Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην Αμερική τζίφος και ούκμο χοντρικά μαζί. Ο ευρωπαίος έχει εκεί που ανανέωσε απομακρύνθηκε και άλλο πάντως... Δεν ξέρω δεν με πείθει. 

 

μου αρέσιε που το αποτέλεσμα μοιάζιε περισ΄σοτερο σνα λογική με τον τζίφο. χαχα για να φανώ ψεύτης. Όμως είναι όλα πολύ διαφορετικά μέχρι τι; 144 ώρες

και εδώ οι διαφορές στις 192

gfsna-0-192.png?12ECN1-192.GIF?26-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

Ξυπνα Αζορ και ριτζαρε, μέχρι τη γη της Αρκτικής....λυπήσου μας 12 χρόνια, εμάς τα junkies της Αττικής....

 

 

58 λεπτά πριν, menidi είπε:

Παιδιά σόρρυ αν ενοχλώ  με όλα αυτά.. με έχει φάει η αχιονιά!!! Δεν αντέχω άλλο!!

Εγω που εχω να δω κεραυνο απο το καλοκαιρι...Απο 15 Δεκεμβριου εχω 6 mm και εχω 4-5 ημερες με συννεφα τον Ιανουαριο και να δω νιφαδα απο περσυ τι να πω?😂😂

Α , και ιστορικο απο 2001 και να περασω τα 40 mm storm total απο τον Ιουνιο του 2018

 

 

 

 

 

ens_image (20).png

ens_image (21).png

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αρχή έγινε από τον Ευρωπαίο ... σήκωμα του αζορικου ήδη από τις 200 ώρες ... ας το κρατήσει έως τις 144-168 ώστε να διαμορφωθεί τάση και μετά βλέπουνε αν θα μπορέσει να κατέβει αυλωνας και που 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Η αρχή έγινε από τον Ευρωπαίο ... σήκωμα του αζορικου ήδη από τις 200 ώρες ... ας το κρατήσει έως τις 144-168 ώστε να διαμορφωθεί τάση και μετά βλέπουνε αν θα μπορέσει να κατέβει αυλωνας και που 

Αρχισε να δειχνει το Ευρωπαϊκό αζορικό. Μεγάλο βήμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καρμπόν ο μέσος όρος του ευρωπαικού με κύριο στις 240 ώρες

EDM1-240.GIF?26-0ECM1-240.GIF?26-0

 

καλός και για τα κεντροβόρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καρμπόν ο μέσος όρος του ευρωπαικού με κύριο στις 240 ώρες

EDM1-240.GIF?26-0ECM1-240.GIF?26-0

 

καλός και για τα κεντροβόρεια.

Ο μεσος ορος ειναο ταμαμ για πανελλαδικο και προσηνεμα. Σε σχεσγ με το κυριο. Αλλα τι να ασχοληθεις μςτα απ αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ο μεσος ορος ειναο ταμαμ για πανελλαδικο και προσηνεμα. Σε σχεσγ με το κυριο. Αλλα τι να ασχοληθεις μςτα απ αυτο

είναι ίδιας λογικής με το κύριο,σαν ευρωπαική διάταξη απλά εξομαλυμένο.  Δηλαδή είναι παρόμοιο στην λογική, απλά δεν κάνει την κούρμπα στην Ιταλία με τόσο χαμηλές πιέσεις, ούτε έχει την μαυρίλα από πάνω που έχει το κύριο. Αλλά αυτό έχουμε προς το παρόν οπότε με αυτό θα ασχοληθούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

είναι ίδιας λογικής με το κύριο,σαν ευρωπαική διάταξη απλά εξομαλυμένο.  Δηλαδή είναι παρόμοιο στην λογική, απλά δεν κάνει την κούρμπα στην Ιταλία με τόσο χαμηλές πιέσεις, ούτε έχει την μαυρίλα από πάνω που έχει το κύριο. Αλλά αυτό έχουμε προς το παρόν οπότε με αυτό θα ασχοληθούμε

Μιχαηλ εννοω τι να ασχοληθεις οταβ ακους οτι πεθανε ο κομπε

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαηλ εννοω τι να ασχοληθεις οταβ ακους οτι πεθανε ο κομπε

σόρυ φίλε δεν κατάλαβα.  προσωπικά επειδή δεν βλέπω μπάσκετ, ούτε που τον είχα ακουστά. να φανταστείς έκανα google search  για να δω ποιος είναι. Σε κάθε περίπτωση επειδή το έψαξα, και είδα ότι έγινε μόλις πριν 1 ώρα περίπου [τότε βγήκε η πρώτη είδηση] σίγουρα είναι απίστευτο τι σου κρύβει η ζωή.. Να έχεις μια τζαμάτη ζωή και οικογένεια, και τελικά να την φας από πτώση ελικοπτέρου.. Κρίμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Πρέπει να επιστρατευσω το πουλί μου για να δούμε μεγάλες αλλαγές.. Ήρθε η μεγάλη στιγμή.... Καλό 18 Άρη να έχουμε 

main.jpg

Οχι αυτο βρε...αυτο ειναι καρδερινα θα μας ερθει φθινοπωρο με βροχες θα μεινουμε χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασχολίαστος ο μέσος όρος του Ευρωπαίου ... μπορεί σαν διάταξη να είναι καλή αλλά δεν ψάχνουμε λεπτομέρειες από τώρα... γενική διάταξη κοιτάμε μόνο και η τάση για ανύψωση του αζορ .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ασχολίαστος ο μέσος όρος του Ευρωπαίου ... μπορεί σαν διάταξη να είναι καλή αλλά δεν ψάχνουμε λεπτομέρειες από τώρα... γενική διάταξη κοιτάμε μόνο και η τάση για ανύψωση του αζορ .... 

σωτο μου συγγνωμη αλλα εγω θα τον σχολιασω.ο τζιφος οτι και αν ειναι σαν μοντελο εχει ξεσκιστει να δειχνει ψυχρες εισβολες σταθερα εδω και πολλες μερες.βλεπουμε πλεον οτι αυτο που δειχνει ο τζιφος περασε πλεον και στις ωρες που φτανει και ο παιος.με λιγα λογια το 5-10 φλεβαρη σε πρωτη φαση οχι μονο δενε χει σβησει αλλα σε 2-3 μερες εαν το συνεχισει ειδικα ο ευρωπαιος θα γινει και ταση.προφανος και δεν ασχολουμαστε με το τι ειδους ψυχρη εισβολη ειναι αυτη εαν ειναι με μονο αυλωνα η με δευτερο εαν ειναι με ρεταλια η γιγας εαν παει δυτικα η ανατολικα κτλ κτλ κτλ...πιστευω οτι στα ανσμπλ του παιου που συνεχιζουν και μετα τις 240 θα εχει πολλα καλα σεναρια για την περιοχη μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ετοιμάζομαι ψυχολογικά για το πετσοκόψιμο στις 29-30 του μήνα... ο ευρωπαίος έχει σφάξει όνειρα και όνειρα..

 

τουμπάρα τζίφου... αν δεν δείξει ο ευρωπαίος χιονιά ξεχνάμε τα χιόνια ότι και να δείχνει ο άχρηστος τζίφος. Απορώ γιατί τον κοιτάω ώρες ώρες!!! η άλλη μισή τούμπα έμεινες για αύριο. Η μόνη ελπίδα είναι ότι έχει μαζί του το ούκμο... [όχι τόσο καλό όσο ο τζίφος, αλλά καλύτερο από ευρωπαίο]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, [weathermaniac] said:

ετοιμάζομαι ψυχολογικά για το πετσοκόψιμο στις 29-30 του μήνα... ο ευρωπαίος έχει σφάξει όνειρα και όνειρα..

 

τουμπάρα τζίφου... αν δεν δείξει ο ευρωπαίος χιονιά ξεχνάμε τα χιόνια ότι και να δείχνει ο άχρηστος τζίφος. Απορώ γιατί τον κοιτάω ώρες ώρες!!!

άντε ντε....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έχω απορία να δω τι θα βγάλει το 18αρι. Λογικά με βάση αυτών που βλέπω κάτι πολύ διαφορετικό από αυτό που έχουμε δει σαν σενάριο μέχρι στιγμής. Αλλά δεν έχω ιδέα τι θα είναι αυτό. Όποιος θέλει να ψαχτεί, να πω ότι το διαφορετικό βρίσκεται μέσα στον Ωκεανό στις 120 ώρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γι αυτό δεν βαριέσαι ποτέ τον τζιφο. Καθε τρέξιμο κι άλλο σεναριο, όχι σαν τα υπόλοιπα που δείχνουν τα ίδια και τα ίδια χαχα χα 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

έχω απορία να δω τι θα βγάλει το 18αρι. Λογικά με βάση αυτών που βλέπω κάτι πολύ διαφορετικό από αυτό που έχουμε δει σαν σενάριο μέχρι στιγμής. Αλλά δεν έχω ιδέα τι θα είναι αυτό. Όποιος θέλει να ψαχτεί, να πω ότι το διαφορετικό βρίσκεται μέσα στον Ωκεανό στις 120 ώρες

διαχωριζεται το χαμηλο που προκαλει την καθοδο αυλωνα ε ?...γιατι να ειναι κακο..φοβασε μην ξεμεινει κανα χαμηλο μαουνα στις αζορες στην εξελιξη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

διαχωριζεται το χαμηλο που προκαλει την καθοδο αυλωνα ε ?...γιατι να ειναι κακο..φοβασε μην ξεμεινει κανα χαμηλο μαουνα στις αζορες στην εξελιξη?

ναι, το ψιλοφοβάμαι αυτό. Αν όμως ο εγκλωβισμός είναι καλός σε μέγεθος θα οδηγήσει σε κάτι ενδιαφέρον 

 

Στην Αμερική συνεχίζει να μην έχει σχέση με ευρωπαίο ως προς το χαμηλό που σηκώνει τον Αζορικό, αλλά τούμπαρε σε αυτόν ως προς το χαμηλό από πίσω. Φυσικά σε καμία περίπτωση ολοκληρωτική τούμπα, απλά μεγάλο βήμα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι, το ψιλοφοβάμαι αυτό. Αν όμως ο εγκλωβισμός είναι καλός σε μέγεθος θα οδηγήσει σε κάτι ενδιαφέρον 

 

Στην αμερική συνεχίζει να μην έχει σχέση με ευρωπαίο..

εμενα μ ενδιαφερει να συνεχισει αυτο το σερι των ψυχρων εισβολων...ας βγαλει οτι θελει σαν σεναριο.εδω και μερες δεν εχει υπαρξει ουτε ενα ραν χωρις ψυχρη εισβολη διαφορων ειδων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εμενα μ ενδιαφερει να συνεχισει αυτο το σερι των ψυχρων εισβολων...ας βγαλει οτι θελει σαν σεναριο.εδω και μερες δεν εχει υπαρξει ουτε ενα ραν χωρις ψυχρη εισβολη διαφορων ειδων

προσωπικά πιστεύω ότι η όποια καταβαση κλείδωσε, θα υπάρξει δηλαδή. Αλλά το που φυσικά σε 5ημερο και είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...