Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα το ούκμο στις 24 ώρες. Άρα καθαρή νίκη του ευρωπαίου έναντι του ούκμου στα κοντινά. Καλύτερα όμως να μην μιλήσουμε για τον τζίφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Στο 90 φτιαχνουν τα πραγματα...

Παμε για σοβαρη χιονοκαιρια σε μεγαλο μερος της Αττικης,που ειδικα απο Δευτερα μεσημερι θα βρεθει στη συγκλιση.Αναλυτικα πιο μετα.

Να σημειωσω οτι ο ευρωπαιος σερνει αδιαμφισβητητα το χορο και τραβηξε τον τζιφο απο τα 15μμ storm total στα σχεδον 60(!!!)ως Τριτη μεσημερι.

Τα είπαμε το μεσημέρι εμείς από κοντά τα κλειδιά σήμερα στσ 12αρια... Το πρώτο βήμα έγινε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Στο 90 φτιαχνουν τα πραγματα...

Παμε για σοβαρη χιονοκαιρια σε μεγαλο μερος της Αττικης,που ειδικα απο Δευτερα μεσημερι θα βρεθει στη συγκλιση.Αναλυτικα πιο μετα.

Να σημειωσω οτι ο ευρωπαιος σερνει αδιαμφισβητητα το χωρο και τραβηξε τον τζιφο απο τα 15μμ storm total στα σχεδον 60(!!!)ως Τριτη μεσημερι.

Έτσι ακριβώς!

Να συμπληρώσω ότι όχι μόνο τώρα ο παιος τράβηξε to gfs αλλα και πριν την κακοκαιρία, θυμηθείτε τι έδινε στις 30/12 ο μ,ο. του τζιφου και αντιστοιχα του παιου.

Πήρε σωβρακα σε αυτή την κακοκαιρια το ευρωπαικο και υποψιν η οποια προβλεψη της ΕΜΥ στηριζεται στο ευρωπαικο.

Καλο βραδυ θα τα πουμε στο 18 αρι.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Ούτε εγώ δεν είμαι τόσο απαισιόδοξος... χαχα...

Ε για θεσσαλονικη. Που την βλεπεις την απαισοδοξια; αποτυπωση της πραγματικοτητας κανω. Το απολυτο 0 μεχρι στιγμης,το απολυτο τπτ μεχρι τα μεσα του μηνα στους χαρτες,οποτε πεειμενουμε τοτε μπας και. Ο χειμωνας για εδω εχει ακομα,μεχρι μεσα μαρτη ανετα κανει την κακοκαιρια που θελω εδω (επιπεδου σοφιας και πανω),οποτε αναμονη,δεν μπορουμε κι αλλιως. Ευτυχως ζεσταινει καλα απο βδομαδα,γιατι με εξαιρεση σημερα εχουμε φαει τσαμπα κρυο (κυριως τα πρωινα με τις αναστροφες) τις τελευταιες 2 βδομαδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Μια επαναληψη της κακοκαιριας παραμονες πρωτοχρονιας με λιγοτερο υετο απλα. Ιδιες περιοχες θα επηρεαστουν,ιδια θεματα με τις θερμοκρασιες θα εχουν οι πιο ανατολικες περιοχες που θα εχουν θυελλωδεις ΒΑ αυτη τη φορα. Περιμενουμε τα μεσα του μηνα για να δουμε μηπως χειμωνιασει κεντρικη ευρωπη ωστε να παρουμε κι εμεις κατι. Μεχρι τωρα το καιρικο εκτρωμα συνεχιζεται. Κι αν ο ηλιος ειναι στα θετικα,το τσαμπα κρυο πρωι-βραδυ δεν ειναι,μακαρι να ηταν καθε μερα οπως σημερα μεχρι να κανει κατι χειμωνιατικο επιτελους

Είσαι λάθος φίλε μου.Εστω και για λίγο παίζουν και άλλες περιοχές και νομίζω ότι είναι άλλης λογικής η επερχόμενη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μόλις είδα το ούκμο στις 24 ώρες. Άρα καθαρή νίκη του ευρωπαίου έναντι του ούκμου στα κοντινά. Καλύτερα όμως να μην μιλήσουμε για τον τζίφο.

Ναι Μιχάλη έτσι τα βλέπω και εγώ, ο τζίφος τραγικός απλά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μόλις είδα το ούκμο στις 24 ώρες. Άρα καθαρή νίκη του ευρωπαίου έναντι του ούκμου στα κοντινά. Καλύτερα όμως να μην μιλήσουμε για τον τζίφο.

Τεραστια "νικη" του ευρωπαιου,οντως.Ακ9μα.και το ουκμο τα εχασε απο χθες το βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά η νίκη θεωρείτε στο 90 μόλις λήξει ο αγώνας.... Ο ευρωπαιος τράβηξε τα υπόλοιπα μοντέλα... Για να δούμε όμως θα πέσει και μέσα???  Είτε θετικά είτε αρνητικά για εμάς.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ουτε ταφοπλακες αλλα ουτε και τυμπανοκρουσιες...φαινεται ΔΕυτερα βραδυ να κατεβουν τα υψομετρα στην Αττικη...πανω απο τα 300 λογικα παρτυ απο εκει και κατω ολα παιζονται...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, akisioannina είπε:

Είσαι λάθος φίλε μου.Εστω και για λίγο παίζουν και άλλες περιοχές και νομίζω ότι είναι άλλης λογικής η επερχόμενη

Το να ριξει 3 νιφαδες κι αλλου,ουτε με ενδιαφερει,ουτε με συγκινει. Και στην προηγουμενη εστρωσε 2 εκατοστα στη φλωρινα. Ναι και;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι Μιχάλη έτσι τα βλέπω και εγώ, ο τζίφος τραγικός απλά....

 

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τεραστια "νικη" του ευρωπαιου,οντως.Ακ9μα.και το ουκμο τα εχασε απο χθες το βραδυ

 

 

Ακριβώς παιδιά. Μετά το πέρας της κακοκαιρίας, και όπως υπολογίζω την ερχόμενη Πέμπτη που θα έχω τελειώσει κάποιες πανεπιστημιακές υποχρεώσεις, θα καθίσω να σας δείξω όλα τα λάθη τω 3 σημαντικών μοντέλων για την ερχόμενη κακοκαιρία, από τις 144 ώρες περίπου. Πολλή δουλειά, αλλά πραγματικά ανυπομονώ αναδείξω τα πάντα σε αυτό το δύσκολο μοντελικό ταξίδι.

 

Τα άλλα μοντέλα ένας σύντομος σχολιασμός μιας και είναι δεύτερα, αλλά ακόμα και το Jma είχε μικρότερη απόσταση άκρων από τον τζίφο και πολύ μικρότερες μετατοπίσεις ανά τρέξιμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Ε για θεσσαλονικη. Που την βλεπεις την απαισοδοξια; αποτυπωση της πραγματικοτητας κανω. Το απολυτο 0 μεχρι στιγμης,το απολυτο τπτ μεχρι τα μεσα του μηνα στους χαρτες,οποτε πεειμενουμε τοτε μπας και. Ο χειμωνας για εδω εχει ακομα,μεχρι μεσα μαρτη ανετα κανει την κακοκαιρια που θελω εδω (επιπεδου σοφιας και πανω),οποτε αναμονη,δεν μπορουμε κι αλλιως. Ευτυχως ζεσταινει καλα απο βδομαδα,γιατι με εξαιρεση σημερα εχουμε φαει τσαμπα κρυο (κυριως τα πρωινα με τις αναστροφες) τις τελευταιες 2 βδομαδες

Ρε συ μεχρι τελος μαρτιου χειμωνα θα εχουμε

Μην ξεχνας οτι  μεσα στην πολη σου στο παρελθον, εχει χιονισει και απριλιο μηνα.

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dondinos είπε:

απορώ γτ λέτε τεράστια νίκη του ενός έναντι του άλλου...καθίστε πρώτα να τελειώσει η κακοκαιρία και μετά αποφασίστε 

Περα απο την πλακα η ποιο σωστη παρατηρηση ειναι αυτη

Στο νοουτκαστ θα φανουνε ολα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Επισης, νομιζω οτι ειναι η πρωτη κακοκαιρια στην οποια, στα κοντινα, ο παιος τα πηγε καλυτερα απο τζιφο ως προς τις Τ και την πορεια του αυλωνα.

Στα μεσαια-μακρινα ο τζιφος ηταν καλυτερος και μας εδωσε ξεκαθαρη ταση πολυ νωριτερα.

Και εγω που τον ελεγα σκουπιδαιο.Θα πρεπει να το παραδεχθω αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, gthomasandros said:

ουτε ταφοπλακες αλλα ουτε και τυμπανοκρουσιες...φαινεται ΔΕυτερα βραδυ να κατεβουν τα υψομετρα στην Αττικη...πανω απο τα 300 λογικα παρτυ απο εκει και κατω ολα παιζονται...!!

σε παρακολουθω - καλό ειναι να ειμαστε φειδωλοί στα λεγωμενα, αλλα το τελευταιο τρεξιμο σπαει τα ρολογια, ας κρατησουμε την αισιοδοξια μας - θα εκανα edit το σχολιο σου ως εξης :

πανω απο τα 300 150  λογικα παρτυ απο εκει και κατω ολα παιζονται...!! <<

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω η πιο κερδισμένη πόλη της επερχόμενης κακοκαιρίας είναι η Θήβα..Μιλάμε για πολύ χιόνι,ο τζιφος της δίνει 40-50mm χιονουετου.Ισως αυτή τη φορά τα πάει καλά και η Λιβαδειά αλλά μετά τη ζηνοβια την ψιλοφοβαμαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, g_ar είπε:

Βήματα προς ζωνική ο τζίφος για τα μακρινά. Και καλό και κακό το λες...

Ε.. εγώ κακά τα ψέμματα την χρειάζομαι.  Μπας και αλλάξει λίγο το τοπίο και κάνει νέο ξεκίνημα η κυκλοφορία.

 

Καλή συνέχεια από εμένα, πρέπει να βιαστώ. Τα λέμε αν προλάβω στο 18αρι, αν και δεν έχει νόημα για τα κοντινά εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Φαντάζομαι τον Τάσο να αφήνει να του καθαρίσει το τζάμι του αυτοκινήτου ΜΟΝΟ ο άνθρωπος που βρίσκεται στο φανάρι έκεί στην Ανάληψη (φιλικά πάντα)

Ελπίζω να μιλάει και να εννοεί τις περιοχές της βόρειας Ελλάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Φαντάζομαι τον Τάσο να αφήνει να του καθαρίσει το τζάμι του αυτοκινήτου ΜΟΝΟ ο άνθρωπος που βρίσκεται στο φανάρι έκεί στην Ανάληψη (φιλικά πάντα)

Απαντηση στο οτι θα χιονισει κι αλλου ηταν. Εδω περα χιονι αξιο να ασχοληθω ειναι μονο αυτο που στρωνεται. Να καθομαι μπροστα σε μια λαμπα μπας και δω καμια νιφαδα αναμεσα στη βροχη ή απο τον αερα (που ισως ειναι και αερομεταφερομενα σωματιδια που στη λαμπα το ιδιο με τις νιφαδες ειναι) το θεωρω χασιμο χρονου και δεν προκειται να το κανω. Ισως ο φιλος απο τα γιαννενα δει καποιες νιφαδες εκει και να θεωρει οτι επηρεαζεται κι η πολη του απο το χιονια. Γουστα ειναι αυτα.

 

Απο τα επερχομενα εγω βλεπω τη θηβα να ευνοειται και παλι,οπως και τα βδ του νομου αττικης. Οπως εγινε και την αλλη φορα δηλαδη. Θεωρητικα με τους χαρτες τωρα φαινεται και η λαμια να παιρνει κατι αυτη τη φορα και οχι αυτο που πηρε την αλλη φορα. Αλλα πιστευω θα αλλαξει,τη θεωρω χιονοδιωκτρα χαχα

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για Χαλκιδα δυστυχως έπεσες μεσα. Σε παραδεχομαι

Για ποτε επεσε μεσα? "Ακομη δεν τον ειδαμε...."

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...