Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εάν βγει το κύριο για τον υετό είμαστε σχετικά καλά... εαν υπερισχύσουν τα υπόλοιπα δυσκολεύει πολύ η φάση... πάντως ξεκινήσαμε με κοντά -8 και τώρα ακουμπάμε το -5.5...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

θα εχει ραγδαιοτητες καλες.... παντου σχεδον... 

απλα μιλαμε για το που θα στρωσει και θα εχει διαρκως χιονοπτωση ( και οχι χιονονερα που κατ εμε θα ειναι στα νοτιοανατολικα του νομου δηλαδη απο βουλιαγμενη και νοτιοτερα)

Εγώ μένω νικαια σχετικά χαμηλά αλλά δεν είμαι και πολύ κοντά στον Πειραιά εκεί θα δω κάτι πιο καλό ?(50 μ υψόμετρο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, weatherforattica said:

Εγώ μένω νικαια σχετικά χαμηλά αλλά δεν είμαι και πολύ κοντά στον Πειραιά εκεί θα δω κάτι πιο καλό ?(50 μ υψόμετρο)

Πολύ δύσκολα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

 Εάν βγει το κύριο για τον υετό είμαστε σχετικά καλά... εαν υπερισχύσουν τα υπόλοιπα δυσκολεύει πολύ η φάση... πάντως ξεκινήσαμε με κοντά -8 και τώρα ακουμπάμε το -5.5...

και η αλλαγη απο το -8 σε -5.5 έγινε σε πολύ κοντινές ώρες.......  Στο nowcast θα φανεί τι θα γίνει πιστευω.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, weatherforattica είπε:

Εγώ μένω νικαια σχετικά χαμηλά αλλά δεν είμαι και πολύ κοντά στον Πειραιά εκεί θα δω κάτι πιο καλό ?(50 μ υψόμετρο)

οντως πολυ δυσκολα. σε εξαρσεις μονο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλοι βλέπετε θερμοκρασία... Να βλέπετε και ανέμους. Και υγρασία. Και 500αρι και πάει λέγοντας... Φίλε από Νίκαια θα το δούμε να πέφτει μια χαρά... Κ ανω Νεάπολη όπως κ σχιστο θα το στρώσει... Πάμε γερά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Όλοι βλέπετε θερμοκρασία... Να βλέπετε και ανέμους. Και υγρασία. Και 500αρι και πάει λέγοντας... Φίλε από Νίκαια θα το δούμε να πέφτει μια χαρά... Κ ανω Νεάπολη όπως κ σχιστο θα το στρώσει... Πάμε γερά 

Ναι κασπερ. Εκει που γραφεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπορεί κάποιος να εξηγήσει την αναντιστοιχία των ενσεμπλ με το κύριο όπως αποτυπώνεται στο σχετικό πίνακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατι ακομη - επειδη συνεχως αναφερεται ως σημειο αναφορας η Αττικη Οδος, θα αφησω εδω καποια ενδεικτικα υψομετρα της κατα μηκος δυσμάς προς ανατολάς

φυλης - 145

εθνικη οδος  - 150

Κυμης - 170

Κηφισιας - 190

Πεντελης - 220

Δουκίσσης - 220

Παλληνη - 195

 

θα ηθελα λοιπον να πω, πως πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι - αλλος καιρος στη Φυλης με Αττικη, αλλος καιρος Παλληνη με Αττικη..  .. οχι μονο λογω υψομετρου αλλα κ ποσο κοντα σε ορεινους ογκους ειναι η καθε περιοχη. . .ολες μεν απο "αττικη οδο κ πανω" - εκτος εαν, οταν λεμε απο αττικη οδο κ πανω εννοουμε κατα μηκος της εθνικης οδου??τοτε παω πασο! ΛΟΛ

 

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Στα 90μμ ο υετος στη βορεια Αττικη απο ουκμο

Γιωργο, τωρα αυτο ειναι χιονουετος, ετσι? Πολεμος θα γινει. 60μμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιώθηκε ο ευρωπαίος και για εδώ επιτέλους!

mcenergy_europa_rrr_500_024_202001041200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_036_202001041200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_048_202001041200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_060_202001041200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_072_202001041200_balkan.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...