανυουμε.

Ιδιαιτερα δε για οσους θερωρουν/θεωρουσαν πως ειναι περιττο να κοιτας χαρτες πανω απο 144 ωρες (λογου χαρη).

Καθε χαρτης και καθε τρεξιμο στις οσες ωρες παντα υπαρχει ενας λογος για να εξεταστει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αυτή την φορά το διάστημα της ψυχρής εισβολής φίλε δεν πάει πίσω εδώ και μέρες, νομίζω πως θα υπάρξει. Τώρα το που θα καθίσει στην Ευρώπη φυσικά άγνωστο, αλλά θα υπάρξει

Συμφωνω κι εγω ασχετα με το αν επηρεασει εμας σιγουρα θα χει ενδιαφερον το διαστημα 7 με 10 απλα μπορει να παιξουμε μπαλα και πιο μετα εμεις λογω αναδιπλωσεων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομιζω οτι πλεον θελουμε 1-2 μερες και θα εχουμε ταση για ψυχρη εισβολη απο βορρα προς νοτο στην ευρωπη ...προς τα που στο νοτο θα μενει να δουμε  καθως και η ισχυ και αλλες λεπτομερειες της ψυχρης εισβολης.υπομονη ακομη λιγο γιατι εχουμε δει σημεια και τερατα φετος και γενικοτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παλι μεγαλο ρολο θα παιξει η διαφαινομενη μαουνα στις αζορες.θετικο η αρνητικο...για κομη μια φορα φετος κατι θα φτιαξειη θα χαλασει απ εκεινη την περιοχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλημέρα και απο εμένα. Δύο παρατηρήσεις για το 6άρι. 

http://modeles.meteociel.fr/modeles/gfs/runs/2020012700/gfs-0-216.png?0

δειτε στο πρωινο το ψύχος στον βορρά

 

http://modeles.meteociel.fr/modeles/gfs/runs/2020012706/gfs-0-210.png?6

δείτε την μαυρίλα που έχει τώρα.. άσχετα που θα κατεβάσει. Αν κατεβάσει κάτι.

Επίσης ο Αζορικός δεν είναι τόσο ψηλά.

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα βγει πολυ καλο ραν με αλλο τροπο και ισως λιγο πιο πισω.τροφοδειται ο αζορικος απο δυτικα και μπαινει φραχτης οποτε στη μαουνα που πιστευω οτι θα παρασυρθει ανατολικα και θα βγαλει τρελλο ραν στη πορεια με ενωση με τον αυλωνα gfs-0-234.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαλατζάρει δυτικά ανατολικά. Φέρε το μωρέ σε όλη την Ελλάδα με μια αποκοπή να χιονιστεί η Κέρκυρα μέχρι και η Ρόδος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Προσηνεμαρα ο μο του ευρωπαικου

Φαβορί είστε εσείς πιστευω. Αν και στο μυαλό μου βλέπω πανελλαδικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...